TunnelBear VPN Recenzováno v roce 2020

Vrátíme se osm let, TunnelBear působí v kanadském Torontu. Kanadská VPN, která začala v roce 2011, získala popularitu po celém světě svým otevřeným příslibem „jednoduchý, soukromý, volný přístup k otevřenému internetu.„TunnelBear je dobře navržen pro uživatele, kteří mají málo nebo vůbec žádné znalosti VPN, což vysvětluje, proč nabízí základní funkce. Pozoruhodné je, že kanadská VPN má smysl pro humor, který je přičítán medvědům a jejich prostředím – dostatek frází pro vytvoření vaší krevní pumpy.


Tunnelbear Hodnoceno v roce 2019

Tunnelbear Recenzováno v roce 2020

Rychlé statistiky

Záruka vrácení penězNení dostupný
Povoleno souběžné připojení5 zařízení
Podporované streamingové službyNení podporováno
Žádné zásady protokoluAno
P2P povolenoNení podporováno
SmartDNSNení dostupný
ŠifrováníRozšířené 246bitové AES
OvěřováníSHA-256
Protokoly VPNOpenVPN, IPSec, IKEv2
Speciální funkceGhostBear, VigilantBear (zabiják), technologie Stealth
Zákaznická podporaNení dostupný
Umístění serveru22+ zemí
Počet serverů355+ serverů
Podporovaná zařízeníWindows, MacOS, iOS, Android
Právní jurisdikce VPNToronto, Kanada

Byli jsme zvědaví na VPN s ohledem na její základní fungování. TunnelBear odvážně tvrdí o svých bezpečnostních schopnostech a možnostech ochrany osobních údajů ve své třídě. Proto jsme se rozhodli provést tuto rozsáhlou recenzi a zjistit, co VPN nabízí. Zůstaňte s námi v této recenzi TunnelBear do roku 2020 a zjistěte, proč stojí za to TunnelBear.

Ceny a způsoby platby

Ceny a způsoby platby

Ceny a způsoby platby

TunnelBear nabízí tři různé předplatné plány včetně Malý, obří, a Grizzly.

Malý plán

Počáteční “Malý” plán dává ti bezplatná služba VPN. Dozvěděli jsme se také, že díky tweeting o síti VPN dostanete další 1 GB šířky pásma. Spolu s jeho omezená šířka pásma, Plán „Tunelu“ společnosti TunnelBear nedává vám přístup k připojení k jejich australským serverům. Nicméně můžete užijte si všechny funkce že loď s TunnelBear – s ohledem na to, že je to zdarma.

Obří plán

TunnelBear’s “Obří” plán je k dispozici pro 9,99 $ měsíčně. Plán vám nabízí neomezenou šířku pásma plus všechny funkce a servery distribuováno ve více než 22 zemích okolo světa. Je také třeba zdůraznit, že plán umožňuje až pět souběžných připojení.

Grizzlyho plán

Plán Grizzly je roční plán, který prodává na 4,17 $ měsíčně, což se překládá na a celkem 49,88 $ vyúčtováno každý rok. Plán vám umožní užívat všechny pokročilé funkce které jsou k dispozici v plánu „Giant“ – ale za snížené dlouhodobé náklady. Chceme zdůraznit, že to tak je nejlevnější a nejvýhodnější plán nabízené společností TunnelBear ušetří vám to až 50% vašich peněz. Plán „Grizzly“ navíc umožňuje pět současných spojení – stejně jako jeho protějšky.

TunnelBear pro týmy

Na vedlejší linii nabízí VPN založená v Torontu navíc speciální „TunnelBear pro týmy” plán pro své soukromé uživatele. Plán je k dispozici pro instituce a podniky kteří potřebují zabezpečit svůj tým bez ohledu na jejich umístění. Tento plán je řekl, aby stojí 69 USD na osobu, a jeho účtováno ročně.

Zkušební verze zdarma

TunnelBear nenabízí bezplatnou zkušební verzi své služby přímo, ale pro soukromé uživatele je k dispozici jejich plán „Malý“. Nicméně, jeho „TunnelBear pro týmy“ nabízí 7denní bezplatná zkušební verze.

Platební metody

Kanadská VPN přijímá omezené, ale spolehlivé způsoby platby. Kromě přijetí všech hlavní kreditní karty, a bezpečné Bitcoin způsob platby, TunnelBear má svůj konkrétní způsob platby nazvaný ‘Sklenice medu. “ Bohužel nemůžete platit prostřednictvím “Sklenice medu” momentálně.

Záruka vrácení peněz

TunnelBear neposkytuje záruku vrácení peněz protože předpokládají, že je zahrnuto v jejich plně vybavený bezplatný „malý“ plán. Než se tedy ujistíte, že jste bezplatnou verzi důkladně otestovali, než se zavazujete k jejich prémiovému plánu.

