Facebook uzavírá aplikaci VPN Onavo uprostřed obav o soukromí

Facebook tahá plug in jeho snooping Onavo VPN aplikace a chystá se ukončit neplatené programy průzkumu trhu. Placené výzkumné studie však budou pokračovat za podmínky, že si budou uživatelé vědomi svých dopadů na soukromí. Verze aplikace Onavo pro Android byla z Obchodu Play odstraněna, ale stávající uživatelé budou nějakou dobu funkční.


Facebook uzavírá aplikaci Onavo uprostřed obav o soukromí

Facebook uzavírá aplikaci Onavo uprostřed obav o soukromí

Základní informace o Onavo

Facebook koupil Onavo VPN, službu třetí strany, již v roce 2013. Bylo získal Facebook a stala se novou funkcí v mobilní aplikaci. Uživatelé iOS si mohou stáhnout svou vlastní VPN nazvanou Onavo Protect přiřazenou k Facebooku. Všichni víme, že Facebook má talent pro špehování uživatelů a prodej jejich dat. Nelze říci, že jsme to s aplikací Onavo neviděli. Poté, co Apple přinutil Facebook odebrat Onavo z iOS App Store a přestat používat Facebook Research, zdá se, že sociální síť se konečně vyrovnává se svým spywarem. Nebylo nám zcela jasné, co Facebook zatím plánuje dělat s Onavoovými daty. 

Facebook Shut Onavo Down

Facebook stáhl aplikaci Onavo Protect VPN z obchodu Google Play a přestane shromažďovat uživatelská data od těch, kteří ji stále vlastní. Přestože web Onavo společnosti Facebook stále existuje, odkazy na aplikace pro Android a iOS jsou přerušené. Facebook zakoupil v roce 2013 izraelskou společnost Onavo. Aplikace odstranila krátce poté, co zjistila, že společnost Onavo porušovala pravidla pro shromažďování údajů v srpnu 2018..

Reakce Facebooku

Mluvčí Facebooku tvrdil, že se zaměřuje na průzkum trhu založený na odměnách, což znamená, že program Onavo ukončí. Podle TechCrunch: „Facebook okamžitě přestane stahovat data od uživatelů Onavo pro průzkum trhu, i když v krátkodobém horizontu bude nadále fungovat jako virtuální privátní síť, aby uživatelé mohli najít náhradu.“

S podezřením na technologické giganty a nadcházející regulaci vedoucími k intenzivnější kontrole postupů ochrany osobních údajů se Facebook rozhodl, že poskytnout uživatelům nástroj jako VPN výměnou za tiché prozkoumání jejich používání aplikací a dat mobilního prohlížení není moudrou strategií. Místo toho se zaměří na placené programy, kde uživatelé výslovně pochopí, jaké soukromí se vzdávají přímé finanční náhrady.

O společnosti Onavo

Aplikace Onavo získává data uživatelů bez jejich souhlasu. Odpovědnost společnosti Onavo spočívala v shromažďování důležitých dat a informací pro Facebook. Aplikace VPN se propagovala jako prostředek omezení využití dat na pozadí aplikace. Nabízí však bezpečnou síť VPN pro vaše osobní informace. Onavo shromažďuje informace, jako jsou aplikace nalezené v telefonech uživatelů, čas strávený používáním aplikací, množství mobilních a Wi-Fi dat použitých v aplikaci, navštívené webové stránky, umístění uživatelů, zařízení a typ sítě.

O aplikaci Facebook Research App

Facebook také zastavil nábor uživatelů pro „Facebook Research“. Přestože Facebook distribuoval aplikaci uživatelům systému iOS, je stále k dispozici pro zařízení Android. Podle TechCrunch, i když Facebook nebude nábor více uživatelů, studie pro aplikaci Facebook Research budou pokračovat. Ve skutečnosti aplikace Facebook Research pro systémy iOS a Android nabízí uživatelům dárkové karty 20 USD měsíčně výměnou za osobní údaje od roku 2016..

Společnost Apple rychle odstranila aplikaci Facebook Research ze svého obchodu poté, co se na ní objevily podrobnosti. Výrobce iPhone měl problém s tím, jak Facebook distribuoval aplikaci. Společnost používala certifikáty podnikových vývojářů určené pro interní telefony zaměstnanců. V důsledku toho Apple zablokoval všechny interní aplikace pro iOS na Facebooku na krátkou dobu.

Vypnout Onavo

Mnoho uživatelů Facebooku si není vědomo skutečnosti, že je sociální síť sleduje. Neexistuje žádný zaručený způsob, jak Facebooku zabránit v sledování vašich online aktivit v aplikaci. Ale můžete využít opatření a tipy to vám pomůže zůstat v bezpečí a soukromí při používání Facebooku.

Doufejme, že Facebook bude méně tajný se svými budoucími programy průzkumu trhu a více předem se svými uživateli o jejich zásadách ochrany osobních údajů. Abychom získali zpět důvěru a důvěru uživatelů, musí mít Facebook spoustu mostních staveb.

V případě, že hledáte seriózní aplikaci VPN, která neporušuje vaše soukromí, podívejte se na náš seznam nejlepších poskytovatelů VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me