Jak zabránit tomu, aby vás Alexa poslouchala

Pro mnoho lidí je zábavné přinést domů mluvícího digitálního asistenta a nechat si s přístrojem náhodně konverzovat. Toto šílenství začalo hned poté, co Amazon spustil svého virtuálního asistenta jménem Amazon Echo, známého jako Alexa.


Jak zabránit tomu, aby vás Alexa poslouchala

Jak zabránit tomu, aby vás Alexa poslouchala

Alexa poslouchá

Není neobvyklé najít uživatele, kteří s tímto zařízením mají dlouhé konverzace, počínaje „Alexou, jaké je počasí?“ „Alexo, můžeme mluvit o špatném dni, který jsem dnes měl?“

Kdo tedy přesně stojí za Alexou? Jak zjistila zpráva Bloomberga, tisíce zaměstnanců Amazonu. To je správně. Když vedete ten směšný rozhovor s Alexou, zaměstnanci Amazonu by vás mohli odposlouchávat.

Nebuďte překvapeni. Když si zakoupíte zařízení Echo, souhlasíte se sdílením dat s Amazonkou. A data zůstanou uložena po dlouhou dobu, a to i poté, co vyčistíte své činnosti ze zařízení. 

Stroj nikdy nemůže fungovat samostatně. Proto, když Alexa odpoví na vaše otázky rychle a přesně, bude vždy člověk dělat většinu práce.

Představuje to porušení soukromí? Ano, ale pamatujte, že jste souhlasili s podmínkami, když jste zařízení zakoupili.

Zneklidňující myšlení

Protože jsou zařízení Amazon Echo zkonstruována tak, aby byla intuitivní a inteligentní, většina uživatelů obvykle zapomíná, že mluví se strojem, a nakonec rozdávají spoustu osobních informací. Když to udělají, také zapomenou, že Alexa nepracuje sama.

Existují lidé, kteří pracují v zákulisí, aby udělali Alexovi to, čím je. A tito lidé vždy poslouchají vaše konverzace a ukládají je do svých databází pro pozdější použití. 

Kolik je zaměstnanců? Tisíce. To je správně. Amazon.com zaměstnává velké množství lidí v několika zemích po celém světě, aby pomohla vylepšit digitálního asistenta za zařízeními Echo.

Tito lidé poslouchají hlasové nahrávky zachycené zařízeními Echo v domácnostech a kancelářích, přepisují, přidávají poznámky a zpětnou vazbu do softwaru. Toto je část procesu, který Amazon používá ke zlepšení Alexovy chápání lidské řeči a pomáhá jí lépe reagovat na příkazy.

Přestože má Alexa žít v oblacích, lidé jsou zodpovědní za její výcvik a za to, aby byla schopna odpovídat na dotazy a konverzovat..

Ale samotná myšlenka tisíců cizinců, kteří poslouchají vaše rozhovory s Alexou, je znepokojující – něco jako přijetí zdravotního zákona, který vezme lidi od jejich lékaře a potrestá podniky za najmutí tohoto 50. zaměstnance. To je důvod, proč mnoho lidí nechce domů mluvit s sebou.

Nahrávání soukromých rozhovorů

Před několika měsíci se objevila zpráva o zařízeních Echo zaznamenávající soukromé konverzace uživatelů. Uživatelé Echo zjistili, že zařízení zaznamenalo věci, které virtuálnímu asistentovi nikdy neřekli. Patří sem osobní rozhovory, které nebyly určeny pro řečníka.

Echo se probudí čtyřmi slovy: Alexa, Amazon, Echo a Počítač.

Problém je, že tato slova jsou tak běžná v každodenním jazyce, že není překvapivé, že se zařízení probudí a začne poslouchat, i když konverzujete s někým jiným na druhém konci místnosti..

Protože inteligentní reproduktory aktivované hlasem jsou navrženy tak, aby byly intuitivní, mohou si z dálky vyzvednout svá probuzení slova, i když tato slova používáte náhodně při každodenním rozhovoru s někým jiným. Nebezpečí být chytrý.

Schopnost Alexy zaznamenávat náhodné rozhovory ji ve skutečnosti také vynesla do svědkové skříňky. Donucovací orgány nyní chtějí použít data uložená v těchto inteligentních reproduktorech k řešení trestných činů. Přestože uživatelská data nejsou obecně sdílena s donucovacími orgány, v některých případech je to nutné.

Tajný diktafon

Jen málo z nich rozumí tomu, jak tyto inteligentní reproduktory fungují. Někteří lidé chtějí sledovat trendy a domnívají se, že by bylo super, aby Alexa dělala věci kolem domu. Jiní chtějí digitalizovat svůj život tím, že přinesou domů Cortanu. Někteří dokonce chtěli mít náhodné rozhovory se Sirim, když se cítí znuděně.

Ale především to jsou hlasem aktivovaná záznamová zařízení. Umí s vámi hovořit, ale musíte si uvědomit, že každé slovo těchto rozhovorů zaznamenává mateřská společnost..

