Anti-Malware Software – Které z nich byste měli používat?

Software pro ochranu před malwarem se rychle stal důležitým a základním aspektem zabezpečení vašeho zařízení / systému, protože malware se stal tak bohatým. Problém je v tom, že mnoho lidí neví, jaký anti-malware by měli používat. Čtěte dál a zjistěte, jaké nejlepší tipy pro software proti malwaru jsou bezplatné i placené.


Anti-Malware Software - Které z nich byste měli používat?

Software proti malwaru – který by měl být použit?

Nejlepší placený antivirový software

1. Malwarebytes

Malwarebytes se v průběhu let podařilo zůstat jedním z nejpopulárnějších antivirových programů. Nabízejí skvělou službu, jak pro osobní použití, tak pro firmy, které mohou nejen chránit váš systém před malwarem, ale také jej zcela vyčistit.

Ve skutečnosti je to jediný anti-malware software, který získal plné „bezchybné“ skóre vyčištění s AV-TEST.org.

Tento software by měl být vaším řešením problémů, pokud máte podezření na pokračující napadení malwarem ve vašem systému. Skvělá věc je, že dokonce mají plán nazvaný „Malwarebytes Chameleon“, který lze nainstalovat do Windows, i když jsou zablokovány instalace škodlivého softwaru. Zatímco bezplatná verze Malwarebytes (podívejte se na ni níže!) Je spíše lékem na hackované systémy, plně placená verze také:

 • Zabraňuje malwaru, spywaru a virům.
 • Zastaví útoky ransomware.
 • Chrání programy a systémy před hackery (k dispozici pouze ve verzi Windows)
 • Umožňuje bezpečné prohlížení webu (pouze pro Windows a Android)
 • Má výchozí nastavení automatické aktualizace pro nepřetržitou ochranu.

2. Bitdefender

Bitdefender si získal pověst, že je lídrem v anti-malware a antivirové komunitě. Můžete si vybrat jednu ze 3 možností placených možností: plán Internet Security 2019, Total Security 2019 a Family Pack 2019. Cena se může zdát trochu extravagantní, ale pokud o tom přemýšlíte z dlouhodobého hlediska, rozhodně to stojí za to. Bitdefender také obvykle nabízí nabídky, z nichž můžete těžit, vše, co musíte udělat, je zkontrolovat jejich webové stránky.

Pokud jste uživatel internetu, který hledá solidní antivirový / antispywarový software a který by si užil několik přidaných funkcí zabezpečení, pak je to služba pro vás. Sami navrhují použít plán Total Security 2019, který je dodáván s pokrytím až pro 5 zařízení a který trvá celý rok. Nabídku můžete dokonce vyzkoušet pomocí 30denní bezplatné zkušební verze.

3. McAfee

McAfee je velmi oblíbená společnost zabývající se internetovým zabezpečením, dokonce spolupracuje s mnoha značkami počítačů, takže software již můžete mít ve svém systému.

Nabízejí různé produkty pro jednotlivé uživatele (které označují jako spotřebitele) a podniky. Pro běžného uživatele máte možnost vybrat si jeden ze 3 balíčků:

 • 1 Zařízení McAfee Total Protection: Získáte standardní antivirový program, antivirový program, ochranu před nevyžádanou poštou, ochranu ransomwaru, optimalizaci počítače, funkci PC Booster, monitorování brány firewall a sítě, zabezpečení mobilních zařízení (pokud se rozhodnete použít je na svém mobilním zařízení) a šifrování souborů.
 • 5 zařízení McAfee Total Protection: Funkce ochrany proti krádeži ID získáte vedle výše uvedených standardních funkcí. Software budete moci používat současně na 5 zařízeních.
 • 10 zařízení McAfee Total Protection: Získáte funkci Ochrana před krádeží ID, standardní funkce zmíněné výše a budete moci zabezpečit zařízení celé své rodiny.

Cena se samozřejmě u jednotlivých balíčků liší: 59,99, 89,99 a 99,99 $. Pokud plánujete používání této služby, zkontrolujte web, protože obvykle mají nabídky a slevy, z nichž můžete těžit. Můžete se dokonce zaregistrovat na bezplatné zkušební období a vyzkoušet si to sami.

4. Norton

Další jméno domácnosti, Norton, je známé široko daleko pro své internetové bezpečnostní balíčky. Mají mnoho různých plánů pro firemní uživatele, kteří vyžadují komplexní bezpečnostní řešení, ale nabízejí 4 odlišné balíčky pro každodenního uživatele. Každý balíček je dodáván s možností jednoročního nebo dvouletého předplatného:

 • Standardní balíček: Tento balíček může bránit před viry, spywarem, malwarem a online hrozbami. Také chrání vaše osobní údaje a transakce. Tento balíček můžete použít pouze na jednom zařízení.
 • Luxusní balíček: Tento balíček lze použít až na 5 různých zařízeních. Ve standardním balíčku získáte stejné funkce a přidáte uživatelsky přívětivý webový portál, který vám pomůže spravovat všech 5 zařízení.
 • Prémiový balíček: Tento balíček lze použít až na 10 různých zařízeních. Získáte stejné funkce jako u balíčku Deluxe a 25 GB zabezpečeného online úložiště.
 • Delux s balíčkem LifeLock: Jedná se v podstatě o balíček Deluxe s ochranou proti krádeži identity LifeLock, takže 2 služby v jednom. To je skvělá volba pro uživatele, kteří se obávají krádeže své identity online.

