Jak vytvořit nezadatelné heslo

Tato ošklivá narušení dat často upozorňovala na zprávy o kybernetickém zabezpečení a mnoho obětí si stěžovalo, že jejich hesla jsou hackována. Abychom tomu zabránili, jsme zde, abychom vám řekli, jak si můžete vytvořit nezachytitelné heslo, které by vás i vaše data vždy udržovalo v bezpečí.

Jak vytvořit nezadatelné heslo

Jak vytvořit nezadatelné heslo

Nezapomenutelné heslo

Všichni víme, jak hodnotná hesla jsou, jinak nebudou potřebná. Vaše hesla vám umožňují přístup k vašim osobním účtům a datům. Poskytují vám a pouze vám právo přístupu k vašemu online obsahu. S tím bylo řečeno, pravděpodobně přemýšlíte, jak mohou být tato hesla chráněna? Nejlepší způsob je vytvořit silné heslo, které chrání vaše účty před online hrozbami a hackery. Řešením je vytvoření nezapomenutelného hesla.

Jak vytvořit nezadatelné heslo? Kroky

Postupujte podle níže uvedených kroků a zjistěte, jak můžete vytvořit nezadatelné heslo?

 1. Nejprve si vymyslete heslo spojené s něčím, co máte rádi nebo si ceníte. Tímto způsobem si nemusíte pamatovat. Pokud nemůžete přijít s jedním sami, nechte BestPasswordGenerator udělat práci za vás.
 2. Vytvořte silné a dlouhé heslo, které obsahuje čísla, velká písmena, symboly a malá písmena. Pokud opět nemůžete přijít se svým silným, uchýlejte se k online nástrojům.
 3. Inspirujte se online příklady silných hesel.
 4. Vytvořte jiné heslo pro každý vytvořený účet online.
 5. Zapište si svá hesla někde v bezpečí a vyhněte se jejich zahrnutí do textů nebo e-mailů.
 6. Nakonec získejte potřebnou online ochranu a udržujte svá data v bezpečí pomocí silného a nezakódovatelného hesla.

Jak se heslo napadlo?

Díky mnoha taktikám hackerů, které mohou využít, hackeři a počítačoví zločinci najdou nákup vašich hesel z temného webu nejjednodušším a nejsnadnějším způsobem, jak získat své heslo. Věděli jste, že jsou transakce nákupu a prodeje dlouhých hesel z černého trhu spojeny s penězi? Pokud jste odešli dlouho beze změn, existuje šance, že by to mohlo být ohroženo, což usnadňuje crack a hack. Dalším způsobem, jak prasknout hesla, je vyzkoušet nejběžnější slovní kombinace hesel, které přicházejí na mysl. Poté hackeři přecházejí k hádání hesel, která mají co nejméně znaků. Zatímco krátké heslo může zabrat několik sekund, dlouho trvá hodně času.

Co je silné heslo?

Co je náročné na silné heslo, je pamatovat si ho. Všichni vám doporučujeme používat silné heslo, abyste zabránili hackování hesel a krádeži dat. Není důležité jen vytvářet silné heslo, ale také si ho vlastně pamatovat. Password Manager vám s tím pomůže. Nejprve musí mít 12 znaků. Heslo musí být dostatečně dlouhé. Obecně byste se měli rozhodnout pro hesla, která mají délku minimálně 12 až 14 znaků. Čím déle je heslo, tím lepší.

Kromě toho je lepší zahrnout čísla, velká písmena, symboly a malá písmena. Vždy to trochu promíchejte, takže je těžší prasknout. Ve skutečnosti se držte dál od běžných a zřejmých kombinací slov. Mějte na paměti, že síla hesla není všechno. Pokud použijete stejné heslo pro více účtů, může být heslo hacknuto. Doporučujeme použít pro každý z vašich online účtů jiné heslo. Pamatujte, že použití silného hesla vás nezabrání všem online hrozbám, ale je to krok správným směrem. V případě, že se někdy hacknete, postupujte podle pokynů, které máte dělat heslo je odcizeno průvodce o pomoc.

