Jak změnit nastavení DNS v systému Windows 10

Kdykoli nastavíte internet doma nebo v práci, váš poskytovatel internetových služeb vám poskytne určitá nastavení sítě. Jednou z nich jsou „DNS adresy“. Cokoli děláte na internetu, souvisí se servery DNS. Je to prakticky jazyk internetu. DNS adresy vám pomáhají načítat webové stránky, stahovat obsah a používat online služby. Nicméně, jak se zdá být perfektní, lze trochu vylepšení provést ručně. Zde je tedy návod, jak změnit výchozí nastavení DNS v systému Windows 10.


Jak změnit nastavení DNS v systému Windows 10

Jak změnit nastavení DNS v systému Windows 10

Co je to DNS?

Domain Name System je jako slovník používaný mezi počítači pro komunikaci. Je to prostě způsob, jak překládat názvy domén a služba se převede na IP adresu, takže můžete stránku navštívit téměř okamžitě.

Pro lidské oči je tento proces poměrně jednoduchý. Kluci, nestane se to najednou. Jste zvyklí navštěvovat svůj oblíbený web jednoduše zadáním URL. Mezi řádky je však to, o čem zde mluvíme. V zájmu dosažení vašich webových stránek váš prohlížeč odešle žádost serverům DNS, aby převedl jméno na IP. Nakonec, když je nalezena shoda, IP adresa přejde zpět do prohlížeče a voila, načte se stránka.

Někteří z nás mohou mít problémy s rozlišováním mezi DNS a Smart DNS. Inteligentní DNS je služba speciálně navržená pro přístup k geo-omezenému obsahu. Chytrý server DNS používá ke změně umístění online vyhrazené servery proxy. Pokud jste tento rozdíl ještě nezjistili, přečtěte si tento úplný průvodce servery Smart DNS proxy.

Jak změnit nastavení DNS systému Windows 10

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli změnit nastavení DNS a my o nich hovoříme později v článku. Proces změny je opravdu jednoduchý. Stačí pečlivě sledovat každý z těchto kroků. Až budete hotovi, bude vám poskytnuta zcela nová internetová zkušenost:

  1. Jít do Síť a internet v Kontrolní panel.
  2. Vybrat Centrum sítí a sdílení.
  3. Vlevo zvolte Změnit nastavení adaptéru.Změnit nastavení adaptéru
  4. Uvidíte a Síťové rozhraní. Klikněte pravým tlačítkem myši na to a Vyberte Vlastnosti.Vlastnosti
  5. Po otevření seznamu vyberte Internet Protocol verze 4 (TCP / IPv4).
  6. Nyní klikněte Vlastnosti.IP4
  7. Vybrat Použijte následující adresy serveru DNS volba.
  8. Vložte alternativní adresy serveru DNS. Pokud potřebujete nějaké známé, zde jsou 2 bezplatné.
   • Veřejné adresy DNS Google: 8.8.8.8 a 8.8.4.4
   • OpenDNS adresy: 208,67,222,222 a 208,67,220,220
  9. Udeřil OK.Změnit DNS
  10. Klikněte na Zavřít použít nová nastavení DNS na adaptér.
  11. Po dokončení těchto kroků ji budete moci začít novou adresou DNS.

Proč změnit nastavení DNS v systému Windows 10?

Zpátky v den, čekání na načtení obrazu s nízkým rozlišením vám poskytlo čas na přípravu kávy. Nyní, s rozvojem internetu, je to mnohem rychlejší. Překlad potřebný k načtení stránky se měří v milisekundách. Pokud však jde o vašeho poskytovatele internetových služeb, existují určité nevýhody. Co když servery DNS poskytované vaším poskytovatelem internetových služeb nejsou spolehlivé? Co kdybyste jen chtěli použít vlastní nastavení? Naštěstí, jak jsem vám ukázal výše, Windows 10 vám umožňuje rychle je změnit v počítači. Ale za jakým účelem? Číst dál.

1. DNS Server Down?

Už jste někdy byli svědky takových zpráv při prohlížení?

“DNS server neodpovídá.”

„Zdá se, že váš počítač je správně nakonfigurován, ale zařízení nebo prostředek (server DNS) neodpovídá.“

Pokud se na serveru DNS, který vám poskytovatel ISP poskytuje, nedaří váš prohlížeč navázat připojení k internetu. Pokud si nejste vědomi, vyděsíte se, protože je zřejmé, že váš internet je v pořádku. Naštěstí existuje řešení. Řešením může být změna serveru DNS.

Servery mohou být někdy pomalé nebo snadno přetížené. Už jsem vám ukázal, jak změnit nastavení DNS. Jakmile to uděláte, budete moci přejít na jiný, kde je ping vhodný. Tím se dostanete nahoru a jít v žádném okamžiku.

2. Vyvarujte se filtrování ISP

V současné době neustále zažíváme řadu webových omezení a omezení. Ve skutečnosti se v některých regionech stává cenzura a dohled nad internetem věcí. Když vás web najednou zablokuje, jedná se o práci vašeho poskytovatele internetových služeb, protože zakázal uživatelům na svých serverech přístup.

Změna nastavení systému DNS (Domain Name System) je však údajně účinným řešením pro získání internetové cenzury a filtrování v minulosti.

