8 tipů, jak opravit pomalé rychlosti připojení VPN

Tam je mylná představa, že si myslíte, že používání VPN může vést k pomalejšímu prohlížení webu. Internet se stal tak nedílnou součástí našich životů, že je nyní nemožné si představit, jak se nám někdy podařilo žít bez něj. Jak se technologie vyvíjí, zlepší se také naše přístupnost k internetu. Například zvažte případ chytrých telefonů a bezdrátových směrovačů. Udržují nás ve spojení 24 × 7.


7 tipů, jak opravit pomalé rychlosti připojení VPN

8 tipů, jak opravit pomalé rychlosti připojení VPN

Rychlá VPN nebo prázdné přísliby

Navštivte webové stránky jakéhokoli poskytovatele a ti vám slíbí super vysoké rychlosti. Jsou však tyto sliby skutečné? Ne všechny společnosti VPN nabízejí stejnou rychlost. Některé sítě VPN jsou skvělé pro streamování videí a jiné nejsou tak dobré. Jak víte, že poskytovatel VPN je podle vás nejlepší, nabízí ty správné rychlosti?

Dáme vám vědět, jak otestovat rychlosti VPN. Než však začnete, ujistěte se, že jste vybrali VPN, která nabízí záruku vrácení peněz. To je důležité, protože pokud se vám nelíbí rychlosti konkrétní společnosti, měli byste mít možnost vrátit peníze. Nejlepší společnosti poskytující VPN nabízejí až 30denní vrácení peněz, takže byste měli být připraveni vyzkoušet bez rizika.

Jak otestovat rychlost VPN?

Zde je postup, jak zjistit, jak rychle je vaše připojení VPN skutečně.

První krok

Nejprve byste měli vědět, jak otestovat rychlost vaší sítě. Zde vám může pomoci Speedtest.net. Stačí navštívit web Speedtest.net a začít test. Začne to pingem vaší sítě a informuje vás o rychlosti stahování a odesílání vaší sítě v žádném okamžiku.

Ujistěte se, že nepoužíváte připojení Wi-Fi. Bezdrátová připojení zvyšují šanci na konflikt a snižují tak maximální rychlost. Pokud je to možné, zkontrolujte rychlost pomocí kabelu Ethernet na ploše nebo pomocí mobilních dat v telefonu.

Příprava

Před zahájením testu se ujistěte, že jsou spuštěny pouze kritické aplikace, například antivirový program. Ukončete všechny ostatní aplikace, protože mohou zničit zdroje vašeho zařízení.

Můžete zkontrolovat všechny aplikace na pozadí spuštěné v systému a ukončit je.

Jak testovat

Zkontrolujte rychlost zařízení bez spuštění VPN. Můžete tak učinit na návštěvě Speedtest.net nebo podobných webů. ExpressVPN mít také test rychlosti integrovaný do jejich VPN aplikace. Poznamenejte si rychlost. Nyní spusťte VPN a znovu otestujte rychlost. 

  1. Proveďte to několikrát denně, abyste zjistili, zda rychlost klesá v konkrétní hodiny.
  2. Spusťte VPN na několika serverech. Většina sítí VPN poskytuje dobré rychlosti na svých serverech v USA a Velké Británii.
  3. Také mějte na paměti, že používání různých protokolů VPN také způsobí změnu v testech rychlosti.

Před připojením VPN a po něm si všimněte, že rychlost klesá. Připojte se také k serveru ve vašem okolí. Pokud jste například ve Švédsku, připojte se ke švédskému serveru a podívejte se, jaké rychlosti dosahujete. Lokální servery nabízejí obecně vyšší rychlosti. V případě, že rychlost stahování a odesílání je pomalá, podívejte se do této příručky, jak zvýšit rychlost VPN.

Různé servery pro různé účely

Někteří poskytovatelé VPN mají speciální servery pro specifické účely. Váš poskytovatel VPN může například nabízet streamingové servery pro sledování online videí a herní servery pro online hraní.

Podle vašich požadavků sníží úroveň šifrování a zvýší tak rychlost. Místo připojení k určité zemi můžete zkusit připojení k jejich speciálním serverům. To vám nabídne zvýšené rychlosti.

Potřeba extra bezpečnosti při přechodu do režimu online

Přestože neustálý přístup k internetu jistě přináší mnoho výhod, představuje také řadu potenciálních nebezpečí. Naštěstí si lidé nyní uvědomují tyto hrozby a přijímají vhodná opatření, aby zůstali v bezpečí.

Počítačová kriminalita se stala skutečnou hrozbou pro naši bezpečnost a soukromí. Kdokoli, kdo používá internet, se může stát kořistí. Mnoho uživatelů internetu nyní používá virtuální privátní sítě nebo VPN, aby chránily svá data před počítačovými zločinci.

VPN zabezpečují naše data v bezpečí na internetu pomocí šifrování

VPN chrání vaše data a soukromí před kybernetickými zločinci. Když provádíte transakci online bankovnictví nebo posíláte soukromý e-mail přes bezdrátovou síť, mohou vaši zločinci s určitým technickým know-how snadno zachytit vaše data. Sítě VPN tomu brání šifrováním provozu. I když se hackerovi podaří zachytit váš datový tok, nebude ho schopen dešifrovat. Přidáním další vrstvy ochrany VPN zajistí, že vaše citlivé informace nedosáhnou nesprávných rukou.

