Jak odebrat VPN z Windows PC – Průvodce odinstalací

VPN je základním nástrojem, pokud jde o zabezpečení vašeho soukromí a zabezpečení online. Někdy však VPN nemusí fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Můžete také cítit, že se již nemusíte připojovat k serveru VPN, kdykoli budete online. Ať už je důvod jakýkoli, odstranění VPN z počítače se občas může ukázat jako problematické. Je to proto, že odinstalace VPN může někdy zanechat protokoly nebo záznamy související s různými činnostmi v registru nebo systémových souborech. Zde vám ukážeme, jak se zbavit takových nežádoucích protokolů nebo záznamů, které zůstávají na vašem počítači. Proces odinstalace VPN je docela podobný procesu jakéhokoli jiného programu s několika dalšími kroky.


Jak odebrat VPN z Windows PC - Průvodce odinstalací

Jak odebrat VPN z Windows PC – Průvodce odinstalací

Odebrat VPN z Windows PC – první krok

Před provedením obvyklého procesu odinstalování programu VPN je důležité zjistit umístění programu.

Chcete-li zjistit umístění vašeho programu VPN, musíte provést následující kroky:

 1. Stisknutím kombinace kláves „Ctrl + Shift + Esc“ zobrazíte okno Správce úloh systému Windows.
 2. Vyhledejte proces VPN na kartě Procesy. Seřaďte všechny procesy pomocí dané záhlaví pro jména a vyhledejte VPN s příslušným názvem a příponou „.exe“ na konci.
 3. Klepnutím pravým tlačítkem myši na program a výběrem možnosti „Otevřít umístění souboru“ zobrazíte okno obsahující soubor EXE. VPN.
 4. Poznamenejte si nebo zkopírujte cestu zobrazenou v adresním řádku do souboru poznámkového bloku.

Odinstalovat VPN z PC – druhý krok

Jakmile naleznete program VPN, odinstalujte jej pomocí následujících kroků:

 1. Přejděte na Ovládací panely > Programy a funkce > Odinstalujte nebo změňte program.
 2. Vyhledejte příslušnou VPN v seznamu a odinstalujte program.

Po odinstalování programu VPN můžete také vyhledat a odinstalovat ovladač TAP, což je virtuální síťový adaptér pro klienta VPN. Chcete-li najít virtuální síťový adaptér pro vaši VPN, je třeba seřadit seznam nainstalovaných programů v abecedním pořadí. Potom byste mohli vidět program, který má v seznamu název jako „TAP-nameVPN name“. Po nalezení klepněte pravým tlačítkem myši na program a odinstalujte jej.

Pokud nemůžete najít svou VPN v seznamu nainstalovaného softwaru, přejděte na místo, kde jsme našli její soubor EXE pomocí výše uvedených kroků. Vyhledejte a spusťte soubor uninstall.exe.

Po odinstalování programu VPN a dalších programů s ním spojených můžete restartovat počítač a dokončit proces.

Dosud jste udělali, co 90% lidí dokáže při odinstalaci VPN udělat. Chcete-li se však ujistit, že ve vašem počítači nezůstaly žádné stopy odinstalovaného programu VPN, musíte si jej stále přečíst.

Jak zcela odstranit záznamy VPN z počítače?

Vraťte se zpět na umístění programu VPN, které jsme zjistili dříve. V případě potřeby použijte výše uvedené kroky k nalezení programu. Pokud nyní nemůžete najít umístění, znamená to, že jste program úspěšně odinstalovali. Existuje však několik programů, které zanechávají za sebou další nežádoucí soubory nebo záznamy. Je tedy možné, že něco objevíte na místě.

Několik sítí VPN má tendenci vytvářet soubory protokolu obsahující informace, například nejnovější připojení VPN a adresu IP na vašem počítači. Chcete-li zajistit, aby po odinstalaci nezůstaly žádné soubory, musíte hledat soubory s podobným názvem. Tyto soubory se mohou objevit na následujících místech:

 • Programové soubory (x86)
 • Programové soubory
 • Uživatelé \\ AppData \ Local
 • Programové data
 • Uživatelé \\ AppData \ Roaming

Odstraňte všechny soubory, které najdete v souvislosti s VPN. Pokud si nejste jisti, proveďte rychlé vyhledávání na Googlu a zkontrolujte, zda ostatní nenašli během odinstalace konkrétní VPN stejné výskyty.

Zkontrolujte registr

Stejně jako jiné softwarové programy mají klienti VPN tendenci ukládat několik nastavení do registru Windows. Proto, abyste si byli jisti odinstalací VPN, musíte jít do registru a odstranit všechny relevantní položky, které najdete.

Je důležité si uvědomit, že vymazání nesprávného záznamu z registru může způsobit velké poškození počítače. Proto musíte být při mazání položek opatrní. 

Otevřete registr a přejděte k následujícím sadám: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE a HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE.

Pečlivě prozkoumejte obě sady klíčů, abyste našli cokoli související s VPN. Chcete-li být extrémně bezpečný, můžete tyto klávesy dokonce vymazat, pokud jste si plně jisti jejich funkcí. Je však vhodné provést vyhledávání Google, abyste našli relevantní informace o tom, co odstraňujete, než něco skutečně vymažete.

Síťové adaptéry

Aby klienti VPN mohli pracovat, nastavili virtuální síťové adaptéry pro použití dalších programů. Tyto adaptéry mají tendenci zůstat po odinstalaci klienta na vašem počítači, což vede k zbytečnému rušení a negativně ovlivňuje nastavení sítě..

Chcete-li takové adaptéry odstranit, proveďte následující kroky:

 1. Přejděte do Správce zařízení a rozbalte položku „Síťové adaptéry“ a podívejte se na aktuální adaptéry ve vašem počítači. Adaptér související s VPN by obecně měl název související s klientem VPN, který jste odinstalovali.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na adaptér a vyberte možnost Odinstalovat zařízení, pokud jste si jisti, že adaptér již nepotřebujete.

Jak odebrat VPN z Windows PC – Final Thoughts

Doufejme, že výše uvedený průvodce vám poskytl všechny nezbytné kroky, které musíte provést, abyste zcela odstranili VPN z vašeho Windows PC. Zkoušeli jste odinstalovat VPN z notebooku pomocí těchto pokynů? Narazili jste na nějaké problémy? Dejte nám vědět zanecháním komentáře níže.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map