Když se změní DNS, všimnete si, že žádná blokovací zpráva už nikde nenajde. Máte přístup ke všem, co chcete, aniž byste se museli obávat, které stránky váš poskytovatel internetových služeb zablokoval.

3. Obejít regionální omezení

Kódy DNS jsou nyní všude. Lidé je používají k přístupu k takovým jako American Netflix, Hulu, BBC iPlayer a mnoho dalších. Můžete se dokonce připojit k upraveným herním serverům a mnoha dalším věcem.

Změna DNS neznamená, že by se vám opravdu hodilo. Využití služby, která poskytuje inteligentní DNS, je zde skutečná dohoda. Existuje spousta poskytovatelů, kteří vynikají v oblasti inteligentního DNS. Někteří z nich jsou vlastně poskytovatelé VPN, kteří nabízejí inteligentní servery proxy DNS, například ExpressVPN a BulletVPN.

Na druhé straně máte Unlocator, což je čistě inteligentní služba DNS, která vám pomůže odblokovat obsah s omezeným přístupem bez ohledu na to, kde byste mohli být. Služba hlavně mění adresy URL, které předvádějí vaši polohu. Pokud je kanál ve Velké Británii, pomůže vám inteligentní klient DNS vypadat, že procházíte přímo z této oblasti. Díky tomu budete moci streamovat celou knihovnu kdysi blokovaného kanálu.

4. Rychlejší procházení

Špatný server DNS se snadno zaplaví, protože jej uživatelé spamují s požadavky na používání internetu. To je důvod, proč uživatelé internetu často vidí ve své službě škytavky od svých poskytovatelů internetových služeb. Servery někdy nejsou dostatečně vybavené na to, aby zvládly tolik provozu.

Na druhé straně některé weby přesměrovávají adresy URL, které zadáváte, na servery umístěné daleko od vás. Není to úmyslné, ale dochází k promíchání. Pokud změníte server, tomuto problému již nebudete čelit. Všechny navštívené webové stránky projdou serverem blízko vaší polohy. Proto se načte mnohem rychleji, než kdy předtím.

Nejlepší služby DNS

Většina z těchto služeb má domovskou stránku, na které poskytovatel poskytuje informace o tom, které streamingové služby mohou odemknout. Většina poskytovatelů může odemknout téměř cokoli. Samozřejmě mluvíme o renomovaných klientech. Nejlepší služby inteligentního DNS vám poskytují průvodce, jak odblokovat určitý web s omezeným přístupem. Nejen to, ale také obsahují krok za krokem návod, jak nakonfigurovat inteligentní DNS na základě platformy, kterou používáte. Nyní, s tím, co bylo řečeno, jsou zde nejlepší poskytovatelé inteligentních služeb DNS:

ExpressVPN

ExpressVPN je jedním z předních poskytovatelů VPN na světě. Je super bezpečný a může odblokovat téměř jakýkoli kanál na světě. Tuto VPN jsem do svého seznamu přidal, protože nabízí inteligentní služby DNS.

Při používání ExpressVPN nepřesměrujete celý provoz. Naopak přesměrováváte provoz, který vám umožňuje přístup k kanálům a webům po celém světě. To znamená, že do procesu nebude zahrnuto žádné šifrování, tj. Žádné vylepšení vaší online bezpečnosti.

BulletVPN

BulletVPN je společnost se sídlem v Estonsku, která nabízí služby VPN prostřednictvím relativně malé sítě serverů. Dobrá věc je, že také nabízí inteligentní službu DNS. Pokud jste tedy chtěli sledovat své oblíbené televizní pořady na cestách do zahraničí, BulletVPN je vaše sázka.

Unlocator

Unlocator funguje od roku 2013 a nabízí inteligentní službu DNS proxy. Jednoduše řečeno, umožňuje obejít veškerá omezení a omezení týkající se celosvětového obsahu, ke kterému byste chtěli získat přístup. Nabízejí také průvodce nastavením pro netechnicky důvtipné jedince, kteří to vyzkoušejí poprvé.

Je bezpečné změnit nastavení DNS?

Ne, rozhodně to tak není. Na rozdíl od VPN nebude změna DNS šifrovat vaše data a nepřidá další vrstvu ochrany. Budete zcela online zranitelní. Pokud tedy neučiníte bezpečnostní opatření a jen pro zábavu, pak je změna DNS pro vás ideální.

SmartDNS není bezpečnostní produkt. Pokud chcete zabezpečení během streamování. Pokud hledáte zabezpečení, raději investujte do sítě VPN. Chcete-li nastavit VPN na jakémkoli počítači se systémem Windows 10, postupujte takto.

Na druhou stranu šifrování VPN ovlivňuje vaši rychlost. Vyberte si tedy rozumně podle toho, jaké jsou vaše internetové potřeby. Chcete vědět více? Podívejte se na tuto příručku, která podrobně popisuje vše, co potřebujete vědět o bezpečnosti DNS.

Další informace o sítích VPN, které vám pomohou chránit vaše data a obejít regionální omezení, jsou uvedeny v následující tabulce.

Jak změnit nastavení DNS v systému Windows 10 – Součet

Inteligentní DNS neskrývá vaši IP adresu přesně, ale maskuje vaši DNS adresu přidělenou ISP. Služba v zásadě nahradí původní DNS novým serverem, který ukazuje na určité geografické umístění. Nyní víte, jak změnit server DNS, nyní si užijte internet jiným způsobem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map