Měřič síly hesla

Jak všichni víme, hesla jsou vytvořeny, aby udržely to, co je soukromé, soukromé. Někteří z vás však nemají tendenci vytvářet dobré přístupové kódy, které by nakonec ohrozily to, co drží on-line. Vytváření tvrdého hesla vám může v tomto nebezpečném internetovém slově ušetřit spoustu problémů. Jak si ale můžete být jisti, že je to dobré heslo? No, snadno, použijte Meter Strength Meter TheVPNGuru. Zde je vše, co potřebujete vědět.

theVPN.guru Password Meter

Jak používat měřič síly hesla

Měřiče síly hesla jsou indikátory, které testují, jak silné je heslo při zadání uživatelem. Ukazuje, jak je heslo odolné a jak snadno jej lze popraskat nebo hacknout. Ale výsledky, které nezískáte náhodně, existují určitá kritéria, na kterých tento měřič pracuje. Má pravidla pro přiřazování bodů, zda je vaše heslo dostatečně silné nebo ne. To zahrnuje úplnou kombinaci symbolů, čísel, velkých a malých písmen. Pokud používáte jména, po sobě jdoucí čísla a podobně, body se odečtou a vy dostanete špatný výsledek.

Získáte různé barvy, kdykoli se heslo řadí nahoru nebo dolů. Ve většině případů červená barva znamená, že může být snadno hacknuta, takže buďte opatrní. Na druhou stranu, zelená barva je „Go“, pokud jde o to, jak bezpečné je vaše heslo. Pokud tedy chcete přesně vědět, jak funguje měřič síly hesla, podívejte se na níže uvedené:

1. Nejprve, když jste na stránce Password Meter, uvidíte to.

Generátor hesel Guru2. Po zadání hesla obdržíte výsledky barevně. A níže bude přidán komentář, který předvede, jak je silný. V Měřiči hesel jsou čtyři úrovně:

Červené: Když je vaše heslo velmi slabé a může být hacknuto téměř bez námahy.

Červené hesloOranžový: To znamená, že zadáváte bezpečnější heslo, ale stále není dost.

Oranžové hesloŽlutá: Když je přístupový kód o něco lepší, ale stále je velmi snadné se ho zmocnit.

Žluté hesloSvětle zelená: Nyní je dobré používat heslo. Můžete to však ještě vylepšit.

Světle zelené hesloTmavozelený: Zadané heslo je zcela bezpečné. Nikdo to nebude schopen popraskat.

Tmavě zelené heslo3. Nakonec zkopírujte své heslo kliknutím na tuto ikonu.

Kopírovat nové heslo

Jak udržet své heslo v bezpečí?

Měřiče síly hesel jsou účinné při vyvolávání hovoru, aby uživatelé přišli se silnými hesly pro důležité účty. Mnoho populárních online webů začalo zahrnovat takové měřiče na svých stránkách, aby povzbudilo uživatele internetu vytvářet silnější hesla. Tyto měřiče jsou často zobrazovány pomocí vizuálních měřidel, která jsou často barevně označena, a ukazují, zda je vámi vybrané heslo slabé nebo silné na základě zásad webových stránek.

To však není tak dobré, jak to je. Hackeři a počítačoví zločinci vás mohou napadnout i při použití mimořádně tvrdého hesla. Proto byste měli při přístupu ke svým účtům podniknout další preventivní opatření.

Chraňte své heslo

Kromě vytváření silného hesla existují věci, které musíte udělat nebo se jim vyhnout. Zde je rychlý souhrnný pohled na věc po ruce:

1. Pokud vlastníte několik účtů a jste příliš líní na to, abyste přišli s různými hesly, vrátí se a budou vás pronásledovat později. Chcete-li zůstat v bezpečí, musíte si vytvořit více než jedno heslo. V opačném případě, bude-li jeden účet napaden, budou ostatní ohroženi.

2. Říkáme, že kvalita přichází nad kvantitu. V tomto případě převládá množství. Pokuste se vytvořit heslo delší než 12 znaků. To je docela dobré a může skóre vyšší na pevnostní metr.

3. Nezahrnujte do svého hesla své jméno nebo příjmení. To je první věc, kterou si každý hacker vymyslí, když se pokusí zachytit váš účet.

4. Během používání webových prohlížečů neukládejte svá data. Někteří z nich vás požádají o uložení vašich přihlašovacích údajů, stačí říct ne.

5. Ať už děláte cokoli, vyhněte se zadávání hesel na počítači někoho jiného. To samozřejmě zahrnuje počítače v knihovnách a internetových kavárnách.

6. Veřejné Wi-Fi může být velmi nebezpečné, zejména pokud používáte bankovní účet. Takže bych počkal, až půjdu domů a zkontroluji tam svůj účet. Nebo jednoduše použijte a Soukromá virtuální síť.

7. Už jste někdy slyšeli Správci hesel? Tyto aplikace ukládají vaše hesla, abyste je v budoucnu nezapomněli. To je docela užitečné, pokud jste si velmi těžko zapamatovali heslo, které jste vytvořili.

8. Používejte zabezpečený prohlížeč, zejména při návštěvě finančních stránek. Doporučuji vám jít anonymně pokaždé, když to uděláte.

9. Pravidelně měňte své heslo. Dejte to jako 5 týdnů a změňte několik kombinací.

10. Zapněte možnost dvoufázového ověření. To je velmi důležité, pokud chcete vědět, jakmile bude váš účet napaden a použit na jiném zařízení.

11. Zamkněte zařízení, když jste pryč. Nenechávejte je venku, aby si někdo mohl zkontrolovat, co máte uloženo.

12. Dejte si pozor na phishingové e-maily. Patří sem odkazy, které pomáhají hackovat vaše zařízení. Pokud je na váš e-mail odeslán odkaz z vaší banky, doporučujeme vám navštívit web ručně. Nikdy neklikejte na odkazy.

13. Údaje o účtu neposílejte prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Proč byste to nakonec chtěli udělat??

14. Vyberte své aplikace pečlivě. Hackeři upravují tyto aplikace tak, aby shromažďovaly data od uživatelů, kteří je stahují.

15. Mějte vše aktuální, včetně operačního systému a antiviru.

Měřič síly hesla – shrnutí

Pokud chceš Udržujte své heslo v bezpečí, měli byste začít svou cestu vytvořením silné první. Naštěstí vám nástroj pro měření síly hesla pomůže s tím snadno. Jen počkejte, až bar udeří do tmavě zelené zóny, a jste připraveni. Až budete hotovi, postupujte podle výše uvedených kroků a zajistěte si heslo, které jste vytvořili. To je vše.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me