11 způsobů, jak zabezpečit své účty sociálních médií

Smartphony a kapesní zařízení se dnes staly normou. Díky těmto zařízením a rychlému připojení k internetu je pro lidi jednodušší než kdy jindy sdílet cenné okamžiky svého života se svými přáteli a rodinou na Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, Snapchat, nebo jiný sociální sítě. To je síla sociálních médií. Stačí několik kliknutí, abyste mohli zveřejňovat a šířit své zprávy. Trump o tom všechno ví a on již vytváří pracovní místa, o nichž Amerika v letech neviděla, ale to je další téma. Stejná jednoduchost také usnadnila hackerům a počítačovým zločincům přístup k vašim účtům na sociálních sítích. Nepoužívejte slovo Heslo jako vaše heslo, správně!?

11 způsobů, jak zabezpečit své účty sociálních médií

11 způsobů, jak zabezpečit své účty sociálních médií

11 kroků k zabezpečení vašich účtů na sociálních sítích

Pokud jste o tom ještě nepřemýšleli, tady jsou 11 způsobů, jak zabezpečit své účty sociálních médií a chránit vaše soukromí a bezpečnost.

Pravidelně měňte heslo svého účtu sociálních médií

Zvykněte si měnit heslo svého účtu sociálních médií každý měsíc. Vytvořte alfanumerické heslo a u každého účtu použijte jiné heslo. Nepoužívejte hesla, jako jsou jména, data narození a další takové informace, k nimž mohou hackeři snadno získat přístup a ohrozit vaše účty sociálních médií.

Protože si může být obtížné zapamatovat si hesla, generovat a ukládat hesla pomocí správce hesel.

Stiskněte tlačítko pro dvoufaktorové ověření

Zatímco dvoufaktorová autentizace existuje již několik let, v poslední době je velmi populární. Pro přístup k vašemu sociálnímu účtu vám dvoufaktorové ověření zadá další informace. 2FA, nebo vícefaktorová autentizace, se říká, že je bezpečnější než hesla, a proto vám poskytuje klid, i když hackeři ukradou vaše hesla pro sociální média. Odborníci na kybernetickou bezpečnost to ve skutečnosti tvrdí dvoufaktorové ověřování může také chránit vaše účty, pokud máte v systému malware.

Zkontrolujte, zda vaše e-maily neobsahují podezřelá přihlášení

Většina platforem sociálních médií blokuje jakýkoli pokus o přihlášení, který pokládají za podezřelý, a okamžitě majiteli účtu pošle e-mail s informací o tomto pokusu a požádá je o změnu hesla. Tak, dávejte pozor na svůj e-mail a pokud obdržíte e-mail, který se hacker pokoušel získat přístup k vašemu účtu sociálních médií, okamžitě změňte své heslo.

Neklikejte na zkrácené adresy URL

Přemýšlejte dvakrát o kliknutí na zkrácené odkazy, i když jej obdržíte z důvěryhodného zdroje. Někdy to můžete nakonec udělat, ale pokud vaše antény půjdou nahoru, zavřete webovou stránku, aniž byste na ni klikli. Tento krok vás ochrání před clickjackingem, který hackeři používají k získání přístupu k profilům sociálních médií a dalším citlivým informacím.

Před kliknutím na tyto adresy můžete zkontrolovat krátké adresy URL pomocí následujících webů.

  • CheckShortURL
  • Nefurlr
  • GetLinkInfo

Buďte si vědomi svého soukromí

Pamatovat na informace zveřejněné na sociálních médiích zůstanou navždy. Nezveřejňujte tedy nic, co by kybernetickým zločincům umožnilo přístup do vašeho života. Mohou jej použít k podvodům se sociálními inženýry. V účtech sociálních médií můžete změnit nastavení ochrany osobních údajů a zajistit, aby informace, které zveřejníte, viděli pouze přátelé a rodina. Můžete zabránit tomu, aby byly příspěvky k dispozici jeden a různé.

Odhlášení z účtů sociálních médií

Pokud máte tendenci používat svůj mobilní telefon nebo jakékoli jiné ruční zařízení pro přístup k vašim účtům na sociálních sítích, je to rozumné odhlaste se, než něco uděláte. Aplikace, které jste si stáhli nebo na technologii RFID, mohou ohrozit vaše účty sociálních médií.

House Clean Your Apps

Vaše účty sociálních médií mohou obsahovat aplikace, ke kterým jste možná při procházení měli přístup. Podívejte se na své aplikace a odstraňte vše, co již nepoužíváte nebo si nepamatujte stahování. Aplikace jsou jedním ze způsobů, kterými se hackeři přizpůsobují útokům v oblasti sociálního inženýrství na účty sociálních médií.

Přijímejte žádosti o přátelství selektivně

Na sociálních médiích dostanete mnoho žádostí od lidí, kteří vás chtějí „přátelit“. Buďte opatrní, jejichž žádost přijímáte. Hackeři a počítačoví zločinci často používají tuto taktiku k získání důvěry a poté k přístupu k vašim účtům.

Přihlaste se ke svým účtům na sociálních sítích pomocí protokolu HTTPS

K přihlášení k účtu sociálních médií nepoužívejte jinou adresu URL. Pro přístup k účtům používejte adresy URL HTTPS. Tím se zabrání přístupu k informacím během jejich přenosu v kyberprostoru. Při procházení webu používejte také VPN jako přidané bezpečnostní opatření.

Zavřít staré účty sociálních médií

Pokud máte účet sociálních médií, který již nepoužíváte, zavřete jej. Neriskujte žádné osobní údaje na účtu, protože hackeři mají k těmto informacím přístup, aby získali přístup k dalším účtům na sociálních sítích.

Nepoužívejte funkci automatického přihlášení

Neukládejte svá hesla a přihlašovací údaje v prohlížeči vašeho počítače. Pokud někdo pronikne do vašeho počítače nebo kapesního zařízení, umožní mu neomezený přístup k vašim účtům na sociálních sítích. Místo toho si udělejte místo, abyste se vždy přihlásili a odhlásili po každé relaci.

11 kroků k zabezpečení vašich účtů na sociálních sítích

Stránky sociálních médií jsou skvělou platformou pro vytváření sítí a komunikací. Pokud však nepřijmete správná bezpečnostní opatření, mohou být účty sociálních médií napadeny hackery. Kromě toho, že máte k dispozici vhodný anti-malware software, si tyto účty zabezpečte také pomocí svých sociálních mediálních účtů.

Tam jsou někteří špatní lidé. Nemusíte se dívat na fantastický a strhující film Blackhat, abyste to věděli!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me