Je Apple Pay bezpečné používat?

Mobilní technologie a platby platebními metodami jsou stále populárnější. Poskytují uživatelům rychlejší a jednodušší alternativy k kreditní nebo debetní kartě. Ale nejdůležitější otázkou je: Jsou v bezpečí? Co když se jednoho dne probudíte a zjistíte, že nějaký hacker vyčistil váš bankovní účet? Jedna věc, kterou byste měli mít na paměti, je skutečnost, že všechny způsoby platby podléhají podvodům. To však neznamená, že společnosti nemohou hackerům pomoci tím, že implementují nejsilnější dostupné bezpečnostní funkce. A přesně to udělal Apple, když se představil Apple Pay, služba mobilní peněženky, která umožňuje provádět bezpečné digitální platby. V této příručce vysvětlím, co je to Apple Pay, jak to funguje a zda je dostatečně bezpečný pro použití.


Je Apple Pay Secure?

Je Apple Pay Safe?

Co je Apple Pay?

Apple Pay je mobilní platba a služba digitální peněženky. Umožňuje provádět „snadné, bezpečné a soukromé transakce v obchodech, v aplikacích a na webu“, aniž byste museli kdykoli rozdávat informace o své kreditní kartě. Můžete také odesílat a přijímat peníze od uživatelů pomocí Apple Pay in Messages (pouze USA).

Služba chrání své transakce a informace pomocí funkcí, které jsou součástí hardwaru a softwaru vašeho zařízení. Navíc, to neukládá se jakékoli podrobnosti týkající se karty, kterou používáte, nebo vašich nákupů. V důsledku toho zůstanou vaše transakční podrobnosti mezi vy, vaše banka a obchodník. Ujišťujeme vás, že ten druhý neuvidí nic související s čísly vaší kreditní nebo debetní karty.

Jak funguje Apple??

Jak jsem právě zmínil, můžete použít Apple Pay k nákupu obchodů, aplikací nebo online nákupů.

V obchodech

Za zboží můžete platit pomocí Apple Pay v kterémkoli obchodě, který přijímá bezkontaktní platby. Služba používá něco, čemu se říká Near Field Communication (NFC) technologie, která funguje pouze na krátké vzdálenosti. Jediné, co musíte udělat, je dát zařízení do blízkosti bezkontaktní čtečky karet a provést platbu. Samozřejmě stále musíte transakci ověřit pomocí Face ID, Touch ID nebo váš přístupový kód.

V aplikacích nebo online

Apple Pay v aplikacíchMůžete jej také použít k nákupu online nebo k objednání čehokoli z aplikace. „Nakupujte s Apple Pay“Na pokladně obchodu se zobrazí kliknutí. A pokud si myslíte, že nákup této služby pomocí této služby může být riskantní, zkuste to znovu. Apple Pay je ve skutečnosti jednou z nejbezpečnějších metod nakupování nebo nákupu online. Používá a klíč specifický pro vývojáře na znovu zašifrovat vaše již šifrovaná transakce před odesláním informace zpracovateli plateb.

Tento klíč zajišťuje, že vaše zašifrované platební údaje mohou zobrazit pouze aplikace nebo web, ze kterého kupujete. Tyto webové stránky pak musí ověřit jejich doménu u společnosti Apple pokaždé, když provedete nákup. Celý tento proces ztěžuje hackerům a počítačovým zločincům opravdu obtížné získat jakékoli informace týkající se vaší kreditní karty nebo transakce. A s Klepněte na ID u MacBook Air a MacBook Pro mohou uživatelé dokončit své online nákupy jednodušší, rychlejší a bezpečnější.

Jak přidat kartu a nastavit Apple Pay

Chcete-li nastavit Apple Pay v zařízení, musíte nejprve přidat svůj údaje o kreditní nebo debetní kartě. A nebojte se, jak jsem již zmínil, veškeré informace, které zadáte, jsou šifrované.

Přidejte kartu na iPhone

Apple Pay iPhoneChcete-li povolit službu ve vašem smartphonu, musíte mít iPhone 6 nebo novější.

