Malware v obchodě Google Play? Půl milionu uživatelů Android říká: Ano.

Navzdory pokusům společnosti Google o minimalizaci škodlivých aplikací, které se nacházejí v obchodě Play, se zdá, že některé z těchto nebezpečných aplikací stále prochází obranami společnosti Google. Ještě byla odhalena další skupina škodlivých škodlivých programů, což ještě více zdůrazňuje realitu malwaru v Obchodě Google Play. Přečtěte si celý příběh.

Malware v obchodě Google Play? Půl milionu uživatelů Android říká: Ano.

Malware v obchodě Google Play? Půl milionu uživatelů Android říká: Ano.

Malware v obchodě Google Play – The Full Story

Lukas Stefanko, výzkumný pracovník v oblasti bezpečnosti společnosti ESET, nedávno tweetoval následující:

Neinstalujte tyto aplikace z Google Play – jedná se o malware.

Podrobnosti:
-13 aplikací
-vše dohromady 560 000+ instalací
-po spuštění skryjte ikonu
-stáhne další APK a způsobí, že jej uživatel nainstaluje (nyní není k dispozici)
-2 aplikace jsou #Trending
-žádná legitimní funkčnost
-hlášeno pic.twitter.com/1WDqrCPWFo

– Lukas Stefanko (@LukasStefanko) 19. listopadu 2018

Podle Stefana skončili uživatelé Androidu, kteří chtěli stáhnout řidičské hry uvedené v tweetu, se závažným malwarem. Když uživatel stáhne jednu z těchto her, aplikace nainstaluje malware do zákulisí a poté odstraní ikonu aplikace. V době tweetu si aplikace stáhlo přes půl milionu uživatelů. Vývojář „Luiz O Pinto“ zřejmě stojí za většinou těchto aplikací.

Bohužel stále ještě nevíme, jaký typ malwaru se v těchto aplikacích nachází. Víme však, že aplikace stáhne užitečné zatížení z domény registrované vývojáři aplikace v Istanbulu.

Víme však, že samotné aplikace se ve skutečnosti neotevírají. Ve skutečnosti se aplikace pokazí vždy, když se k nim uživatel pokusí získat přístup. K tomu se přidá malware přítomný v aplikacích při každém zapnutí zařízení. Kromě toho má malware plný přístup k síťovému provozu zařízení, což dotyčnému hackerovi poskytuje přístup k jeho osobním informacím.

V současné době se aplikace již v Obchodě Play nenacházejí. Mluvčí společnosti Google ve skutečnosti potvrdil, že dané aplikace porušují zásady společnosti Google a „byly z obchodu Play odstraněny“. Přesto jsou obavy týkající se předpisů pro aplikace v Obchodu Play stále vysoké. Přestože společnost Google zvýšila předpisy, které vynucuje v aplikacích třetích stran, je zjevné, že je stále ještě dlouhá cesta, zejména když se podíváte na omezení společnosti Apple týkající se aplikací třetích stran.

Jak chránit zařízení Android před nebezpečnými aplikacemi

Google rozhodně pracuje na tom, aby byl jejich obchod Play bezpečnější pro všechny uživatele. Jak již bylo řečeno, nezdá se velmi pravděpodobné, že by Obchod Play někdy nebyl schopen zaručit 100% žádný malware. Z tohoto důvodu musí být uživatel systému Android při stahování aplikací opatrnější a proaktivní. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste snížili své šance na stahování aplikací napadených malwarem:

  1. Zůstaňte daleko od obchodů s aplikacemi třetích stran. Pokud aplikaci nenajdete v Obchodě Google Play, nestahujte ji. Obchody s aplikacemi třetích stran jsou nebezpečné, protože zřídkakdy mají jakýkoli druh předpisů týkajících se aplikací. Jediný čas, kdy je v pořádku stáhnout aplikaci mimo obchod Play, je oficiální aplikace mimo její oficiální web.
  2.  Zkontrolujte pověření aplikace. Jinými slovy, proveďte svůj výzkum. Podívejte se na historii vývojáře pomocí Obchodu Play, mají nějaké další aplikace, které ověřují důvěryhodnost vývojáře? Jaké je hodnocení aplikace? Napsali lidé o aplikaci recenze? Častěji než ne uvidíte, zda aplikace stojí za stažení.
  3. Stáhněte a nainstalujte do svého zařízení s Androidem aplikaci proti malwaru. V našem seznamu si můžete prohlédnout nejlepší anti-malware aplikace a ujistit se, že získáte nejlepší možnou službu. Anti-malware již není možností pro jakékoli zařízení připojené k internetu a je vaším primárním nástrojem v boji proti podezřelým programům a aplikacím.

Tento článek si můžete přečíst podrobněji, pokud jde o zabezpečení aplikací pro Android. Osobně doporučuji dodržovat co nejvíce bezpečnostních tipů, jak je to možné, protože vždy je snazší zabránit malwaru v přístupu k vašemu zařízení, než najít a odstranit infikované soubory..

Malware v obchodě Google Play – závěrečné myšlenky

Každý používá aplikace, to je jen fakt našeho dnešního života. Navzdory jejich prominentnímu postavení v našich životech si opravdu nemyslíme na důsledky stažení infikované aplikace. Ve skutečnosti opravdu nemyslíme na malware tak, jak bychom měli, zejména na malware v Obchodu Google Play. Dobrou zprávou je, že vědci v oblasti bezpečnosti, jako Stefanko, aktivně drží Google a její protějšky odpovídají za jejich bezpečnostní zániky. Stále však záleží na konkrétním uživateli, aby byl informován o nebezpečích škodlivých aplikací. Všichni bychom měli přijmout nezbytná opatření, aby naše zařízení a osobní údaje byly bezpečné a soukromé.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me