Servery

Servery

TunnelBear poskytuje síť 355+ serverů dobře rozložené napříč 22+ zemí okolo světa. To je však relativně méně síť ve srovnání s většinou špičkových VPN v oboru.

Bez ohledu na omezený počet dostupných serverů má kanadská VPN rovnoměrně distribuovanou síť ve všech hlavních regionech po celém světě. Prémiový plán TunnelBear vám umožňuje připojit se ke všem těmto serverům s ohledem na Australský server je k dispozici pouze pro prémiové uživatele pouze. Navíc vám všechny placené plány poskytují 5 souběžných připojení, neomezené přepínání serveru, a neomezená šířka pásma také. Nezapomeňte, že všechny servery používají anonymní sdílené adresy IP.

Funkce

VigilantBear (Kill Switch)

VigilantBear je unikátní funkce přepínače zabíjení TunnelBear. Je to cenný bezpečnostní nástroj, který vás odpojí od internetu v případě, že dojde k výpadku připojení VPN. Tím zajistíte, že vaše data nebudou prosakována a nebude odhalena vaše identita.

GhostBear

GhostBear je speciální zmatek tech to je obvykle považováno za „tajný režim.„TunnelBear používá tuto funkci k maskování svého provozu OpenVPN, aby se objevil jako normální přenos HTTPS v hustě cenzurovaných zemích, jako je Čína. Tato funkce funguje implementace off proxy, dělat TunnelBear Provoz OpenVPN méně detekovatelný zvědaví poskytovatelé internetových služeb, korporace i vlády.

Je pravděpodobné, že GhostBear může zpomalit vaše rychlosti připojení, a proto doporučujeme, abyste jej zapnuli pouze v případě potřeby. Jinak máte možnost využít normální Protokol uživatelského datagramu OpenVPN (UDP), který nabízí velmi rychlé rychlosti a bezpečné připojení.

Nepodporované sdílení souborů P2P

Kanadská VPN bohužel nepodporuje sdílení souborů P2P. Je to hlavně kvůli své základně činnosti – Kanadě – která má přísné zákony proti torrentování. Pokud tedy milujete torrent, nemusí to být vaše volba VPN.

Soukromí a bezpečnost

Soukromí

TunnelBear má právní jurisdikce v kanadském Torontu. A protože Kanada je jednou ze zemí „pěti očí“ – dává VPN špatný obraz. Kanada má řadu zákonů, které jsou v rozporu s ochranou soukromí na internetu – stejně jako v USA – a svobodu online, která není zaručena, pokud TunnelBear skutečně dodržuje přísnou politiku bez protokolování.

Na druhou stranu, TunnelBear odvážně tvrdí, že poskytují „tvrdá politika bez protokolování.„Prošli jsme podrobně jejich zásadami ochrany osobních údajů a zjistili jsme, že ukládají pouze„ minimální záznamy “. Podle jejich prohlášení si VPN v Torontu uchovává následující informace:

 • Informace o účtu
 • Osobní údaje shromážděné při platbě
 • Provozní údaje

Podle nich [TunnelBear]:

„TunnelBear výslovně NEBUDE shromažďovat, ukládat ani protokolovat následující data:

 • IP adresy navštěvující naše webové stránky
 • IP adresy po připojení služby
 • Dotazy DNS při připojení
 • Veškeré informace o aplikacích, službách nebo webových stránkách, které uživatelé používají při připojení k naší službě. “

Podle jejich tvrzení, že nikdy nepřijmou vaši IP adresu, kdykoli připojíte jejich službu, znamená, že TunnelBear nemůže dekódovat vaši identitu.

Jsme přesvědčeni, že jejich zásady ochrany osobních údajů jsou tak robustní, jak to jde. Protože TunnelBear neshromažďuje žádná data uživatele, znamená to, že cokoli, na co jste při surfování zvyklí, nemůže být zpětně spojeno. Z nějakého důvodu však nadšenci v soukromí považují VPN v Torontu za bezpečnou, a proto ji považují za nestartér.

Bezpečnostní

TunnelBear pokaždé zavádí další opatření ke zlepšení svých robustních bezpečnostních standardů pro uživatele. VPN používá vše ve své třídě 256bitový pokročilý šifrovací standard (AES) šifrovací technika, která je spojena se slavnou Ověřování SHA-256. Technika šifrování je nabízena ve všech klientských aplikacích na rozdíl od iOS 8 a jeho dřívějších vydání – Kde 128bitové šifrování AES se používá vedle Ověřování SHA-1.

