ExpressVPN vs Hotspot Shield: Která VPN je nejlepší?

Štít hotspotů ExpressVPN VS: Kterou VPN byste se měli přihlásit k odběru? VPN je závazek a vaše volba VPN drasticky ovlivňuje vaše soukromí. Takže se samozřejmě chcete ujistit, že děláte správné rozhodnutí. Pokud jste uvízli mezi ExpressVPN a Hotspot Shield, dvěma z nejvíce stažených VPN, podívejte se na tuto srovnávací recenzi a zjistěte, která VPN si zaslouží vaši pozornost. Vezměte prosím na vědomí, že toto srovnání je založeno na prémiové verzi Hotspot Shield.

ExpressVPN vs Hotspot Shield - Která VPN je nejlepší

ExpressVPN vs Hotspot Shield – Která VPN je nejlepší

ExpressVPN VS Hotspot štít – funkce a služby

Abychom poskytli komplexní pohled na funkce a služby, které oba poskytovatelé nabízejí, porovnal jsem ceny, zákaznické služby, rychlost internetu, podporu zařízení a servery ExpressVPN a Hotspot Shield..

Ceny

Začněme tím, že projdeme cenový plán ExpressVPN i Hotspot Shield.

ExpressVPN nabízí 3 různé cenové plány:

 • 12,95 $ za měsíc (Měsíční plán)
 • 9,99 $ za měsíc (Bi-roční plán – účtováno na 59,95 $)
 • 6,67 $ za měsíc (Roční tarif – účtováno za 99,95 $ + 3 měsíce zdarma v prvním roce)

Hotspot Shield nabízí 4 různé cenové plány:

 • 12,99 $ za měsíc (Měsíční plán)
 • 8,99 $ za měsíc (dvouletý plán – účtováno na 53,94 $)
 • 5,99 $ za měsíc (roční plán – účtováno na 71,88 $)
 • 3,49 $ za měsíc (tříletý plán – účtováno na 125,64 $)

Pokud jde o tvorbu cen, Hotspot Shield nabízí uživatelům lepší plány pro rozpočet. Jejich tříletý plán je pouze zhruba o 26 dolarů vyšší než roční plán ExpressVPN.

ExpressVPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz, jasně stanovenou ve své politice vracení peněz, bez jakýchkoli dotazů. Hotspot Shield nabízí 45denní zásadu vrácení peněz, nemohl jsem však najít jejich zásady vrácení peněz online, abych zjistil, zda jsou v zásadách nějaká omezení. Kontaktoval jsem jejich zákaznickou podporu a byl jsem informován, že jejich zásady nemají žádná omezení týkající se šířky pásma nebo připojení.

Výklad ceny štítků ExpressVPN VS Hotspot: Štít hotspotu.

Služby zákazníkům

Hotspot Shield i ExpressVPN mají možnost zákaznické podpory pro zákaznickou podporu.

S ExpressVPN máte přístup k živému chatovacímu portálu kdekoli na webu. Nepožadují od vás žádné identifikační údaje, aby živý chat fungoval. Agenti podpory zákazníků jsou plně informováni o všem, co ExpressVPN musí nabídnout, a rychle reagovat na každou otázku vyvolanou jejich cestou. Pokud agent potřebuje znovu zkontrolovat informace, bude vás o tom informovat a požádá vás, abyste byli trpěliví, zatímco se k vám vrátí s odpovědí.

Možnost live chatu Hotspot Sheild byla trochu zklamáním. Chcete-li začít, máte přístup k chatovacímu portálu pouze z jejich stránky cen. Neexistuje žádné tlačítko, na které byste mohli kliknout, chat se objeví pouze v dolní části stránky. Než budete moci hovořit s agentem podpory zákazníků, vyžadují také jméno a e-mailovou adresu. Během několika prováděných testů jejich agenti nepřetržitě přestali odpovídat na dlouhou dobu (maximum, které jsem zažil, byly 2 minuty rádiového ticha), aniž by mě informovali o potřebě zpozdit odpověď. Odpověděli na všechny základní otázky týkající se jejich služeb, ale odpověděli velmi nejasnými odpověďmi na jakoukoli otázku, která není v FAQ.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Zákaznický servis Verdikt: ExpressVPN.

