Jak sdílet připojení VPN

Používání služby VPN umožňuje zajistit zabezpečení pro všechny, kteří doufají, že infiltrují vaše připojení nebo získají vaše osobní údaje. Jakmile budete mít nastavení připojení VPN, bude pro každého velmi obtížné proniknout do vašeho zařízení. V dnešní době je to dokonce ještě důležitější, protože stále více lidí dává přednost použití více než jednoho zařízení, čímž se zvyšuje možná cesta k útoku. Pokud neustále používáte službu streamování notebooku, mobilního telefonu, tabletu nebo televize, je důležité, abyste nastavili připojení VPN tak, aby všechna vaše zařízení mohla těžit z tohoto poskytovatele, a můžete zabránit jakékoli formě hackování. To vyžaduje, abyste nejprve identifikovali poskytovatele VPN, který umožňuje určitý počet současných připojení. Neexistuje tolik služeb, které umožňují více než 4 taková připojení, takže někdy budete možná muset přejít na jiné metody, abyste mohli sdílet připojení VPN. V této recenzi se podíváme na některé metody, které byste mohli zvážit.  


Jak sdílet připojení VPN

Jak sdílet připojení VPN

Sdílení připojení VPN

Existuje spousta možností, které můžete použít ke sdílení vašeho připojení VPN s jinými zařízeními.

1. Poskytovatelé VPN, kteří umožňují mnoho současných připojení

Pokud se vám možná stane, že vlastníte méně než 5 zařízení, měl by poskytovatel VPN, který nabízí možnost nastavení až 5 připojení, více než dost, aby pokryl všechny vaše potřeby. Jediné, co musíte udělat, je provést trochu výzkumu, aby zjistili, který poskytovatel vám umožní připojit více než jedno zařízení, aniž by byla ohrožena kvalita vašeho připojení. To zahrnuje procházení webu VPN a intenzivní čtení v jejich seznamu funkcí. V případě, že mluví o podpoře současných připojení (nebo více přihlašovacích údajů), ale nezmiňují nic o tom, kolik připojení povolí, můžete pokračovat a kontaktovat jejich službu péče o zákazníky a požádat.

Abychom vám pomohli s vyhledáváním, také jsme pokročili a identifikovali jsme řadu služeb VPN, které umožňují 3 nebo více zařízením sdílet jeden předplatné VPN současně:

ExpressVPN

Přestože ExpressVPN umožňuje pouze 5 současných připojení VPN, umístíme je jako naši volbu číslo jedna. Důvodem je zejména skutečnost, že nabízejí inteligentní servery proxy DNS. I když tyto servery proxy nešifrují provoz ani neskrývají vaši IP adresu, můžete je použít k odblokování všech hlavních streamovacích kanálů z celého světa. Inteligentní DNS lze nastavit přímo na PS3, PS4, Xbox, Apple TV a dalších zařízeních, která nativně nepodporují VPN. Takže, pokud to obchází geobloky, je to, co hledáte, ExpressVPN je cesta.

IPVanish

IPVanish se osvědčila jako jeden poskytovatel, který je více než schopen zajistit, aby byla uživatelská data udržována v bezpečí, a také zajistila, aby všichni měli přístup k více než 1 000 serverům roztroušeným ve více než 70 zemích po celém světě. Mají schopnost podporovat až 5 zařízení, která se připojují najednou, za cenu, která je mnohem levnější, než kdyby museli otevírat více účtů u jiného poskytovatele. Můžete se podívat na podrobnější recenzi IPVanish tady.

NordVPN

NordVPN je další špičkový poskytovatel, který neohrožuje povinnost poskytovat vám službu, která zajistí, že všechny vaše potřeby online zabezpečení budou dobře postarány. Díky funkcím, jako je dvojitá VPN a až 5 současných připojení, vše nabízené za cenu přibližně 3 $ měsíčně za dvouleté předplatné, se z toho stane jeden z mála poskytovatelů, kteří nabízejí nejlepší hodnotu za peníze. Máme podrobnější přehled jejich služeb tady.

CyberGhost VPN

Náš čtvrtý návrh je rumunská služba, což je rostoucí síť více než 600 serverů, které jsou rozptýleny ve více než 30 zemích. Umožňují až 5 současných připojení, ale to je teprve poté, co narazíte na jejich prémiový plán, který běží asi 10,95 $ měsíčně. Chcete-li službu vyzkoušet, budete moci během zkušební doby přidat ještě jedno připojení. Tady je podrobnější přehled jejich služeb.

2. Sdílení VPN prostřednictvím směrovače

V případě, že jste již přihlášeni k poskytovateli VPN, který nenabízí tolik možností, jak zvýšit vaše připojení, bude další nejlepší věcí udělat nastavení VPN na routeru Wi-Fi. Logika je taková, že se váš router bude zobrazovat jako jedno zařízení z pohledu poskytovatele, což znamená, že budete moci sdílet toto připojení s co největším počtem zařízení. Jakkoli se tato alternativa může zdát značná, přichází také s jejím spravedlivým podílem na nevýhodách.

