Co je Intra? Seznamte se s novou aplikací Google pro šifrování Android

Intra je aplikace, kterou nedávno spustila Jigsaw, divize mateřské společnosti Google Alphabet, která chrání její uživatele před cenzurou, která je implementována státem. Základním cílem Intra je zabránit útokům pomocí DNS manipulace.


Co je Intra?

Co je Intra?

Jinými slovy, při každé návštěvě webové stránky se webová adresa převede na složitější IP adresu.

To usnadňuje jakékoli represivní vládě zachytit žádosti o webové adresy a následně je zabít zastavením jejich načítání nebo přesměrováním na falešné weby..

Jak funguje Intra?

Intra předává veškerý provoz aplikací a dotazy procházení prostřednictvím šifrovaného připojení k důvěryhodnému serveru doménových jmen. Tím je zajištěno, že můžete aplikaci používat bez jakéhokoli vměšování. Stačí stáhnout aplikaci a zapnout ji. Je to vlastně tak jednoduché!

Jak nainstalovat Intra na zařízení Android?

Chcete-li nastavit Intra na jakémkoli smartphonu nebo tabletu Android, postupujte takto:

  1. V mobilu přejděte do obchodu Google Play.
  2. Vyhledat Intra.
  3. Klikněte na aplikaci Intra.
  4. Odtud klikněte na „Instalovat“.
  5. Počkejte na dokončení procesu stahování a instalace.
  6. Spusťte v zařízení aplikaci Intra.

Vlastnosti hotelu Intra

Intra standardně používá servery DNS Google. Uživatelé však mohou také naklonit své požadavky na procházení Cloudflare, které je hostitelem vlastního zabezpečeného serveru DNS.

Google vytvořil vztah důvěryhodnosti s Cloudflare. Na používání DNS společnosti Intra se vztahuje vlastní zásady ochrany osobních údajů. Cloudflare má také vlastní zásady ochrany osobních údajů.

Kompatibilita

Tato aplikace je kompatibilní s Android Pie. Jigsaw však spouští aplikaci i pro země třetího světa a kde je upgrade ze staršího zařízení téměř nemožný, takže mohou těžit z bezpečnostních funkcí, které nabízí Intra.

Divize Abeceda společnosti Jigsaw se zaměřuje na prevenci cenzury, hrozby online obtěžování a také na boj proti extremismu násilné povahy. Inkubátor aplikace byl navržen tak, aby poskytoval svobodu projevu a řeči prostřednictvím služeb a nástrojů, díky kterým je virtuální prostor bezpečnější pro vysoce rizikové cíle..

Štít projektu

Jigsaw musí také připsat další aplikace pro boj proti cenzuře a mezi které patří Project Shield. Chrání web před distribuovanými útoky odmítnutí služby. Pak existuje virtuální privátní síť s názvem Osnova pro aktivisty a reportéry, která přenáší data prostřednictvím zabezpečeného kanálu.

Když přistupujete k mobilní aplikaci a připojíte se k internetu, okamžitě se zamkne několik technických přenosových vrstev, aby se ověřilo, že skutečně získáváte data z místa, odkud má pocházet..

Pokaždé, když se web načte do webového prohlížeče, připojí se tato aplikace k serveru DNS. Při zadání kódu wikipedia.org nebo facebook.com to uživatele nasměruje na správné místo.

Příběh Intra Success

Intra zaznamenala od svého uvedení na trh pozoruhodný úspěch v některých částech planety, kde je přístup na internet monitorován a / nebo omezen. Venezuelská vláda například údajně používá manipulaci s DNS, která brání jejím občanům v přístupu k sociálním sítím a zpravodajským webům.

Vlády těchto zemí obvykle převezmou kontrolu nad svými regionálními servery DNS a vypnou je, aby zabránily přístupu na webové stránky za hranicemi svých států. Druhou alternativou je manipulace s daty serveru a přesměrování občana, který se snaží surfovat po zakázaném webu jinde.

Intra se úspěšně podařilo obejít vládní cenzuru. Rovněž to umožnilo novinářům získat důležité informace z těchto zemí, které mají obrovský mezinárodní význam, zejména v oblasti porušování lidských práv a porušování protokolů OSN.

Google DNS

Když na svém tabletu nebo telefonu povolíte službu Intra, připojí se přímo k vlastním serverům DNS společnosti Google po celém světě prostřednictvím sítě VPN.

Toto konkrétní propojení VPN je tunel, který je plně šifrován a brání komukoli, kdo externě sleduje vaše připojení, aby viděl, které webové stránky navštěvujete. Vše, co je pro ně viditelné, je vaše připojení k bezplatnému serveru Google DNS.

Pokud dáváte přednost použití jiného serveru DNS, předvolba Intra vám umožňuje připojit se k CloudFlare. Kromě toho můžete také ručně zadat podrobnosti o svém dalším výběru. Vaše soukromí je podle oznámení Intra „absolutně zajištěno“. Tvrdí, že ani sledovat žádné webové stránky, které navštěvujete, ani aplikace, které používáte.

Je v bezpečí použití?

Odborní pozorovatelé se však domnívají, že toto odhodlání k ochraně soukromí nemusí být tak silné jako odhodlání nabízené placenými službami VPN, jako je ExpressVPN. Ale je to rozhodně lepší než dostupné bezplatné možnosti.

Ty často inzerují služby VPN, ale ve skutečnosti nakonec nabízejí jen servery proxy, které nemusí být nutně šifrovány. Kromě toho také vedou protokoly svých uživatelů, kteří se připojují k jejich serverům.

Ve skutečnosti je poněkud podobný síti Tor, která poskytuje verzi Firefox pro Android. Tomu se říká Orfox, který má možnost připojit se k síti ToR, pokud je používán ve spojení s prohlížečem zvaným Orbot. Verze systému Orbot pro Windows je ve skutečnosti samostatná a eliminuje potřebu plynulého chodu další aplikace.

Tor pracuje na principech placené služby VPN, kromě toho, že jeho serverová síť je poskytována dobrovolně. To zase udržuje síť zcela zdarma pro použití, ale není optimalizována pro rychlost. Spíše je optimalizována anonymita.

Bridge Mode

Přestože represivní režim může identifikovat IP adresy všech serverů, které vás spojují s Torem, máte možnost použít „můstkový režim“. To vám umožní přístup k samostatné serverové síti, která se k těmto serverům připojuje a směruje vás k cíli prostřednictvím Tor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me