Apple odstraní aplikace rodičovské kontroly nad obavami o ochranu osobních údajů

Ze strachu z ohrožení soukromí a bezpečnosti uživatelů Apple nedávno z App Store odstranil několik aplikací pro rodičovskou kontrolu. Společnost hájí své žaloby proti obviněním z osobního prospěchu namísto toho, aby ve více prohlášeních měla sklon k obavám o soukromí. Další informace o tom, proč společnost Apple přijala taková opatření, naleznete v následujícím článku.

Apple odstraňuje aplikace rodičovské kontroly z důvodu ochrany osobních údajů

Apple odebere aplikace rodičovské kontroly

Společnost Apple nedávno odstranila nebo uložila omezení pro nejméně 11 ze 17 nejstahovanějších aplikací pro kontrolu času a rodičovskou kontrolu. Za zmínku stojí, že velké množství uživatelů stáhlo tyto aplikace stokrát nebo vícekrát. OurPact přišel na více než tři miliony a Mobicip na zhruba 2,5 milionu.

Implementace vlastního sledovače času obrazovky společnosti Apple v systému iOS je krokem, který ohrožoval životaschopnost některých společností. Pokud tak učiníte, může mít za následek zvýšenou pozornost regulačních orgánů. Odebrané aplikace používaly technologii Mobile Device Management. Společnosti používají tuto technologii ke správě zařízení, která jejich zaměstnanci používají. Dalším důvodem této technologie je přístup a kontrola zařízení uživatelů iPhone.

Proč Apple odebírá aplikace pro rodičovskou kontrolu?

V reakci na prudké argumenty Apple bránil odstranění aplikací, jako je OurPact a Freedom, aby omezil čas na iPhone a soutěžil o vlastní Apple Time Tracker. Vývojáři a vedení aplikací mají důvod se domnívat, že důvodem jejich aplikací; odstranění pramení z pocitů ohrožení. Tyto aplikace by potenciálně mohly poškodit podnikání společnosti Apple za to, že by omezilo používání iPhone a krku v krku pomocí vlastních aplikací pro rodičovskou kontrolu společnosti Apple. Podle nich nejsou vlastní aplikace rodičovské kontroly společnosti Apple přísné, pokud jde o omezení času na obrazovce. Navíc neposkytují tolik možností.

Společnost Apple představila svou vlastní funkci Screen Time, která je zabudována do iPhonu a iPadu v loňském roce. Tato aplikace umožňuje uživatelům sledovat využití jejich mobilních zařízení i dětí. Pomáhá také nastavit časové limity pro používání aplikace. Zdá se, že ostatní aplikace na trhu konkurují vlastním funkcím společnosti Apple, které by nakonec mohly poškodit podnikání společnosti. Apple se však drží tvrzení, že odstranění řady aplikací je způsobeno obavami o zabezpečení.

Reakce Apple

Zatímco tito vývojáři aplikací věří, že jsou hrozbou pro Apple, technický obří kolíky na ně porušení. Došlo k tomu po zjištění za poslední rok, že tyto aplikace nesplňují aktualizované pokyny pro vývojáře společnosti. To se týkalo „vysoce invazivní“ technologie Mobile Device Management (MDM). Společnost uvedla, že má obavy z této technologie známé jako Mobile Device Management (MDM). Jedná se o technologii, která umožňuje ovládání zařízení třetí straně. Společnost Apple proto tvrdila, že těmto vývojářům dala 30 dní na to, aby splnili její pokyny. Apple odstranil ty, které tomu tak nebylo.

Podle Apple, „MDM poskytuje kontrolu a přístup třetích stran k zařízení a jeho nejcitlivějším informacím, včetně polohy uživatele, používání aplikace, e-mailových účtů, oprávnění kamery a historie procházení. Výzkum ukázal, že je možné používat MDM v podnikových zařízeních, což je neuvěřitelně riskantní – a jasné porušení zásad App Store – pro soukromou aplikaci orientovanou na spotřebitele, aby si na zařízení zákazníka nainstalovalo kontrolu MDM. Výzkum ukázal, že lze použít profily MDM hackerům získat přístup pro škodlivé účely. Kromě kontroly, že aplikace může na zařízení uživatele vykonávat, výzkum ukázal, že profily MDM mohou hackeři použít k získání přístupu pro škodlivé účely. “.

