Co je Facebook Ochrana osobních údajů?

Nejoblíbenější síť sociálních médií na světě Facebook neustále naráží na potíže kvůli způsobu, jakým se zabývá uživatelskými daty. Od datového skandálu Cambridge Analytica po spyware v podobě VPN, která se nazývá Onavo Protect, byl Facebook v posledních několika měsících pod palbou z několika důvodů. Ačkoli Facebook neztratil mnoho uživatelů kvůli jeho popularitě, uživatelé si byli více vědomi a začali přijímat bezpečnostní opatření, aby byla jejich data v bezpečí.

Co je Facebook Ochrana osobních údajů?

Co je Facebook ochrana osobních údajů?

Facebook a soukromí

Facebook nejdéle neměl žádnou samostatnou funkci, pomocí které by bylo možné snadno získat přístup k nastavení soukromí. Ale jak si technické společnosti začaly uvědomovat důležitost poskytování prostředků uživatelům ke kontrole nastavení soukromí, došlo k řadě různých funkcí.

Od roku 2014 má Facebook užitečnou funkci nazvanou Kontrola soukromí. Ačkoli je to skvělá funkce, není k dispozici na všech zařízeních. Tuto funkci si nemůžete vybrat.

Pokud ji ve svém profilu máte ve výchozím nastavení, máte štěstí. Pokud tak neučiníte, musíte se uchýlit k ruční kontrole každého nastavení soukromí. Pojďme se podívat, o čem je tato funkce.

Co je Facebook ochrana osobních údajů?

Na některých účtech na Facebooku navštíví přátelský malý modrý dinosaurus. Tento malý kluk je maskot bezpečnosti a ochrany osobních údajů na Facebooku a jeho úkolem je informovat uživatele o funkci kontroly soukromí na webu.

Tato funkce vás informuje o stavu soukromí a zabezpečení účtu. Tato funkce byla vyvinuta poté, co technické společnosti začaly uživatelům snadno zpřístupňovat soukromí a základní nastavení zabezpečení.

Tato funkce není ruční, takže ji nelze aktivovat samostatně. Pokud obdržíte oznámení od Facebooku, můžete k této funkci přistupovat a učinit ji součástí vašeho účtu. V některých případech je tato funkce k dispozici pouze pro stolní počítače, zatímco pro některé uživatele je také k dispozici v mobilní aplikaci.

Pokud obdržíte oznámení od dinosaura, neignorujte jej, protože jej později nemusíte znovu získat. Tento malý dinosaurus vás provede nastavením ochrany osobních údajů ve vašem účtu a pomůže zajistit, aby vaše příspěvky a osobní údaje byly bezpečné.

Jak používat funkci kontroly soukromí FB

Pokud na webu pro stolní počítače přistupujete k funkci Kontrola soukromí, kliknutím na ikonu zámku vedle tlačítka profilu zobrazíte rozbalovací nabídku. Budete mít možnost vidět roztomilý malý dinosaurus, který vás čeká na turné, takže na něj jednoduše klikněte. Jste přesměrováni na tři sekce jeden po druhém.

V první části uvidíte, kdo může zobrazit budoucí příspěvky. Jedná se o jednoduchou a užitečnou funkci, ve které můžete také upravit viditelnost každého příspěvku. Můžete buď publikovat veřejně, sdílet příspěvek pouze s přáteli, ponechat jej soukromý nebo vytvořit vlastní publikum.

V další části uvidíte, které aplikace mají přístup k vašemu účtu Facebook. To zahrnuje všechny interaktivní služby třetích stran, jako jsou Twitter nebo Spotify, nebo hry jako Candy Crush nebo Angry Birds.

Pokud obvykle hrajete hry nebo se přihlašujete do jiných aplikací pomocí svého účtu Facebook, zobrazí se vám celý seznam aplikací, které mají přístup k vašemu účtu. Můžete zrušit přístup k libovolné aplikaci a také smazat příspěvky s ní spojené. 

Třetí část je místem, kde si můžete prohlížet své biografické údaje, jako jsou e-mailové adresy, narozeniny, umístění a rodné město a narozeniny, a kdo si může zobrazit informace.

V této části je rozumné ponechat většinu informací soukromou nebo nastavit na „přátele“, protože tato data lze použít k poznání vaší identity. Čím méně o sobě řeknete světu, tím bezpečnější budete před krádeží identity.

Na konci rozbalovací nabídky je také možnost „Zobrazit další nastavení“, pomocí které můžete upravit všechna další nastavení ochrany osobních údajů, jako jsou přihlašovací údaje, příspěvky a obrázky a příspěvky, na nichž jste označeni. Existuje několik z nich nastavení a jsou komplexní, takže byste si měli vyhradit nějaký čas na jejich kontrolu.

Alternativy k ochraně osobních údajů

Protože tato funkce není k dispozici ve všech účtech, existují alternativní způsoby přístupu k nastavení ochrany osobních údajů. Ručně přejdete do nabídky a vyberete „Nastavení soukromí“, můžete upravit stejná nastavení, která vám umožňuje kontrola soukromí.

Jediný rozdíl je v tom, že kontrola soukromí zrychluje provedení kontroly soukromí, zatímco ruční nastavení trvá nějakou dobu. Můžete také přejít na „Další nastavení“ a zobrazit mnoho dalších možností ochrany osobních údajů.

Vzhledem k nárůstu krádeží dat a narušení soukromí je velmi důležité pravidelně provádět kontroly soukromí a zabezpečení u vašich účtů na sociálních sítích. I když nemáte možnost kontroly soukromí, doporučujeme vám provést kontrolu ručně, abyste se ujistili, že nic není mimo základnu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me