Jak aplikace Venmo zveřejňuje soukromá data

Platby a transakce probíhající v mobilu mají výhody i nevýhody. Na jedné straně je pro lidi jednodušší posílat a přijímat peníze na cestách prostřednictvím různých platebních aplikací, na druhé straně to také zvyšuje zranitelnost uživatelů vůči vystavení soukromých dat, aniž by si to uvědomovali..

Jak aplikace Venmo zveřejňuje soukromá data

Jak aplikace Venmo zveřejňuje soukromá data

Aplikace pro všechno

Lidé zřídka chtějí v dnešní době zamířit do banky kvůli platbám nebo zasílání peněz komukoli. K dispozici je aplikace pro všechno, od odesílání peněz až po platby faktur.

Z důvodu pohodlí – a předpokládaného zabezpečení -, které tyto aplikace nabízejí, si lidé neuvědomují, že při používání těchto služeb ohrožují své soukromé a identifikační informace. Každá mobilní aplikace je ohrožena bezpečnostními hrozbami a hrozbami pro soukromí a finanční informace mohou být kdykoli napadeny hackery.

Jednou takovou platební aplikací je Venmo, která umožňuje uživatelům odesílat a přijímat peníze. Největší nevýhodou Venmo je však to, že všechny informace a transakce jsou ve výchozím nastavení veřejné, pokud nejsou nastaveny na soukromé.

Jeden výzkumný pracovník v Berlíně nyní analyzoval miliony veřejných dat z aplikace, aby zjistil skutečnou identitu uživatelů a ukázal, jak snadno aplikace odhaluje osobní údaje a zvyky o uživatelích.

Co je Venmo?

Venmo je mobilní platební služba, která byla vytvořena v roce 2009 a je k dispozici na webu, Android a iOS. Službu vlastní PayPal a na rozdíl od většiny ostatních mobilních platebních služeb je bezplatná. Venmo začal jako platební systém prostřednictvím textových zpráv.

Jak se ekonomika peer-to-peer (P2P) neustále rozrůstala, Venmo se změnil na platformu sociálních sítí.

V roce 2012 se Venmo stal tak populárním, že jej získal Braintree za 26,2 milionu USD. Do té doby byl Braintree jedním z platebních systémů pro služby jako Airbnb a Uber, ale později jej získal spolu s Venmo PayPal. Dnes je Venmo přijímána všude tam, kde je v USA přijímána služba PayPal.

Cílem Venmo je zjednodušit převod peněz. Chcete-li začít, musíte si vytvořit účet s uživatelským jménem a heslem a poté propojit kreditní kartu, debetní kartu nebo bankovní účet pro používání služby.

Kromě odesílání a přijímání plateb mohou uživatelé přidávat přátele a také od nich přijímat platby. Přijaté platby lze uložit jako Venmo Balance pro pozdější použití nebo je lze okamžitě vybrat na bankovní účet. Venmo lze také propojit s jinými službami jako možnost platby.

Protože se jedná o bezplatnou platformu, Venmo vydělává peníze prostřednictvím transakčních poplatků. Na rozdíl od mnoha jiných bezplatných mobilních aplikací není aplikace Venmo podporována reklamami. Ne všechny služby společnosti Venmo mají transakční poplatky, například převod peněžních prostředků mezi přáteli prostřednictvím karty nebo bankovního účtu.

Za účelem pokrytí nákladů na zpracování však společnost Venmo účtuje 3% poplatek za platby kreditní kartou. Na druhou stranu PayPal účtuje 2,9% poplatek za všechny platby debetními a kreditními kartami. Účelem Venmo je více než jen vydělávání peněz, a to propagace PayPal.

Co je to Venmo obklopující kontroverzi?

Výzkumník Hang Do Thi Duc analyzoval více než 200 milionů veřejných transakcí Venmo provedených v roce 2017 tak, že k nim přistoupil prostřednictvím veřejného programovacího rozhraní aplikací a viděl každý detail o uživatelích, kteří nezměnili svá nastavení na soukromé.

To zahrnuje jména, jejich částku platby, adresy a také finanční informace. Na základě těchto informací se mohla dozvědět hodně o ničem netušících uživatelů Venmo.

Přestože uživatelé mohou změnit svá nastavení na soukromá, aplikace je nevyzývá k tomu, aby tak učinili. Většina uživatelů proto ponechává svá data ve veřejném režimu a je vystavena komukoli na internetu.

Touto analýzou dokázala Do Thi Duc shromáždit ohromné ​​množství osobních informací o uživatelích, a to bylo představeno prostřednictvím její webové stránky projektu „Ve výchozím nastavení“. Výzkumník uvádí příklad pěti takových uživatelů, včetně muže, který prodává konopí v Santa Barbara, a ženy, která miluje flákání na nezdravé jídlo.

Do Thi Duc byl schopen dozvědět se o tom, komu byly provedeny platby, a přesně kolikrát za rok, spolu s dalšími vyměňovanými zprávami.

Pokud to dělá muž prodávající konopí nelegálně, mohou tyto veřejné informace snadno chytit. Také byla schopna sledovat polohu uživatelů, včetně toho, kteří uživatelé navštěvovali, které restaurace a jaké předměty si zakoupili.

Ačkoli se tento typ informací nemusí jevit jako velký problém, někdo se špatnými úmysly může snadno použít data shromážděná od Venmo k vystopování uživatele a jeho poškození.

Lze jej také použít k odcizení něčí identity kombinací dat s dalšími informacemi získanými z internetu. Finanční údaje mohou být také odcizeny a uživatelé mohou okradnout své peníze.

Pokud budete nadále používat Venmo?

Od roku 2009 je aplikace Venmo užitečnou a snadno použitelnou mobilní platební aplikací, ale tyto bezpečnostní problémy jsou službou. Poté, co tato nová zjištění Do Thi Duc vyšla na veřejnost, uživatelům bylo doporučeno změnit jejich nastavení na soukromé a být opatrní ohledně toho, co se chtějí objevit na jejich veřejném kanálu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me