Stejně jako její konkurenti nabízí TunnelBear tři protokoly připojení včetně OpenVPN, IKEv2, a IPSec. OpenVPN je k dispozici u klientů se systémem Windows, MacOS a Android, kde pracuje společně s trendy handshake RSA-4096. Vzhledem k tomu, že iOS verze 9 a novější používají protokoly IPSec a IKEv2 spojené s handshake RSA-2048. IOS verze 8 a starší používají IPSec společně s handshake RSA-1548. Perfect Forward Secrecy se používá také prostřednictvím Diffie-Hellman Key Exchange (DHE).

Pozoruhodně, TunnelBear nenabízí PPTP – což je považováno za zastaralý šifrovací protokol a často velmi nejistý. Aby prokázal svou bezpečnost a úroveň důvěry v soukromí, TunnelBear nedávno dokončil svůj první průmyslový audit VPN zákazníků – jak je vidět na jejich webových stránkách.

Výkon

Všechny klientské aplikace TunnelBear jsou velmi efektivní a spolehlivé. Během testování jsme nezaznamenali žádné problémy s připojením. nicméně, desktopový klient trval asi 20 sekund připojit ve srovnání s mobilní klient, který trval méně než pět sekund.

Test rychlosti

Abychom zjistili skutečné rychlosti nabízené společností TunnelBear, provedli jsme skutečnou rychlostní zkoušku. V našem počátečním testu, který tvořil naši základní linii, jsme testovali bez připojení VPN.

Test rychlosti

Provedli jsme první test rychlosti TunnelBear, kde jsme se připojili k serveru, který je nám blízký. Výsledky jsou uvedeny níže byly působivé:

Test rychlosti 2

V našem posledním testu rychlosti TunnelBear jsme se připojili ke vzdálenému serveru a zaznamenali jsme následující výsledky:

Test rychlosti 3

Můžete sledovat, jak se rychlost snižovala, když jsme používali TunnelBear, a jak významně klesli, když jsme se připojovali k vzdálenému serveru. Důvodem je šifrování a vzdálenost, které jsme použili, kdykoli jsme použili VPN v Torontu. Zjistili jsme však, že servery v některých zemích fungovaly lépe než jiné. Například americké a britské servery byly v době této kontroly nasyceny.

Snadnost použití

Snadnost použití

TunnelBear má snadno navigovatelnou a dobře vytvořenou webovou stránku. Informace na domovské stránce jsou velmi přímé a mají omezené odkazy a kategorie; což je pro běžné uživatele méně matoucí.

Ve spodní části webu najdete užitečné odkazy, které vás přesměrují do důležitých oblastí, jako je Funkce, aplikace, a Pomoc sekce.

Začínáme s tunnelBear

Začínáme s TunnelBear nemůže být snazší. Jakmile přejdete na domovskou stránku, můžete klepnout na ikonu ‘Vyzkoušejte TunnelBear zdarma “ tlačítko začít. Web má jedinečnou schopnost identifikovat typ zařízení, které používáte, a proto navrhne odkaz ke stažení pro správného klienta. Registrace, stahování a instalace klienta by měla trvat méně než 10 minut.

Jakmile dokončíte registraci, budete muset potvrdit svůj účet pomocí odkazu, který bude zaslán na váš e-mail. Kromě kreditních karet si můžete vybrat platit za svůj plán pomocí bitcoinů – vždy se doporučuje, pokud si přejete zůstat v anonymitě.

Klientské aplikace TunnelBear

Desktopový klient

Desktop klient jako atraktivní vzhled a je zjednodušený pro lepší uživatelský dojem. Máte také možnost minimalizovat aplikaci tak, aby zobrazovala pouze oblast připojení.

Desktopový klient

Okamžitě se přihlaste ke svému klientskému počítači, TunnelBear automaticky identifikuje vaši fyzickou polohu a ukáže vám mapu. Můžete zvolit automatické připojení nebo se můžete rozhodnout pro seznam serverů klepnutím na rozbalovací nabídku vedle theAutoPřipojte frázi na horní straně. Volitelně můžete také navigovat přesným umístěním serveru pomocí mapy. Mapu však nelze přiblížit. Pokud tedy máte problémy se zrakem, může se tento proces ukázat jako těžkopádný.

Desktopový klient

Ovládání stolního klienta je docela zábavné, protože TunnelBear provádí každý proces s nádechem humoru. VPN je často používána tomedvěd„Související fráze, například‘grizzly pozdravy,kopání tunelů a tak dále.

Desktopový klient 3

TunnelBear vám také dává možnost přizpůsobit připojení VPN – ale nabízí omezené možnosti. Můžete se rozhodnout pro spuštění desktopového klienta při spuštění. Je také možné zapnout thePřepsání protokolu TCP funkce, které zlepší stabilitu na méně bezpečných připojeních. Kromě toho si můžete v rámci zabezpečení zvolit zapnutí funkce Kill Switch a GhostBear. Budete mít také možnost přidat funkce, jako jsou důvěryhodné sítě a další.

