Jak vylepšit připojení Wi-Fi a posílit připojení k internetu

Je možné vylepšit WiFi signál a připojení k internetu? Síla vaší sítě Wi-Fi často určuje věci, jako je rychlost vašeho filmu a zda budete muset chvíli počkat, než se do vyrovnávací paměti uloží. Nutnost vypořádat se s velmi nízkým signálem Wi-Fi při stahování velkých souborů z internetu bývá velmi frustrující, protože snížení rychlosti, na kterou jste zvyklí, může dokonce způsobit, že věci vypadají pomaleji, než ve skutečnosti jsou . Pokud doufáte, že si ze svého připojení užijete to nejlepší, budete opravdu potřebovat ten, který je vždy na plný bar a je zcela stabilní. Nechcete se nadále zabývat problémy s připojením, zejména pokud máte sklon vykonávat spoustu práce online.


Jak vylepšit připojení Wi-Fi a posílit připojení k internetu

Jak vylepšit signál Wi-Fi & Zvyšte připojení k internetu

Jak vylepšit signál Wi-Fi a připojení k internetu

Kupodivu se zdá, že většina lidí si myslí, že problémy ovlivňující jejich připojení Wi-Fi mají hodně společného s jejich poskytovatelem internetových služeb nebo jejich hardwarem, na rozdíl od několika věcí, které by mohli dělat špatně. Pokud máte podezření, že by mohlo být s vaším internetovým připojením něco chybět, doporučujeme vám, abyste se před zahájením hovoru a zákaznickým servisem podívali na některá z nápravných opatření, která máme v této příručce, a pokuste se je použít, abyste viděli, jak mohou vám pomoci vyřešit vaše problémy. Podíváme se na pár věcí, které byste mohli podle toho upravit, a užijte si lepší a rychlejší internetový zážitek.

1. Umístěte směrovač na ideální místo

Ať už máte připojení nastaveno v kanceláři nebo doma, opravdu ho chcete umístit někde, že signál zůstává silný, i když se pohybujete. Ideálně je to někde ve středu vašeho domova nebo kanceláře a někde také neuzavřené. Pokud se vám to nezdá být věrohodným nápadem ve středu vašeho domova, pak se povzbuzujte, abyste vyzkoušeli různé oblasti, ať jste kdekoli, a zjistili, kde přesně je signál nejsilnější..

2. Přesuňte se do sítě 5 GHz

Mnoho novějších směrovačů Wi-Fi je nyní schopno 5G sítě, a to je skutečně nejrychlejší rychlost, která je dosud k dispozici. Je ideální pro rychlejší streamování a stahování a měl by být schopen zkrátit dobu, kterou byste museli čekat při stahování velkých souborů..

3. Umístěte směrovač dále od jiné elektroniky

Pokud bude váš router umístěn velmi blízko k jiné elektronice, jako je vaše lednice nebo TV, pravděpodobně způsobí přerušení, která sníží kvalitu vašeho signálu, nebo jej dokonce úplně zablokují. Účinky se pravděpodobně projeví, když se stěhujete do jiných částí vašeho domu nebo kanceláře.

4. Získejte správný kanál

Pokud je v konkrétním prostředí více než jeden směrovač, je pro ně docela snadné vzájemně ovlivňovat na základě bezdrátových kanálů, které by mohly být používány. Chcete-li minimalizovat nebo zabránit tomuto druhu rušení, je nejlepší používat nástroje, které dokáží analyzovat a identifikovat nejméně obydlené kanály a přejít na ně. Bezdrátové směrovače jsou skutečně schopny provozu na mnoha kanálech, takže nalezení toho, který není příliš rozšířený, je velkou výhodou a povede k významnému zvýšení rychlosti.

5. Zabezpečte připojení Wi-Fi

Pokud se vaše kancelář nebo domov nachází v městské, hustě obydlené oblasti, můžeme se vsadit, že kolem vás jsou lidé, kteří plánují, jak využít připojení k internetu. Dokážou to pomocí hackování do vaší sítě, zejména pokud nemáte žádná bezpečnostní opatření, která zajistí, že zůstanou mimo provoz. Pokud si chcete udržet spravovatelnost nákladů na data a dodržovat zabezpečení, můžete použít několik jednoduchých, ale účinných technik, které byste mohli použít.

Pro začátek byste mohli skrýt název vaší sítě Wi-Fi (její SSID), aby se nezobrazila na žádné ze svých skenů. To by znamenalo, že kdokoli, kdo se chce připojit, by ho musel zadat ručně. Můžete také zajistit, abyste měli silné heslo se smíšenou postavou, které ztěžuje dešifrování pro kohokoli.

6. Správa intenzivních aplikací pro šířku pásma

Pokud máte uživatele, u kterých se domníváte, že zvyšují šířku pásma hraním online her, pravidelným streamováním nebo pořádáním videochatů po celou dobu, mohlo by to pro vás a ostatní ve vaší síti znamenat nižší rychlost prohlížení. Naštěstí existuje software, který vám pomůže spravovat, které aplikace mají přednost před vaší šířkou pásma a které nikoli. Doporučujeme vyzkoušet službu s názvem Quality of Service (QoS) a získat kontrolu nad využíváním šířky pásma.

7. Zvyšte svůj dosah Wi-Fi

Pokud i po použití tipů v této příručce stále máte problém s tím, jak krátký je váš dosah Wi-Fi, pak by mohl být čas zvážit získání prodlužovacích anténních kabelů RP-SMA, abyste mohli umístit svůj twist-off anténa někde to bude vysílat silnější signál. Tyto kabely nemusí být nutně drahé a mohly by být skvělým řešením pro velké majitele domů / kanceláří.

8. Nainstalujte firmware DD-WRT

Přestože je doporučeno pro zkušené uživatele, hacknutí routeru a instalace firmwaru DD-WRT znamená, že budete moci plně využívat všechny možnosti vašeho routeru, a to včetně zvýšení vysílacího výkonu. Pokud tak učiníte, zvýší se rozsah přenosu i síla signálu.

9. Obnovte směrovač každou chvíli

Pokud jste těžký uživatel internetu, je pravděpodobné, že se váš router často zahřeje, a vyvine řadu technických problémů, které si nejste jisti, jak to opravit. Než začnete panikařit, jednou z nejlepších forem řešení potíží je vypnutí a opětovné zapnutí. Restartování pomáhá nastavit vše zpět na výchozí hodnoty a zbaví se všech nevysvětlitelných problémů, které by se mohly objevit během používání. Je to také jedna z prvních věcí, které vás péče o zákazníky požádá, než se ponoříte hlouběji do problému.

10. Získejte opakovač

Pokud v tuto chvíli stále nemůžete získat silný příjem, když jste na okraji vašeho domova nebo kanceláře, možná budete muset získat opakovač. Tento šikovný malý přístroj se zapojuje do jakékoli zásuvky ve zdi a zvyšuje sílu a dosah signálu, i když upozornění, že se někdo připojí, bude nuceno používat pomalejší připojení.

Jak vylepšit signál Wi-Fi – Zabalte

Co si myslíte o všech tipech, které jsme uvedli výše? Použili jste některý z nich ke zlepšení signálu WiFi a posílení připojení k internetu? Podělte se o své zkušenosti níže.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map