Jak nakonfigurovat nastavení DNS v routerech DD-WRT

Pokud vlastníte router DD-WRT, pravděpodobně víte, že můžete odemknout plný potenciál routeru. Mluvím o instalaci VPN na routeru DD-WRT a o mnoha dalších věcech, které můžete nyní udělat. Plného potenciálu není dosaženo, pokud nevíte, jak změnit nastavení DNS. Nebojte se, tento průvodce níže vám ukáže, jak přesně to udělat.


Jak změnit nastavení DNS na routerech DD-WRT

Jak změnit nastavení DNS na routerech DD-WRT

Směrovače DD-WRT a DNS

Směrovač DD-WRT je směrovač, na kterém je nainstalován speciální firmware s názvem DD-WRT. DD-WRT je alternativní firmware OpenSource založený na Linuxu, vhodný pro velké množství WLAN routerů pro zvýšení jejich výkonu a funkcí. Zaprvé, je to tolik odlišné od routeru, jaký vám dává váš ISP při nákupu širokopásmové smlouvy. Zadruhé, pokud máte na směrovači DD-WRT, zvýšíte stabilitu bezdrátového směrovače, soukromí a hlavně zabezpečení sítě. Virtuální privátní síť můžete na směrovač snadno nainstalovat, jakmile bude označena jako DD-WRT.

Bliká router s DD-WRT může být docela skličující. To je důvod, proč většina lidí, kteří nemají technické znalosti, si pouze koupí předzáblesk.

Nyní se dostanete k části DNS. Krátce pro Domain Name System, DNS je telefonní seznam na internetu. Když do prohlížeče zadáte konkrétní web, slova, která jste zadali před stisknutím tlačítka „Enter“, se přesměrují na server DNS. Jakmile se tam dostanou, přeloží se na IP adresu a odešlou zpět do vašeho prohlížeče, aby se stránka mohla načíst. Vidíte, že počítače nerozumí jazyku, který říkáme, fungují na číslicích, které nazýváme IP. To se děje v zákulisí pokaždé, když se pokusíte o přístup na webovou stránku. Navíc změna DNS na jakémkoli zařízení může být velmi užitečná, pokud jde o používání internetu. Než vám řeknu, jak to provést, podívejte se na nejlepší nejlepší servery DNS, které můžete použít:

 • Google
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
 • OpenDNS:
  • 208,67,222,222
  • 208,67,220,220

Krok 1: Získejte IP adresu vašeho routeru

Dobře, takže pokud jste to zkontrolovali jak flash router s DD-WRT, právě teď jsi asi trochu mrzutý. Nedělejte si starosti, jakmile s tím skončíte, nebo již máte blikající proces, tento proces nebude snazší. Změna DNS na routeru je jednoduchý úkol. Musíte pouze postupovat podle níže uvedených kroků v závislosti na vašem přístupu.

Nejprve musíte získat IP routeru, abyste získali přístup k jeho nastavení DNS. Dal jsem vám návod na PC i Mac. Zkontrolujte je a postupujte podle kroků, podle kterých zařízení používáte.

Získejte IP vašeho routeru na MacOSu

Na počítačích Macintosh by měl tento proces trvat jen několik minut. Nejsou vyžadovány žádné technické dovednosti, podívejte se:

 1. V počítači Mac klepněte na na znamení Apple v levém horním rohu obrazovky.
 2. Vybrat Systémové preference.Předvolby Mac
 3. Zamiřte na Síť.Vyberte Síť
 4. Nyní klikněte na Pokročilý.Pokročilé možnosti
 5. Vyberte TCP / IP. IP vašeho routeru by měla být tam, kde ukazuje šipka. IP routeru

Získejte Router IP na Windows PC

Získání IP routeru v počítači se systémem Windows je o něco těžší než v systému Mac. Než se seznámíte s IP adresou, musíte sem a tam zadat několik věcí. Nedělejte si starosti, budu vás provázet. Postupujte podle následujících pokynů:

 1. Na svém notebooku přejděte na příkazový řádek.Příkazový řádek
 2. Zadejte následující příkaz: “ipconfig”. Nepoužívejte nabídky.
 3. Informace o vaší síti se zobrazí před vámi.
 4. IP vašeho routeru by měla být vedle Výchozí brána.Router's IP Windows

Krok 2: Změňte DNS ve vašem DD-WRT routeru

Nyní, když máte IP adresu routeru, můžete snadno změnit nastavení DNS. Kroky, které se chystáte následovat, jsou velmi snadné, takže se nemusíte starat o to, abyste nerozuměli tomu, co uvidíte. Nemusíte být technologicky důvtipní, abyste to stáhli. Udělejme to, budeme?