 1. Jít do “Peněženka” a klepněte na „+“.
 2. Pak, postupujte podle jednoduchých kroků přidat novou kartu. Pokud je shledáte trochu matoucí nebo nedokážete sledovat, toto demo to usnadní věci.
 3. Můžete také použít svůj Fotoaparát naskenovat kartu a zachytit všechny potřebné informace.
 4. Mějte na paměti, že možná budete muset stáhněte si aplikaci z vaší banky abyste mohli do vaší Peněženky přidat kartu.
 5. Klikněte na „další“A počkejte, až vaše banka ověřuje podrobnosti, které jste právě zadali. Banka vás někdy může požádat o další informace.
 6. Po ověření karty klepněte na „další.“
 7. Blahopřejeme, nyní můžete používat Apple Pay.

P.S. Pokud pomocí fotoaparátu zadáte informace o kartě, informace se nikdy neuloží do zařízení nebo do knihovny fotografií.

Přidejte kartu na iPad

Můžete také aktivovat Apple Pay na svém iPad. Váš tablet však musí mít Klepněte na ID nebo ID obličeje. 

 1. Klikněte na “Nastavení” následován “Peněženka & Apple Pay.“
 2. Poté stiskněte „Přidat kartu“A podle jednoduchých kroků přidejte novou kartu (podobné iPhone).
 3. Lis “další“A počkejte ověření z vaší banky. Možná budete muset vyplnit několik dalších informací o své bance.
 4. Klepněte na „další“, Pokud máte ověření od své banky.
 5. A to je vše. Nyní můžete používat Apple Pay na svém iPad Pro, iPad Air, iPad a iPad mini (pokud mají Touch ID nebo Face ID).

Přidejte si kartu na Apple Watch

Apple Pay je kompatibilní s všechna zařízení Apple Watch. V Japonsku však ti, kdo vlastní první generaci Apple Watch, ji nemohou použít pro programy odměn.

Apple Pay Watch

 1. Na obrazovce klikněte na ikonu aplikace Apple Watch a poté na ikonu „Moje hodinky“.
 2. Dále klikněte na „Peněženka & Apple Pay.“
 3. Klepněte na „Přidat kartu“Přidejte novou kartu a postupujte podle pokynů (podobně jako výše).
 4. Jakmile zadáte všechny informace, musíte je získat ověření z vaší banky, než začnete používat Apple Pay na Apple Watch.
 5. Jakmile je vše autorizováno, klepněte na „další.“
 6. Nyní můžete pomocí služby Apple Watch nakupovat v systému obchody a v aplikacích. Můžete je dokonce použít v tranzitních systémech v některých zemích a regionech, od člověka k člověku (pouze v USA) a dokonce s vaším studentským ID na některých školách.

Přidejte kartu v systému Mac

Poznámka: K přidání karty do Apple Pay potřebujete model Mac s Touch ID. Na modelech Mac bez zabudovaného dotykového ID, můžete svůj nákup dokončit pomocí Apple Pay na svém způsobilém iPhone nebo Apple Watch: Na vašem iPhone přejděte na Nastavení > Peněženka & Apple Pay a zapněte povolit platby v systému Mac.

Nastavení Apple Pay MacPokud máte Mac model s Touch ID, Pro aktivaci Apple Pay musíte udělat následující:

 1. Musím „Systémové preference” > “Peněženka & Apple Pay.“
 2. Poté stiskněte „Přidat kartu“A postupujte podle pokynů.
 3. Po vyplnění všech potřebných informací klepněte na „další“A počkejte, až vaše banka ověří vaše údaje.
 4. Jakmile od banky dostanete v pořádku, klikněte na „další.“
 5. Začněte používat Apple Pay v počítači Mac (platby osobními osobami s Apple Pay a Apple Cash nejsou k dispozici v systému MacOS).

Jak používat Apple Pay

Apple Pay bude Uložit tolik čas a úsilí platit za zboží nebo služby. Můžete jej použít k provádění transakcí v obchodech, v aplikacích a dokonce i online.

Plaťte v obchodech

Pomocí iPhone nebo Apple Watch můžete vyřídit účet za restaurace, koupit si nové boty, platit řidiče taxíku a ještě mnohem více.

