Falešná aktualizace Adobe instaluje malware na zařízení uživatelů

Ahoj kluci, … pokud jde o nové hacky, dostáváme se na nějaké opravdu stinné území. Čím jsou naše nástroje kybernetické bezpečnosti připravené, tím více hackeři vynalézaví. Nedávno byla falešná aktualizace Adobe plná malwaru krypto těžby dělá svá kola online. Proč? Protože to vlastně aktualizuje Adobe! Čtěte dále, abyste pochopili, proč je to velmi nebezpečné.


Falešná aktualizace Adobe instaluje malware na zařízení uživatelů

Falešná aktualizace Adobe instaluje malware na zařízení uživatelů

Falešná aktualizace Adobe – The Story

Palo Alto Networks, společnost zabývající se kybernetickou bezpečností, vydala minulý čtvrtek prohlášení o nových „trikových“ hackerech, kteří používají.

Zdá se, že nový typ falešné aktualizace Adobe dělá svá kola online od srpna 2018. Co tuto falešnou aktualizaci odlišuje od svých protějšků infikovaných malwarem, je to, že tentokrát skutečně aktualizuje Adobe Flash..

Falešné aktualizace společnosti Adobe obvykle neřídí nic jiného než instalaci malwaru do systémů cílů. Nejsou příliš tajní a lze je snadno chytit. Takto snadno to bylo chytit malware-ridden program:

Nainstalovali jste aktualizaci > Aktualizace nefungovala > Váš systém začíná trochu zpožďovat > Máte malware.

Tato nová falešná aktualizace však tento proces trochu komplikuje. Nyní vidíte pouze to, že jste nainstalovali aktualizaci … a fungovalo to. Pro průměrného uživatele je to víceméně záruka, že malware zůstane na dlouhou dobu.

“Ale počkejte, všechny systémy vás mohou varovat, pokud stahovaný program není z důvěryhodného zdroje!” možná přemýšlíš.

To je pravda. Palo Alto Networks však zjistil, že některé falešné aktualizace Adobe „si vypůjčily vyskakovací oznámení oficiálního instalačního programu Adobe“. To znamená, že váš systém nedokáže rozeznat rozdíl. Pro všechny účely a účely se bude domnívat, že tato aktualizace je oficiální. Nebudete varováni.

Falešná aktualizace Adobe a šifrování

Stejně jako vždy jsou tyto druhy falešných aktualizací prováděny za účelem instalace malwaru do systémů nic netušících obětí.

Tyto klamné aktualizace se neliší. Podle Palo Alto Networks je účelem těchto aktualizací kryptoskat systému cíle.

V podstatě bude falešná aktualizace aktualizovat Flash, ale také nainstaluje kryptografické těžební programy do vašeho systému. Tímto se využijí kryptoměny těžby procesorů vašeho systému pro útočníka. Malwarové programy, jako je kryptoměna XMRig, budou na pozadí běžet tiše. Pokud nemáte aktualizovaný antivirový program, možná nikdy nezjistíte, že je váš systém napaden malwarem.

Jak mohu zůstat v bezpečí?

Podle Palo Alto Networks a McAfee Labs dochází k nárůstu napadení malwarem. Konkrétně v září došlo k obrovskému skoku v napadení malwarem.

Jinými slovy, nyní je více než kdy jindy důležité, abyste svůj systém neustále chránili. Zde je několik kroků, abyste se ujistili, že máte své obranné prostředky:

 1. Stahujte pouze programy z oficiálních stránek: Za žádných okolností nestahujte žádný program nebo software mimo nic jiného než oficiální webové stránky programu.
 2. Ujistěte se, že čtete recenze: Internet je globální komunitou. S malým průzkumem budete moci najít tolik recenzí a diskuzí o téměř jakémkoli softwaru / programu, který můžete použít. Než si stáhnete software, nezapomeňte si tyto recenze prohlédnout.
 3. Vždy mějte program proti malwaru: Musíte mít důvěryhodný antivirový program aktualizovaný a připravený k použití kdykoli. Ujistěte se, že je vždy aktualizován. Podívejte se na náš článek o nejlepších antivirových programech, které byste měli použít.
 4. Použijte VPN: Použití sítě VPN vám pomůže zajistit, aby i když byl váš systém napaden malwarem, žádná z vašich dat nemohla být ukradena. Stejně jako u jiných programů nikdy nepoužívejte bezplatnou VPN a chodte pouze s důvěryhodnými a důvěryhodnými poskytovateli, jako je ExpressVPN.
 5. Odinstalujte Flash Player: Adobe Flash není ve skutečnosti program, který ve vašem systému chcete. Pokud Flash Player nepotřebujete, odinstalujte jej. Je a vždy byla protkána zranitelnostmi a bezpečnostními riziky. Pokud to znovu nepotřebujete, měli byste jej odinstalovat ASAP.

Falešná aktualizace Adobe – závěrečné myšlenky

Tohle je příběh nové falešné aktualizace Adobe, která rychle prochází internetem. Při stahování nebo používání softwaru mimo internet zajistěte, aby vaše obrana byla v pořádku. Zůstaňte daleko od svobodného softwaru, jak je to možné, a pokuste se zůstat co nejvíce informováni o tom, co se děje v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map