 1. Otevřete jakýkoli prohlížeč, který vám při používání vyhovuje.
 2. Přejděte na stránku nastavení směrovače. Můžete tak učinit zadáním IP routeru, který jste právě dostali do adresního řádku prohlížeče.
 3. Budete požádáni o přihlášení pomocí svých přihlašovacích údajů. Zadejte uživatelské jméno a heslo. Pokud jsou stále ve výchozím nastavení, je to většinou „admin“.
 4. Tím se dostanete na domovskou stránku routeru DD-WRT.
 5. Poté stiskněte tlačítko Nastavení a poté Základní nastavení.Setup-Basic Setup
 6. Nyní přejděte dolů po stránce a uvidíte oblast Nastavení serveru síťových adres.
 7. Existují tři pole s názvem Statický DNS 1 a Statický DNS 2.
 8. Zadejte preferované servery DNS.Nastavení DNS na DD-WRT
 9. Nakonec přejděte dolů a klikněte na „Použít nastavení“.Použít nastavení
 10. Jsi hotový. Úspěšně jste změnili servery DNS na routeru DD-WRT.

Top 5 DD-WRT routerů

Pokud nevíte, jak se pohybovat kolem směrovačů DD-WRT, vybral jsem ty nejlepší, které můžete získat, abych vám vylepšil váš internetový zážitek. Podívejte se na ně níže:

 • Netgear R7000
 • Netgear R6400V2
 • Linksys WRT3200ACM
 • Asus RT-AC5300
 • Asus RT-AC56U
 • Linksys WRT1200AC
 • Netgear R9000

Proč změnit servery DNS ve směrovačích DD-WRT

Změny nastavení DNS na směrovači získáte mnoho výhod. Pokud si objednáte některou internetovou službu, váš poskytovatel vám automaticky přiřadí několik nastavení, včetně serveru DNS, který používáte při přístupu na internet. Pokud však poskytovatel internetových služeb příliš neinvestuje do svých serverů, můžete narazit na některé problémy, zejména na rychlost. Pojďme se podívat na to, co vám může ruční konfigurace DNS v budoucnu prospět.

Rychlost připojení

Už jste někdy byli svědky náhlého výpadku vašeho internetového připojení? Všichni to víte a řeknete to, když se to stane: „Je přetížení“. Ano, servery vašeho ISP se mohou snadno přetížit, zvláště pokud ve vaší zemi není mnoho ISP. Když změníte server DNS, můžete se nakonec připojit k serveru, kde neexistují žádné špičkové hodiny.

Představte si například, že se připojujete k serveru DNS, kde je noční čas ve vaší zemi špičkový? To znamená, že všichni v tomto regionu spí a vy se můžete volně potulovat po internetu, aniž byste měli problémy s latencí. To je v technickém světě. Ve skutečnosti však nevšimnete velkého rozdílu, ale vaše webová stránka se načte mnohem rychleji, než když jste pracovali na serverech vašeho ISP..

Přístup k obsahu s omezeným přístupem

Nyní to nelze provést změnou samotného serveru DNS. Budete muset investovat do inteligentní služby DNS proxy, abyste ji mohli stáhnout. Možná budete chtít, abych věci nejprve vyjasnil. Streamovací kanály jsou k dispozici po celém světě, přesto jsou omezeny na vlastní region. Jinými slovy, služby streamování povolí pouze určitý obsah v konkrétních zemích. Nejobvyklejším způsobem, jak vynutit tato omezení, je prozkoumat IP adresu diváka a pokusit se určit přesnou polohu.