Proč si lidé myslí, že Apple odstranil aplikace

Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple nedávno tvrdil, že společnost „nikdy nebyla“ o maximalizaci využití telefonu. Podle časopisu New York Times vývojáři aplikací navrhli, že se Apple pokouší přimět uživatele, aby používali pouze své vlastní nástroje. Apple požádal vývojáře, aby opravili klíčové funkce nebo jednoduše vyřízli aplikace z App Store úplně s trochou vysvětlení. Toto není poprvé, kdy Apple odstranil formulář aplikace z App Store, stačí se zeptat Onavo. Ukázalo se, že Onavo Protect je jen další nástroj pro sběr dat pro Facebook. Apple je přísný, pokud jde o ochranu bezpečnosti uživatelů. Apple dříve z obchodu odstranil jiné aplikace porušení soukromí uživatelů.

New York Time’s Reopmose

The Times napsal:

Na rozdíl od aplikací, jako je OurPact, nástroje Apple neumožňují rodičům naplánovat různé časy během dne, kdy je aplikace blokována – na školní nebo rodinnou večeři. A nástroj společnosti Apple blokuje obsah pro dospělé pouze ve webovém prohlížeči Safari a v některých aplikacích, nikoli v jiných prohlížečích nebo mnoha oblíbených aplikacích, jako jsou Twitter, YouTube a Instagram.. Bruce Chantry, 47letý otec dvou dětí mimo Cleveland, řekl, že používal OurPact a Mobicip po celá léta, dokud je Apple nepřinutil, aby si vyzkoušeli klíčové funkce. Nástroj Apple našel složitější a méně restriktivní. Také jeho děti již našly zástupná řešení pro nástroj pro filtrování webových stránek společnosti Apple a na rozdíl od aplikací, které použil, nemá přepínač zabíjení, aby rychle deaktivoval určité aplikace na svých telefonech, řekl pan Chantry..

Prohlášení společnosti Apple

To je to, co Apple řekl v reakci na obvinění:

„Společnost Apple v App Store vždy podporovala aplikace třetích stran, které pomáhají rodičům spravovat zařízení svých dětí. Na rozdíl od toho, co reportovaly New York Times o víkendu, nejde o soutěž, jde o bezpečnost. V této kategorii aplikací a v každé kategorii se zavazujeme poskytovat konkurenční, inovativní ekosystém aplikací. Existuje mnoho nesmírně úspěšných aplikací, které nabízejí funkce a služby podobné těm Apple v kategoriích, jako jsou zprávy, mapy, e-mail, hudba, webové prohlížeče, fotografie, aplikace pro psaní poznámek, správce kontaktů a platební systémy, abychom jmenovali alespoň některé. Zavázali jsme se nabídnout místo, kde se těmto aplikacím daří, protože zlepšují uživatelské prostředí pro všechny. “

Apple odstraní aplikace rodičovské kontroly – závěr

Vývojáři aplikace Screen-Time vývojáři hlásí, že Apple jim dává zavádění tím, že odstraní jejich aplikace z obchodu s aplikacemi. I když vezmeme v úvahu, že motivem společnosti Apple je mít živý ekosystém aplikací, který poskytuje spotřebitelům přístup ke kvalitním aplikacím, není přesvědčeno, že by to mohlo udělat, aby to přispělo k jeho úspěchu. Podle Josh Grolin, výkonného ředitele CCFFC: „Pokud je pravda, že Apple vylučuje konkurenci, je to nesmírně zklamáním a dalším náznakem, že vertikálně integrované společnosti Big Tech mají příliš mnoho moci.“

>

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me