Mapa globální aktivity Polar Fitness pozastavena kvůli obavám o soukromí

Chytré hodinky a fitness aplikace jsou v dnešní době vztekem. Ať už jste nebo nejste opravdu fitness nadšenci, vlastnící fitness skupinu nebo chytré hodinky, je super. Koneckonců, jsou to nejnovější v chytrém příslušenství. Slouží k účelu hodinky, počítadlo kalorií, stejně jako aplikace, která vás motivuje k dosažení vašich fitness cílů.


Mapa globální aktivity Polar Fitness pozastavena kvůli obavám o soukromí

Mapa globální aktivity Polar Fitness pozastavena kvůli obavám o soukromí

Všechno je chytré!

Tato fitness pásma a hodinky vyžadují připojení k internetu nebo WiFi a některé z nich dokonce umožňují přijímat hovory a zprávy, když jste mimo svůj telefon. Protože vypadají stylově, mají různé barvy a slouží více účelům.

Jak pohodlné jsou tato zařízení, zejména pro ty, kteří se snaží dostat do formy, je bezpečnost těchto aplikací, pásem a hodinek znepokojivá, jak nedávno zažila finská fitness společnost Polar Fitness..

Společnost se rozhodla dočasně pozastavit svou globální mapu aktivit Prozkoumat po různých hlášeních chyb v nastavení ochrany osobních údajů aplikace. Tato chyba usnadňuje každému určování polohy uživatelů. To je velmi znepokojivé, protože chyba také pomáhá objevovat jména a adresy uživatelů, včetně těch ve vojenské nebo zpravodajské službě.

Tento problém s ochranou soukromí geolokace byl nalezen také v mnoha dalších fitness aplikacích. Většina lidí se obvykle obává o soukromí webových stránek a sítí.

Lidé jen zřídka přemýšlejí o bezpečnosti různých aplikací, které používají. Mnoho lidí dnes přijalo moderní technologie a používá inteligentní zařízení, aby si udržovalo přehled o kaloriích, sledovalo jejich váhu a motivovalo je zůstat fit..

Hackeři také nejsou pozadu v přijímání technologií, které poškozují lidi. Fitness aplikace jsou velkým cílem hackerů, protože soukromí a zabezpečení nejsou prvními věcmi, na které uživatelé fitness aplikací myslí. 

Co je Polar Fitness?

Polar je finská fitness společnost, která působí zhruba od roku 1977 a je známá svými monitory srdeční frekvence. Monitor srdeční frekvence není jen pro ty, kteří mají srdeční stav; je to také pro ty, kteří chtějí spalovat více kalorií a urychlit jejich metabolismus.

Polar je renomovaná fitness společnost, která také vyrábí cyklistické počítače s GPS, fitness a běžecké hodinky a sledovače výkonu. Produkty Polar Fitness jsou určeny pro všechny typy pohybových aktivit od plavání, přes jógu až po cross-training pro sledování denní aktivity a spotřebu kalorií..

Výrobky Polar Fitness jsou známé svou přesností a trvanlivostí. Jsou používány všemi kategoriemi lidí, od elitních sportovců a plavců, přes fitness profesionály až po pravidelné jedince s vědomím fitness.

Polar má také řadu fitness aplikací, včetně Polar Flow a Polar Beat. Připojením svých Polar fitness hodinek, monitoru srdeční frekvence a sledovacích pásem k těmto aplikacím ve smartphonu si můžete udržet přehled o svých aktivitách, kaloriích a celkové kondici..

Problém je s funkcí Prozkoumat v aplikaci Polar Flow. S mapou globální aktivity Prozkoumejte, uživatelé mohou v reálném čase konzultovat GPS a hledat nové trasy, spolupracovat s jinými sportovci nebo nadšenci fitness a prohlížet si jednotlivé tréninky výběrem času, vzdálenosti trasy a typu aktivity.

Jaký je problém?

Uživatelé aplikace Polar Flow se mohou rozhodnout, že budou jejich informace zahrnuty do Prozkoumat, ale mohou také ponechat své profily soukromé. Polar tvrdí, že označení soukromého profilu zabrání službě ve sdílení data s aplikacemi třetích stran, jako jsou Google a Facebook.

Šetření narušení soukromí však zjistilo, že data z Polarovy mapy lze snadno použít k vyhledání citlivých dat, jako jsou vojenské weby, a také k nalezení jména a adresy uživatele. Při hloubení kopání bylo také možné najít jména a adresy uživatelů, mezi něž patřil vojenský personál a zpravodajské služby po celém světě.

Mapa Polar Explore zaznamenává aktivitu každého uživatele od roku 2014 a po shromáždění informací bylo možné zjistit uživatelské jméno, přesnou polohu a domovskou adresu..

Dokonce i uživatelé, kteří označili své profily jako soukromé, měli celou svou historii tréninku veřejnou, což umožnilo každému vidět jejich častá místa cvičení. Webové stránky Polar také obsahují značné informace o konkrétních lokalitách, díky nimž může každý normální člověk s malou technickou zdatností zjistit totožnost uživatelů..

Provedli potřebné změny

Polar Fitness se omluvil za chybu a ujistil se, že nedošlo k narušení soukromí. Pozastavila funkci Prozkoumat v aplikaci Polar Flow, dokud nezjistí, jak zpřísníte soukromí aplikace.

Začátkem tohoto roku byla další fitness aplikace Strava pod skenerem, když bylo zjištěno, že její tepelná mapa umožňuje komukoli zjistit umístění vojenských a zpravodajských služeb ve vzdálených lokalitách, jako je Afghánistán a Turecko..

Před použitím jakékoli aplikace se uživatelům doporučuje věnovat pozornost sdílení osobních údajů, jako je jméno a umístění.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map