Inteligentní DNS je sloučení serverů DNS a takticky umístěných serverů proxy. Přepočítává část vašeho internetového provozu, což pomáhá přimět kanál, aby si myslel, že na jeho web přistupujete ze své země. Díky tomu budete mít plný přístup k obsahu kanálu, přestože jste fyzicky mimo oblast pokrytí. Nyní ne všechny služby inteligentního DNS jsou připraveny na úkol. Proto jsem šel napřed a zkontroloval 3 top Inteligentní služby DNS tam venku. Všimněte si, že 2 z nich jsou čistě poskytovatelé VPN. Zde jsou:

ExpressVPN

ExpressVPN je jedním z největších poskytovatelů VPN na světě. Nabízejí velkou rozmanitost, pokud jde o geografii jeho serverů. Mluvíme o více než 2000 serverech v 94 zemích. Kromě toho má VPN jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní. Nemusíte být tak technicky vědomí, abyste mohli pracovat se svými klienty bez ohledu na to, jakou platformu používáte.

Pokud jde o jeho MediaStreamer, je známo, že odblokuje stovky kanálů bez neúspěchu. Poskytují vám všechny informace, které potřebujete k nastavení služby Smart DNS ve vašem zařízení. Nebojte se, dostali vás zpět. Pokud se vám jejich služby nelíbí (pochybuji), můžete požádat o vrácení peněz, pokud neuplynulo 30denní období.

BulletVPN

BulletVPN, se sídlem v Estonsku je určitě docela rychlý, když mluvíte o rychlosti. Ať už odblokujete geo-omezené služby, jako je Netflix, nebo obejdete vládně řízené filtry, tato VPN to zvládne snadno. Jedna věc, která dostane tuto VPN o krok zpět, je, že má pouze servery ve 30 zemích, což je ve srovnání s ostatními VPN trochu menší.

Mluvíme však o inteligentním serveru proxy DNS a tento poskytovatel VPN má jednu sakru služby. Pokud se rozhodnete investovat do BulletVPN, mohou mít na dosah desítky kanálů.

Unlocator

Unlocator nabízí inteligentní službu DNS jako žádná jiná, pokud chcete odemknout streamovací kanály. Dánská společnost nabízí sedmidenní zkušební období, které nezahrnuje povinnost poskytovat informace o vaší kreditní kartě.

Zjistíte, že služba nabízí rychlý způsob odblokování mediálních služeb, které zahrnují více než 233 kanálů po celém světě. Mluvím o Hulu, Netflixu, ABC, Disney Movies Anywhere, ESPN, Sky a Spotify. Úplný seznam podporovaných služeb naleznete na jejich webových stránkách. Pokud se vám tato služba líbí, můžete postupovat podle pokynů průvodce na webové stránce, které vám pomohou s konfigurací.

Je to bezpečné, i když?

Není to tak, že nejsou v bezpečí, prostě k vašemu spojení nepřidávají nic navíc. Inteligentní DNS je nástroj k obcházení regionálních omezení, období. Pokud hledáte další zabezpečení, cesta VPN je ta správná.

VPN poskytují vynikající soukromí než proxy, protože VPN šifrují provoz a skrývají vaši skutečnou IP adresu. Část ochrany jde pouze do sítí VPN. Bez ohledu na to, jak zabezpečený server používáte s inteligentním DNS, nezískáváte další vrstvu ochrany, kterou všichni potřebujeme, když přistupujeme k internetu. Je mnohem těžší nebo téměř nemožné, aby váš poskytovatel internetových služeb viděl, co děláte v šifrovaném tunelu VPN.

Takže pokud jste blázni v oblasti bezpečnosti, kteří si jsou dobře vědomi nebezpečí internetu, doporučujeme vám místo toho použít VPN. Pokud jste zde pouze pro streamování, Smart DNS je vaše nejlepší sázka, protože nedojde k žádnému poklesu připojení, protože nebudete šifrovat data. Abychom vám pomohli více při hledání nejlepší VPN pro routery DD-WRT, zkontrolujte tabulku níže.

Jak nakonfigurovat DNS na routerech DD-WRT – závěrečné myšlenky

Tady to máš. Nyní se můžete osvobodit od toho, co vám váš ISP uložil ve chvíli, kdy jste řekli „Souhlasím“ a „Připojte se“. Směrovače DD-WRT jsou velmi užitečné, pokud jde o instalaci softwaru, aniž byste museli procházet nepříjemnými technickými záležitostmi. Změňte nastavení DNS a užijte si úplně jiný internetový zážitek od nynějška.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map