 • Pro telefony iPhone s funkcí Face ID: Poklepejte na ikonu boční tlačítko na pravé straně telefonu. Pak, hledí na vaše zařízení k ověření pomocí Face ID. A není třeba si dělat starosti, pokud vaše tvář není rozpoznána, můžete vždy zaplatit pomocí své přístupový kód. Jakmile je vaše tvář ověřena, jednoduše položte horní část vašeho iPhone do několika centimetrů bezkontaktního čtečky a počkejte, až uvidíte hotovo a na obrazovce se zobrazí zaškrtnutí. Podívej se na to demo Pro více informací.
 • Pro telefony iPhone s Touch ID: Musíte jen položit prst Klepněte na domovské tlačítko ID. Poté zatáhněte za horní část telefonu v blízkosti bezkontaktního čtenáře a počkejte, až se na obrazovce objeví „Hotovo“ a zaškrtávací značka.
  Tento demo pomůže to vyjasnit.
 • Uživatelé Apple Watch: Jednoduše dvakrát klikněte na ikonu boční tlačítko vpravo hodinek a položte obrazovku poblíž bezkontaktního čtenáře. Jakmile budete cítit jemné klepnutí, budete vědět, že váš nákup byl úspěšně dokončen.

V některých regionech vás mohou některé obchody požádat zadejte svůj PIN nebo podepište účtenku pokud váš nákup přesáhne určitou částku.

Plaťte v rámci aplikací nebo online

Apple Pay in online

Jak jsem již zmínil výše, můžete použít Apple Pay k nákupu nebo objednání všeho, co chcete přímo z aplikace. Pokud máte aktivovanou službu, zobrazí se „Nakupujte s Apple Pay“Jako možnost.

 1. Klepněte na „Nakupujte s Apple Pay“Nebo zvolte jako způsob platby Apple Pay.
 2. Ujistěte se, že vaše fakturační, přepravní a kontaktní údaje jsou správné. Můžete dokonce uložit všechny tyto údaje do Apple Pay, takže je nemusíte zadávat pokaždé, když provedete nákup.
 3. Pokud chcete platit jinou kartou, stačí klepněte další ikona vedle vaší karty.
 4. Potvrďte platbu. Uvidíte Zaškrtnuto jakmile je vše hotovo.
  1. Pro iPhone X a novější nebo iPady s Face ID: Jednoduše poklepejte na postranní tlačítko a potvrďte pomocí svého ID obličeje nebo přístupového kódu.
  2. Pro iPhone 8 a starší verze nebo iPady bez Face ID: K potvrzení můžete použít Touch ID nebo přístupový kód.
  3. Uživatelé Apple Watch: jejich nákup jednoduše potvrďte dvojitým kliknutím na postranní tlačítko.
  4. Pro modely Mac s Touch ID: Postupujte podle pokynů na dotykové liště a po provedení nákupu položte prst na dotykové ID. Pokud je dotykové ID vypnuto, musíte klepnout na ikonu Apple Pay na dotykové liště a postupujte podle pokynů na obrazovce.
  5. Pro ostatní modely Mac: Pokud nemáte Mac s Touch ID, potřebujete iPhone nebo Apple hodinky pro potvrzení vašich nákupů. Proto na svém počítači Mac povolte Bluetooth a ujistěte se, že se na všech svých zařízeních přihlašujete pomocí stejného Apple ID.

Je Apple Pay bezpečnější než kreditní nebo debetní karty?

Jednoduše řečeno, ano. Ačkoli to není 100% odolné proti hackerům, Apple Pay dodává další vrstvy zabezpečení vašich kreditních / debetních informací, což z něj činí bezpečnější možnost než použití samotné karty.

Extra ověření

Řekněme, že se někomu podaří dostat ruce do zařízení. Tato osoba bude mít obtížný přístup k vašemu účtu a nákupy, protože Apple Pay bude požadovat několik dalších informací, jako je vaše přístupový kód, Face ID nebo Touch ID. A protože Apple ve vašem zařízení neukládá žádné informace, útočník nebude moci potvrdit žádnou transakci.

Informace o vaší kartě nejsou sdíleny

Vaše mobilní peněženka vytvoří jedinečný kód pokaždé, když něco koupíte přes Apple Pay. Obchodníci uvidí tento kód místo vašeho skutečného čísla karty.

„Číslo kreditní karty není obchodníkovi nikdy přiděleno a při použití online nikdy neprochází internetem mezi vaším zařízením a webem obchodníka,“ říká Thomas Reed, ředitel Mac a mobilu v kybernetické pojišťovně Malwarebytes. “Pokud by zločinci náhodou měli tato data zachytit, jedná se o jednorázový kód, takže jej nelze zneužít stejným způsobem jako číslo kreditní karty.”