VPN zpomalí vaše připojení k internetu?

To se vždy nestane, ale je to možnost. VPN může zpomalit rychlost vašeho připojení z několika důvodů.

Servery VPN mohly být zaneprázdněny

Bezplatné sítě VPN jsou téměř vždy přeplněné. To znamená, že je používá příliš mnoho lidí, ale nemají dostatečnou šířku pásma. Pokud jste na bezplatném serveru, budete určitě čelit problémům s rychlostí. Placené VPN jako ExpressVPN a NordVPN však nabízejí vysoké rychlosti, které jsou skvělé i pro online hraní her a streamování videa.

Protokoly VPN

Sítě VPN používají různé protokoly k šifrování vašich informací. V závislosti na zvolené úrovni zabezpečení se mohou vaše rychlosti připojení snížit. Pokud zvolíte vyšší úroveň šifrování, jako je 256bitové šifrování, rychlost připojení určitě poklesne. 256bitové šifrování však znamená šifrování na vysoké úrovni a bezpečnost. 128bitové šifrování je o něco méně bezpečné; to však nebude mít žádný skutečný dopad na rychlost vašeho připojení.

Musíte najít správnou úroveň šifrování pro svůj účel. Pokud otevíráte citlivé weby, je vhodné používat OpenVPN s 256bitovým šifrováním, ale pokud plánujete streamovat videa, bude lepší volbou šifrování na nízké úrovni.

Váš hardware nemůže podporovat šifrování

Pokud používáte staré zařízení, může šifrování spotřebovat příliš mnoho energie procesoru. Tím se zpomalí nejen připojení k internetu, ale také celkové fungování vašeho stroje. Pokud máte starý počítač, ujistěte se, že upgradujete hardware.

Vyberete server, který je příliš daleko

Vzdálenost mezi vaší skutečnou polohou a fyzickou polohou serveru VPN, ke kterému se připojujete, může také zpomalit vaše internetové rychlosti. Je známo, že vzdálené servery nabízejí nižší rychlosti než místní servery.

Jak se vypořádat s pomalými rychlostmi připojení VPN

Pokud máte neustále problémy s rychlostí, zde jsou některé kroky pro řešení problémů, které by vám mohly pomoci.

Vyberte poskytovatele prémiových služeb VPN

V mnoha případech jsou nízké rychlosti stahování, které se vyskytují při procházení webu pomocí VPN V, výsledkem přetížených serverů VPN. Pokud používáte bezplatnou síť VPN, budete více než pravděpodobně trpět pomalými rychlostmi připojení VPN. Chcete-li dosáhnout vyšší rychlosti, zaregistrujte se pomocí služby VPN, která uživatelům nabízí prémiové servery VPN.

Změňte port nebo protokol VPN

Pokud používáte VPN, software se připojí k serverům VPN na konkrétní číslo portu pomocí specifického protokolu. Některé sítě omezují rychlost připojení určitých protokolů nebo portů. Port / protokol neustále měňte, dokud nenajdete nejrychlejší kombinaci.

Vyberte jiný server

Vyberte server, který není příliš daleko. Tím se automaticky zvýší vaše rychlost. Výběr jiného serveru vám může také pomoci překonat problémy s přetížením.

Vyberte kabelové připojení

Pokud používáte připojení Wi-Fi, může být rychlost omezena. Důvodem je, že bezdrátová připojení přenášejí data přes sdílený kanál. To by mohlo mít za následek nižší rychlosti. Kabelová připojení na druhé straně podporují vyšší rychlosti. Kabelová připojení jsou také bezpečnější než připojení Wi-Fi.

Restartujte směrovač / modem nebo přepněte zařízení

Únik paměti může způsobit, že se váš router nebo modem časem zpomalí. Budete schopni překonat problém s rychlostí jednoduše restartováním routeru / modemu. Některá zařízení nemohou nabídnout vysoké rychlosti, protože jsou zatížena silným šifrováním tunelu VPN. Do této kategorie patří zařízení Android a iOS staré generace, NAS a směrovače. V takových případech je nejlepší přepnout na zařízení s rychlejším procesorem.

Zkuste dočasně deaktivovat místní bezpečnostní software

Váš antivirový nebo firewallový software může snížit rychlost vašeho VPN provozu. Zakažte dočasně bezpečnostní software, abyste zjistili, zda to pomůže.

Zkuste se připojit z jiného umístění

Je možné, že došlo k problému s připojením k poskytovateli internetových služeb. Je snadné to určit. Zkuste se připojit k internetu z jiného místa, jako je dům vašeho souseda nebo z kavárny.

Restartujte zařízení

Vaše zařízení může mít nedostatek paměti nebo zdrojů, což by mohlo být příčinou „únavy“. Restartování může zvýšit rychlost připojení.

Jak se vypořádat s pomalými rychlostmi připojení VPN

Je nepravděpodobné, že byste při použití sítě VPN zaznamenali jakoukoli skutečnou změnu rychlosti připojení. Pokud je vaše připojení k internetu rychlé, bude také rychlé připojení VPN. Pokud máte rychlé a stabilní připojení, bude jakékoli zpomalení zanedbatelné. A pokud máte problémy s nízkou rychlostí, postupujte podle tipů uvedených v tomto příspěvku.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me