Desktopový klient 4

Celé připojení k serveru trvá maximálně 20 sekund.

Mobilní klient

Mobilní klient

Mobilní klient TunnelBear je také skvělý. S aplikací je snadné pracovat; i normální uživatelé mohou bez problémů chodit po klientovi. Můžete přistupovat k internetu sekce seznamu serverů kliknutím na ikonu ikona šipky nahoru na spodní část aplikace. Po výběru upřednostňovaného serveru klikněte na Připojit tlačítko začít.

Můžete také přistupovat k Stránka nastavení skrz ikona nabídky na levá horní strana a poté přejděte na Důvěryhodné sítě. Mobilní klient [klient iPhone] jsme bohužel testovali nabízí omezené funkce připojení.

Kompatibilita

Kompatibilita s klientskými aplikacemi

TunnelBear poskytuje VPN klienty pro všechny hlavní platformy včetně Windows, Android, iOS, macOS jakož i rozšíření prohlížeče pro oba Chrome a Operní. Tyto aplikace si můžete stáhnout před nebo po registraci v síti VPN. Navíc můžete svůj TunnelBear používat v různých streamovacích televizních boxech.

Kompatibilita v Číně

Ne všechny špičkové sítě VPN se mohou vyhnout pevným branám firewall v těžce cenzurovaných zemích, jako je Čína, Rusko a Írán. TunnelBear má však technologii zmatení, která se nachází u jeho funkce GhostBear. Tato funkce je navržena tak, aby pomohla uživatelům v čínské půdě obejít Velký Firewall v zemi. A zatímco funkce je méně spolehlivá, nemusí fungovat občas. Naštěstí má TunnelBear bezplatný plán, se kterým můžete vždy testovat, než upgradujete na některý z prémiových plánů.

Kompatibilita s Netflixem

Bohužel, TunnelBear nepracuje s Netflix USA. V naší recenzi jsme se pokusili připojit k americkému serveru, ale došlo k chybě streamování.

Kompatibilita s BBC iPlayer

TunnelBear neodemkne také BBC iPlayer. Připojili jsme se k britskému serveru a pokusili jsme se streamovat náhodnou show, ale dostali jsme také chybu streamování.

Zákaznická podpora

Byli jsme zklamaní, když jsme se to dozvěděli TunnelBear nemá live chatovou službu. To znamená, že jediný způsob, jak kontaktovat jejich zákaznický servis, je přes internet prodej vstupenek.

Pro přístup k znalostní báze stejně jako stránka podpory, klikněte na Pomoc odkaz naleznete v horním menu nebo zápatí webu. Jakmile jste na stránce, budete mít přístup k informacím jako Oznámení, jak začít, fakturační údaje, řešení problémů, a kontaktujte nás odkaz.

Zákaznická podpora

V rámci tohoto přezkumu jsme otevřeli pomocný lístek na pomoc, ale výsledky byly nepříjemné. Více než 24 hodin jsme nedostali žádnou komunikaci od týmu podpory. Byli jsme proto vedeni k závěru, že TunnelBear má prakticky neaktivní oddělení zákaznické podpory. A protože VPN chybí živý chatovací systém, doufáme, že TunnelBear ještě investuje více do oddělení.

Sečteno a podtrženo

Klady

 • Přísné zásady no-logs
 • Snadné použití
 • Stealth technologie
 • Přepínač automatického zabíjení
 • Práce v Číně
 • 5 souběžných připojení
 • Solidní soukromí a bezpečnost
 • Vysoké rychlosti

Nevýhody

 • Špatná podpora zákazníků
 • Žádné sdílení souborů P2P
 • Neodblokuje Netflix, BBC iPlayer a další
 • Umístěný v Kanadě
 • Omezená síť serveru

Závěr

TunnelBear je působivá VPN, která tvrdě pracuje na poskytování co nejlepších služeb svým uživatelům. Pokud však milujete torrent, můžete najít TunnelBear nespolehlivý, protože nepodporují sdílení souborů P2P. Navíc TunnelBear neodemkne hlavní streamovací služby, což znamená, že to nemusí být go-to pro streamery. Pokud hledáte robustnější VPN, podívejte se na náš seznam alternativ TunnelBear.

Na druhou stranu, TunnelBear slibuje pevné soukromé a zabezpečené připojení. Bez ohledu na jejich provozní základnu VPN prohlašuje, že dodržuje přísnou politiku nulových záznamů. VPN také nabízí bezplatnou verzi, která vám dává šanci otestovat službu před tím, než se zavazujete k placenému plánu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me