Další tipy, jak zabezpečit své heslo tak, aby nebylo možné ho zabalit

Chcete-li zabránit napadení hesla, použijte následující tipy:

 • Vyhledejte spolehlivou službu VPN a zaregistrujte se. Mít VPN ve svém zařízení je důležité, zejména pokud používáte veřejné WiFi. Připojení k síti VPN zajistí vaše připojení a zajistí tak bezpečné používání. Když se tedy přihlásíte ke svým online účtům, žádná třetí strana nemůže zachytit vaše uživatelské jméno a heslo. Vyber nejlepší VPN pro veřejné WiFi, a budete v bezpečí online. Možná budete chtít použít ExpressVPN protože je to nejlepší, co kdy získáte. Podívejte se na další poskytovatele služeb uvedené v následující tabulce.
 • Vyhněte se rozdávání hesel prostřednictvím textu a e-mailu. Nikdy nevíte, kdo by mohl špehovat vaše aplikace pro zasílání zpráv, zejména ty, kterým chybí šifrování.
 • Při odpovídání na bezpečnostní otázky při vytváření online účtu si můžete vybrat těžké uhodnutí otázek. Většina těchto otázek snadno najde odpovědi na celém webu a na sociálních kanálech. Vyhledání těchto odpovědí vyžaduje jednoduché a rychlé vyhledávání.
 • Informujte ostatní o rizicích a škodách spojených se slabým heslem. Řekněte jim, jak je důležité vytvořit nezakládatelné heslo. Takto budete pomáhat svým blízkým chránit se před online hrozbami.
 • Získejte antivirový program. Kvalitní antivirový program detekuje a neutralizuje všechny hrozby, které by mohly ohrozit vaši obranu a proniknout do vašeho systému.

Co je slabé heslo?

Hesla jsou nejzákladnější úrovně zabezpečení, které poskytují neoprávněný přístup nechtěným uživatelům, jakož i ochranu před hackery. Pokud však jsou vaše hesla slabá, neudělají vám žádnou laskavost. Místo toho jsou náchylnější k hackování a rušení vaší online bezpečnosti. Slabá hesla způsobují více škody než užitku a slabé heslo je jako vůbec žádná ochrana. Krátká, jednoduchá, světově plněná a malá hesla jsou považována za slabá. Silně postavená hesla mohou zabránit škodlivým útokům a virům. Je velmi důležité, aby uživatelé vytvářeli silná, ale různá hesla pro každý účet, který dělají online.

Jak si pamatovat silné heslo?

Boj je skutečný. Pamatování silných hesel může být velmi obtížné. Zapomenutá hesla jsou docela běžná a běžná u všech webů a účtů, k nimž se musíme každý den přihlašovat. To vysvětluje, proč se uchýlíme k jednoduchým heslům. Množství přihlašovacích údajů, které musíme udělat, je neuvěřitelně vyčerpávající, ale použití slabého hesla nezlepší váš online život. Tady je tedy to, co musíte udělat, abyste si zapamatovali heslo:

 • Nyní někam napište svá hesla. Také je udržujte v bezpečí.
 • Zkuste vložit heslo do nezapomenutelné věty.
 • Vyhněte se vzorům hesel a běžným heslům.
 • Vytvořte si heslo na základě něčeho, co máte rádi.
 • Využijte bezpečné heslo, které si ho pamatujete.
 • Využijte správce hesel.

Jak vytvořit nezadatelné heslo – závěr

Používání stejných hesel nebo slabých hesel může vést k náchylnosti k hackerům. Jakmile hacker prolomí vaše heslo, už se nebude vracet. Hacker získá přístup ke všem vašim důvěrným a osobním údajům. Zachování zabezpečení heslem je především o vyvážení toho, co si uživatelé mohou pamatovat, jak snadno si mohou udržet silná hesla a jak je heslo opravdu nezničitelné. Doufejme, že nyní víte vše, co musíte udělat, abyste vytvořili nezachytitelné heslo. Nechte hackery hádat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me