Rychlost

Naši odborníci provedli testy rychlosti pro ExpressVPN a Hotspot Shield.

Rychlosti ExpressVPN byly ve všech testovaných serverech poměrně konzistentní. Na všech serverech se rychlost stahování obecně snížila asi o 10%.

Rychlosti Hotspot Shield nebyly na serverech, které naši odborníci testovali, stejně konzistentní. Rychlosti stahování byly někdy jen o 0,9% pomalejší a jindy o 22,7% pomalejší.

Výrok rychlosti štítů ExpressVPN VS Hotspot: Štít hotspotu.

Podpora zařízení

ExpressVPN nabízí podporované aplikace pro:

 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Blackberry a vybrané modely routerů.
 • Rozšíření pro: Chrome, Firefox, Safari.

S ExpressVPN získáte až 3 simultánní připojení najednou.

Hotspot Shield nabízí podporované aplikace pro:

 • Windows, Mac, Android, iOS, Windows phone.
 • Rozšíření pro: Chrome a Firefox.

Se štítem Hotspot získáte až 5 současných připojení najednou.

Podpora zařízení ExpressVPN VS Hotspot Shield: ExpressVPN

Servery

ExpressVPN nabízí 2000+ serverů na 148 serverových místech ve 92 zemích. Jejich seznam serverů je k dispozici na jejich webových stránkách.

Hotspot Sheild byl trochu složitější. Musel jsem počkat, až si stáhnu aplikaci, abych zjistil, kolik serverů mají. I přesto jsem však stále nedokázal zjistit, kolik serverů měli. Víme, že Hotspot Shield má servery pouze ve 24 zemích.

Verdikt štítového serveru ExpressVPN VS Hotspot: ExpressVPN

ExpressVPN VS Hotspot Shield – Ochrana osobních údajů & Bezpečnostní

Bez ohledu na funkce je nejdůležitějším aspektem služby VPN její přístup k soukromí a bezpečnosti uživatele. Takto testovali tito dva poskytovatelé:

Při posuzování zabezpečení sítě VPN se obvykle díváme na jejich protokoly VPN, jejich šifrování a zásady protokolování. Zde je to, co jsme našli u ExpressVPN VS Hotspot Shield:

ExpressVPN:

 • Protokoly VPN: OpenVPN s TCP / UDP – SSTP – L2TP / IPsec – PPTP.
 • Šifrování: 256bitové šifrování AES, AED-256-CBC, Symetrické schéma šifrování datových kanálů, Šifrování vpřed.
 • Zásady protokolování: ExpressVPN má přísnou zásadu nulových protokolů (vyzkoušeno a testováno).

Štít hotspotu:

 • Protokoly VPN: Hotspot Shield používá svůj vlastní protokol s názvem Catapult Hydra, vyvinutý jejich mateřskou společností AnchorFree.
 • Šifrování: 128bitové šifrování AES, servery TLS 1.2, dopředné tajemství.
 • Zásady protokolování: Služba Hotspot Shield má zásady nulové protokolování (v souladu se zásadami ochrany osobních údajů uvedenými v Centru pro demokracii a technologie).

ExpressVPN dokázal mimo stín pochybností, že nevedou záznamy o prohlížení svých uživatelů. Na druhé straně byl Hotspot Shield obviněn ze sdílení dat svých uživatelů s třetími stranami.

Ochrana soukromí ExpressVPN VS Hotspot & Verdikt zabezpečení: ExpressVPN

Shield ExpressVPN VS Hotspot – konečné rozhodnutí

Na základě provedených testů a funkcí nabízených Hotspot Shield a ExpressVPN je jasné, že ExpressVPN vychází jako jasný vítěz. Hotspot Shield může být cenově dostupnější, ale jeho funkce a soukromí & Zabezpečení se nedalo dobře proti těm, které mají ExpressVPN. Pokud jste stále mezi oběma poskytovateli, neváhejte se přihlásit k odběru ExpressVPN. Mohlo by to být dražší, ale přinejmenším máte zaručené skutečně bezpečné a soukromé spojení s jeho službami.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me