Aplikace poskytovatele VPN vs. klienti s otevřeným zdrojem VPN

Aplikace poskytovatele VPN vs Klienti s otevřeným zdrojem VPN – Které použití je bezpečnější, snadnější, rychlejší a bezpečnější? Software typu s otevřeným zdrojovým kódem je velmi oblíbený u výkonných uživatelů z důvodu jejich flexibility a transparentnosti. Nyní vyvstává otázka: Do jakéhokoli klienta VPN typu open source lze porovnávat s oblíbenými aplikacemi VPN, které pocházejí od prémiových poskytovatelů, jako je ExpressVPN, NordVPN a IPVanish?


Aplikace poskytovatele VPN vs. klienti s otevřeným zdrojem VPN

Aplikace poskytovatele VPN vs. klienti s otevřeným zdrojem VPN

Správná odpověď není přesná. Rovněž je třeba vidět, jaké budou vaše technické úrovně know-how a trpělivost v budoucnu a kam můžete v dlouhodobém horizontu důvěřovat.

Klienti s otevřeným zdrojem VPN: Úvod

Klienti VPN s otevřeným zdrojovým kódem jsou založeni na protokolech OpenVPN, což je samotný otevřený zdroj a byl několikrát podroben auditu. Tyto protokoly jsou obecně považovány za vysoce zabezpečené protokoly VPN. I většina klientů VPN typu uzavřeného zdroje používá jako výchozí protokol pro VPN protokol OpenVPN.

Je však třeba mít na paměti, že tyto aplikace slouží pouze k poskytování softwaru pro klienta VPN. Pokud nestisknete tlačítko pro ruční nastavení, budete k připojení potřebovat služby poskytovatele služeb VPN.

Klienti s otevřeným zdrojem VPN – klady a zápory

Klienti VPN typu s otevřeným zdrojovým kódem mají své příslušné zdrojové kódy neustále zobrazovány, aby je bylo možné zkontrolovat a auditovat. Doposud nebyly hlášeny žádné významné bezpečnostní zálohy nebo chyby zabezpečení.

Tato transparentnost představuje velkou výhodu oproti jakékoli proprietární aplikaci VPN. Realita je taková, že když nemůžete zkontrolovat zdrojový kód aplikace VPN, neexistuje žádná záruka, jak bude vaše soukromí chráněno. Určitě byste měli být schopni interpretovat příslušný a relevantní kód a úmyslně vysazené mezery mohou uniknout vaší kontrole.

Teoreticky si tedy nemůžete být plně jisti ochranou vašeho soukromí pomocí jakékoli proprietární aplikace. Z praktického hlediska byste však měli nedůvěřovat poskytovateli služeb VPN, pokud jde o ochranu vlastního soukromí ve své aplikaci, bylo by moudré neposílat provoz na jeho servery..

Z tohoto důvodu je naprosto nezbytné, abyste si před registrací ověřili dobré jméno a reputaci poskytovatele služeb VPN na trhu. Pokud nedůvěřujete žádnému poskytovateli služeb VPN, můžete si dokonce nastavit vlastního osobního serveru VPS nebo virtuálního soukromého serveru prostřednictvím spolehlivého poskytovatele cloudové služby..

Tento proces je však mnohem zdlouhavější a trvá mnohem déle než zadávání několika IP adres do klientských nastavení vaší VPN. Navíc pokud opravdu nevíte, jak správně používat příkazový řádek, nemusí to být pro vás schůdnou možností. Kromě toho můžete také dělat chyby, a zničit tak vaše pokusy zůstat anonymní online.

Nejlepší klienti s otevřeným zdrojem VPN

Zde je seznam nejpopulárnějších klientů s otevřeným zdrojovým kódem VPN, které můžete použít:

 • OpenConnect
 • OpenVPN
 • LibreSwan
 • TCPcrypt
 • strongSwan

Aplikace poskytovatele VPN

Největší výhodou každé aplikace poskytovatele VPN je, že se snadno používá. Každý poskytovatel služeb VPN, u kterého se přihlásíte k odběru, má know-how pro zefektivnění svého softwaru a poskytuje vám skvělý uživatelský zážitek. Navrhuje také své aplikace, aby naprosto hladce fungovaly s typickou službou VPN. To vám ušetří spoustu času prováděním ručních konfigurací nebo zadáváním adres IP serverů.

VPN aplikace, které pocházejí od známějších poskytovatelů, mají také větší funkce pro zvýšení soukromí než VPN klienti typu open source, mezi něž patří: ochrana proti úniku, zabíjení přepínačů, které přerušují připojení k internetu, pokud by se VPN odpojila a změnila umístění serveru a Protokol VPN.

Pokud je aplikace VPN vyvinuta stranou, která spravuje serverovou síť, se kterou jste připojeni, zajistíte, aby se všechny důležité změny v síti okamžitě projevily v její aplikaci..

Například a navíc, pokud se umístění serveru umístěné v ekonomicky bojujícím stavu New Yorku stane nefunkčním, bude z aplikace vymazáno. Pokud je serverový cluster přidán v jiném městě, aplikace ho zobrazí jako novou možnost. U klientů s otevřeným zdrojovým kódem musíte načíst nově nakonfigurované soubory poskytovatele ručně, což samozřejmě bude trvat mnohem déle. Podívejte se na nejlepší prémiové aplikace poskytovatele VPN níže.

 • ExpressVPN
 • BulletVPN
 • NordVPN
 • IPVanish
 • VyprVPN

Aplikace poskytovatele VPN vs klienti s otevřeným zdrojem VPN – konečné rozhodnutí

Klient VPN s otevřeným zdrojovým kódem má zdlouhavější proces nastavení a v případě ručních upgradů je v budoucnu možná větší časová náročnost. Proto je vhodné držet se aplikace poskytované poskytovatelem služeb VPN. Pokud by však poskytovatel VPN nebyl schopen vyvinout aplikaci pro vaše vlastní zařízení, nebo byste chtěli mít svůj osobní cloudový server VPN, bude spolehlivou zálohou klient s otevřeným zdrojovým kódem VPN..

V obou směrech je rovnováha rovnoměrně nakloněna. Je na vás, abyste si vybrali v závislosti na vašich okolnostech.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map