Všechny své služby si můžete vyzkoušet pomocí bezplatné zkušební verze, kterou najdete zde. Když plánujete nákup balíčku, zkontrolujte, zda na stránce Norton Deals najdete všechny nabídky a slevy, které mají.

5. Kaspersky

Kaspersky je další společnost zabývající se internetovým zabezpečením, která je známá svým odhodláním bojovat proti online hrozbám. Kaspersky má velmi robustní seznam nabídek, ze kterého si můžete vybrat ze 3 různých balíčků. Můžete si přizpůsobit své předplatné tak, aby odpovídalo vašim potřebám, na základě toho, kolik zařízení chcete pokrýt a kolik let chcete předplatné spustit. Zde si můžete prohlédnout různé úpravy. Nabízené balíčky jsou:

 • internetová bezpečnost (Pro jedno konkrétní zařízení).
 • internetová bezpečnost (více než 1 zařízení).
 • Total Security (až 10 zařízení a 2 uživatelské účty).

Všechny balíčky nabízejí funkce proti malwaru, antiviru a ochranu soukromí. Všichni mají také funkci online bankovnictví pro vaše transakce. Funkce Total Security se liší přidáním funkce Rodičovská kontrola pro vaše děti. Všechny jejich produkty si můžete prohlédnout zde.

Nejlepší bezplatný software proti malwaru

1. Kaspersky

Společnost Kaspersky Labs nabízí bezplatný software proti malwaru navíc k oceněným placeným verzím. Produkt je zcela zdarma a po určité době od vás nic nepožaduje. Získáte stejnou oceněnou technologii, která chrání váš systém před běžnými viry, malwarem, podezřelými weby, infikovanými soubory a nebezpečnými aplikacemi. Pokud jde o svobodný software, ujistěte se, že jste si tento program stáhli pouze z oficiálních webových stránek společnosti Kaspersky. Pro toto stahování nepoužívejte žádné webové stránky třetích stran, mohlo by to namísto pomoci systému poškodit váš systém.

Je smutné, že tato služba je k dispozici pouze uživatelům systému Windows. Kaspersky nemá mobilní nebo MacOS verzi tohoto bezplatného antivirového softwaru.

2. Malwarebytes

Pokud zjistíte, že jste byli napadeni nebo napadeni malwarem, nejlepším a nejsnadnějším způsobem, jak tento problém vyřešit, je získat si Malwarebytes. I když mají fantastický placený software pro malware, nabízejí také bezplatný software pro odstraňování škodlivého softwaru.

Dobré je, že se můžete ujistit, že zastavíte hackerům nebo malwaru v tom, aby dělali něco skutečně škodlivého pro váš systém a vaše data. Tato verze Malwarebytes však z preventivního hlediska nepůsobí jako anti-malware software. Vyčistí infekce, ale nezachytí je. Použijte toto, pokud chcete vyčistit systém, ale zvažte další míli za jejich placené plány, abyste v budoucnu nezaručili žádné infekce malwaru.

3. Avast

Avast je jméno, o kterém jste pravděpodobně slyšeli, vzhledem k jeho velké oblibě u každodenních uživatelů internetu. Nabízejí placenou verzi svého anti-malware softwaru, ale bohužel to neznamenalo náš seznam nejlepších 5 výše.

Bezplatná verze je však skvělou volbou pro každého, kdo chce ochranu před malwarem, škodlivými odkazy, soubory ke stažení a viry. Dokonce prohledává vaši síť Wi-Fi (a všechna připojená zařízení), aby se ujistil, že nemáte žádná zranitelná místa, která byste se měli bát.

4. Avira

Avira je další skvělá volba pro bezplatný anti-malware software. Ve skutečnosti Avira nabízí řadu bezplatných produktů, včetně bezplatné VPN. Nedoporučoval bych vám však používat to, protože bezplatné sítě VPN mohou být neuvěřitelně nebezpečné.

Jejich bezplatný anti-malware je však dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí ochranu před malwarem, viry, infikovanými odkazy, adwarem a spywarem. Zde můžete získat antivirový software. Stejně jako u Avastu, stáhněte si tento software pouze z oficiálních webových stránek společnosti Avira.

5. Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru společnosti Microsoft

Pokud máte počítač, který stále používá systémy Windows 7, Vista, 2003, 2008 nebo Windows XP, nemusí pro vás většina výše uvedeného softwaru fungovat..

Společnost Microsoft však obsahuje šikovný nástroj pro odstranění škodlivého softwaru, který můžete použít k udržení aktualizací starších modelů operačního systému.

Varování: Rizika s bezplatným softwarem proti malwaru

Stejně jako u všech věcí online zdarma, musíte být trochu opatrní. Někdy je bezplatný software jen maskovaný malware (ano, dokonce i bezplatný software proti malwaru). Chcete-li si být jisti, že nestahujete nic, co by vám mohlo později uškodit, použijte pro stahování pouze důvěryhodné weby. Ujistěte se, že software získáváte od samotných vývojářů, nikoli od webových stránek třetích stran.

Software proti malwaru – závěrečné myšlenky

Tam to máte, naše nejlepší tipy pro placený a bezplatný software proti malwaru. Nezapomeňte stahovat software pouze z důvěryhodných webů, abyste se nestali obětí infikovaných odkazů a souborů. Zpravidla se snažte stahovat software pouze z oficiálních webových stránek vývojáře. To samozřejmě souvisí s tím, kdo je vývojář. Dejte nám vědět, jaký software proti malwaru používáte v sekci komentářů níže! Existuje něco, co si myslíte, že jsme zmeškali v tomto článku?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map