Nastavení VPN na routeru vyžaduje trochu více technických znalostí, protože většina směrovačů ztěžuje manipulaci s továrním nastavením. Je známo, že používání VPN mírně snižuje rychlost vašeho internetového připojení, takže po nastavení ve vašem routeru pravděpodobně zůstanete na nízké rychlosti, protože neexistuje snadný způsob, jak jej zapnout nebo vypnout. Chcete-li, aby byl váš router kompatibilnější s nastavením VPN, měli byste zvážit jeho blikání (nahrazení jeho firmwaru jiným, který podporuje VPN). Dva takové typy firmwaru jsou DD-WRT a Tomato.

Chcete-li vyřešit problém se stále zapnutou sítí VPN, jednu věc, kterou byste mohli udělat, je nastavení dvou směrovačů. Jeden by fungoval jako normální router a druhý je ten, na kterém jste nastavili připojení VPN. Tímto způsobem se budete moci připojit k hlavnímu, kdykoli nechcete používat VPN.

3. Sdílení VPN z vašeho počítače

Můžete také využít nastavení dostupných v systému Windows nebo počítači Mac ke sdílení vašeho připojení VPN s dalšími zařízeními, která používají podobné platformy. Nastavení pro oba systémy jsou různá, ale máme obecné kroky, které byste měli udělat, abyste to udělali na obou.

Sdílení připojení VPN v systému Windows

Sdílení připojení VPN v systému Windows vyžaduje nastavení virtuálního směrovače s vybraným SSID a heslem prostřednictvím příkazového řádku. Nejprve musíte zjistit, zda systém Windows obsahuje potřebné ovladače k ​​tomu, a pokud ano, budete muset pokračovat ve sdílení virtuálního směrovače. To vyžaduje následující kroky:

  1. Vydejte se do „Síťového a sdíleného centra“,
  2. Poté „Změnit nastavení adaptéru“,
  3. Dalším kliknutím pravým tlačítkem na nově vytvořený virtuální směrovač otevřete kartu „Vlastnosti“.
  4. V části „Sdílení“ byste měli vidět zaškrtávací políčka „Povolit ostatním uživatelům sítě připojení prostřednictvím internetového připojení tohoto počítače“ a také „Povolit ostatním uživatelům sítě řídit nebo deaktivovat sdílené připojení k internetu“.
  5. Při každém spuštění počítače budete muset aktivovat nebo vypnout připojení pomocí příkazového řádku.

Sdílení připojení VPN v počítači Mac

Pokud používáte počítač Mac ke sdílení připojení VPN, je třeba splnit několik předběžných podmínek. Za prvé, služba musí používat protokol PPTP nebo L2TP-iPSec, a za druhé, musíte být připojeni k Internetu pomocí ethernetového kabelu. Pokud jsou splněny obě podmínky, můžete pokračovat a začít přiřazením názvu k připojení VPN, například „Moje PPTP VPN“.

Navažte připojení počítače Mac k této službě a otevřete preference systému a klikněte na sdílení. Uvidíte panel s nápisem „Sdílejte připojení“ a poté název, který jste vybrali pro svou VPN. Musíte také určit, jak bude připojení sdíleno, a to lze provést na panelu „K počítači pomocí“, kde byste pak měli vybrat „Wi-Fi“.

Poté se zobrazí okno „Možnosti Wi-Fi“, kde musíte zadat název sítě pro sdílené připojení VPN. Vyberte výchozí možnost „Kanál“ a vyberte „Zabezpečení“ „WPA2 Personal“. Poté budete vyzváni k zadání hesla pro vaše sdílené připojení. Zavedení sdílení VPN vyžaduje, abyste se vydali na cestu Předvolba systému > Sdílení a klikněte na „Sdílení Internetu“, které by mělo být na levém panelu. Potvrďte kliknutím na „Start“.

4. Používání mobilního telefonu jako hotspotu 

Samozřejmě můžete sdílet 3G / 4G připojení k internetu vašeho smartphonu také s dalšími zařízeními. Můžete se připojit k serveru VPN v zařízení Android nebo iPhone a poté nastavit Hotspot, aby sdílel připojení VPN s jiným zařízením. Hlavní nevýhodou je, že mobilní připojení k internetu je obvykle velmi drahé, a proto byste je nechtěli použít pro stahování nebo streamování obsahu online..

Závěr o tom, jak sdílet připojení VPN

Čtyři metody, které jsme zadali pro sdílení vašeho připojení VPN, by měly být dostatečně jednoduché, abyste je mohli použít sami, aniž byste potřebovali tolik technické pomoci. Pokud však uvíznete, rádi vám pomůžeme. Jednoduše vložte svůj dotaz nebo komentář do sekce níže a my se vám ozveme co nejdříve.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me