Službu můžete vždy pozastavit

Apple Pay můžete pozastavit umístěním zařízení do „Ztracený mod.”K tomu musíte mít”Najdi můj iPhone“Ve vašem zařízení (nebo jiných podobných funkcích na jiných zařízeních). Tímto způsobem nemusíte zrušit všechny své kreditní karty. A můžete vždy reaktivovat služba, když nebo pokud najdete své zařízení.

Verdikt: Ano, Apple Pay je velmi bezpečný způsob platby. Je to dokonce bezpečnější než použití vaší kreditní / debetní karty, protože šifruje vaše informace a nesdílí je s nikým nebo je dokonce neukládá na vašem zařízení. Kromě toho nabízí další metody ověření před dokončením nákupu.

Použijte Apple Pay s VPN

Apple Pay s ExpressVPN

Přestože Apple Pay poskytuje některá vynikající bezpečnostní opatření, neublíží vám podniknout další kroky k zajištění extra bezpečnost a soukromí. Používání virtuální soukromé sítě při online nákupech vám zaručí, že nikdo nebude moci zobrazit informace o vašich transakcích nebo vaší kreditní / debetní kartě. To proto, že VPN mohou zašifrovat váš provoz a skrýt vaše IP adresa. V důsledku toho nikdo neuvidí, co děláte online, a vaše čísla karet zůstanou skrytá.

Ujistěte se však, že používáte nejlepší služby VPN pro iOS ExpressVPN. Jako poněkud paranoidní uživatel dávám přednost ochraně dat online nejsilnějšími opatřeními. Proto používám ExpressVPN vždy, když nakupuji online. Jakmile se připojím k jinému serveru podle svého výběru, budou všechny zadané informace skryté ze zvědavých očí hackerů nebo poskytovatelů internetových služeb.

VPN bude přesměrujte připojení na jeden ze svých zabezpečených serverů, zašifrujte to, pak vám nabídneme nová IP adresa z vybrané oblasti. Vypadáte proto, jako byste byli fyzicky někde jinde. Důvod, proč jsem si vybral ExpressVPN, je ten, že má nejsilnější funkce zabezpečení a soukromí, velká síť serverů a nejlepší rychlost v podnikání. Přečtěte si o tom více zde.

Kde je Apple Pay Available?

Apple Pay je k dispozici více než 50 zemí a přijali je kdekoli, kde vidíte tyto symboly a značky v obchodech, v aplikacích a na webu v prohlížeči Safari. Tyto země zahrnují USA, Kanada, Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Belgie, Finsko, Norsko, Řecko, Rusko, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Čína, Kazachstán, Saúdská Arábie, SAE, a mnohem víc.

Podívejte se na úplný seznam zemí zde.

Zařízení podporující Apple Pay

Službu můžete aktivovat na několika zařízeních iOS, včetně iPhone, iPad, Apple Watches a Mac.

 • Zařízení iPhone: iPhone 6, 6s, 6, 7, 8, 6 plus, 6s plus, 7 plus, 8 plus, SE, X, XS, XS Max a XR.
 • iPady: iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 3 a novější.
 • Hodinky Apple: Každá generace.
 • Mac: Mac modely s Touch ID a Mac modely představené v roce 2012 nebo později s Apple Pay-enabled iPhone nebo Apple Watch.

Je Apple Pay bezpečné používat? – Závěrečné myšlenky

Po všeho, co bylo řečeno, myslím, že je bezpečné říci, že Apple Pay je dostatečně bezpečný k použití. Používáním silná a různorodá bezpečnostní opatření, Společnost Apple zajišťuje, aby nikdo neviděl ani nepronikl do vašeho účtu během celé procedury nákupu. To zahrnuje hackeři a obchodník nebo web, ze kterého kupujete. A i když nějakým způsobem ztratíte své zařízení, je téměř nemožné, aby útočník provedl nákupy nebo pokračoval v utrácení výdajů. Je to proto, že budou muset nákup potvrdit pomocí Face ID, Touch ID nebo přístupový kód. 

Už jste někdy použili Apple Pay? Řekněte nám, co si o této službě myslíte v sekci komentářů níže.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map