Účelem těchto zařízení je ve skutečnosti posílat uživatelské informace zpět společnosti, aby mohly být použity pro analytiku a reklamu..

Jak byste se cítili, kdybyste věděli, že v domě je tajný hlasový záznamník, který poslouchá vaše konverzace? Nebezpečné a neklidné, správně?

Přesně tak byste se měli cítit u zařízení Echo doma. netrvá dlouho, než se zařízení probudí a začne poslouchat, a zaznamená to, co slyší. A i když zaznamenává zkomolenou řeč, lidé za strojem mohou snadno zjistit skutečný význam. 

Změna nastavení ochrany osobních údajů

Amazon ví, že lidé chtějí používat zařízení Echo, ale kvůli obavám o soukromí může mnoho lidí zůstat daleko. To je důvod, proč Amazon také dává lidem vědět, jak změnit nastavení soukromí tak, aby jejich rozhovory s Alexou nebyly nahrávány společností..

  1. Nejprve musíte ve svém smartphonu otevřít aplikaci Alexa. 
  2. Klepněte na tlačítko nabídky v levém horním rohu obrazovky.
  3. Poté vyberte „Alexa Account“ a vyberte „Alexa Privacy“.
  4. V části Spravovat, jak vaše data vylepšují Alexu, můžete vypnout tlačítko vedle položky „Pomozte rozvíjet nové funkce“ a tlačítko vedle vašeho jména v části „Používat zprávy ke zlepšení přepisů“.

Další tipy a triky

Existují další kroky, které můžete zabránit, aby vás Alexa nemohla špehovat. Tady jsou některé z nich:

Vypněte „Vždy poslouchat“ – Hit Mute

Pokud se obáváte, že se vaše soukromé konverzace dostanou k neznámým stranám s laskavým svolením Alexa, můžete jednoduše vypnout mikrofon. Vždy, když budete mluvit o citlivých věcech, mohou být funkce poslechu vždy děsivé. Proto byste měli stisknout tlačítko ztlumení (mikrofon) v horní části zařízení. Když vidíte červená světla, znamená to, že Alexa už nemůže slyšet, co říkáte. Pokud ji chcete znovu zapnout, znovu stiskněte tlačítko a vrátíte se k normálnímu stavu.

Smazat historii

Můžete Alexovi dát nějaké příkazy, které by mohly být zábavné, jako když vydáváte zvuky koček. Některé uložené nahrávky vás však mohou v budoucnu pronásledovat. Existují důsledky, že konverzace budou uloženy po dlouhou dobu, zejména pokud se do nich někdo může zapojit. Představte si například, že předchozí záznam se znovu objevuje při rozvodu nebo v péči o dítě

Řešení je velmi jednoduché, „Stačí smazat své nahrávky“. Všichni procházíme historii prohlížení, když procházíme web, ano, je to totéž.

Chcete-li poslouchat a mazat uložené nahrávky, otevřete Nastavení > Historie v aplikaci Alexa a poté vymazat historii. Nahrávky zůstanou v amazonském cloudu, dokud je neodstraníte. Navrhuji, abyste to také udělali.

Vypněte „Vývoj nových funkcí“

Amazon jasně ukazuje, že skuteční lidé ve společnosti naslouchají našim rozhovorům a příkazům, aby vylepšili Alexovu funkčnost. I když je to docela vpřed, nedoporučuji to dál. Ke zlepšení fungování Alexa se používá několik náhodně vybraných konverzací. Tvrdí, že to dělají, aniž by identifikovali uživatele nebo účet, ale v dnešní době nemůžete nikomu důvěřovat, pokud jde o internet. Vždy je nejlepší přijmout další preventivní opatření k zajištění ochrany vašeho soukromí. Musíte pouze vypnout „Pomozte vyvinout nové funkce“ a „Použít zprávy ke zlepšení přepisů“..

Odpojte zařízení

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak se vyhnout špehování, je odpojit celé zařízení. A je to. Tímto způsobem se nemusíte zabývat technickými opatřeními ani se nemusíte bát, že něco stisknete. Odpojte elektřinu od zařízení, posaďte se a otevřete libovolnou konverzaci.

Pracujte s VPN

Nemůžeme obviňovat zařízení z toho, co se stane. Je to v první řadě poslouchat naslouchání našim příkazům. Problém však spočívá, když se hacker dostane do rukou našich osobních údajů a záznamů. Pomocí sítě VPN přesměrujete provoz prostřednictvím vzdáleného serveru podle vašeho výběru. Tímto způsobem zašifrujete provoz a skryjete svou identitu, pokud budete připojeni. Budete po celou dobu chráněni.

Chcete-li vám pomoci více, můžete si vybrat jeden z nich nejlepší VPN venku za účelem zachování vašeho soukromí při používání Alexa.

Zabraňte Alexovi před Eavesdroppingem – shrnutí

Náročné pohodlí má dnes vysokou cenu – naše soukromí. Alexa vám může usnadnit každodenní život, ale zároveň může ohrozit vaše soukromí. Dávejte pozor, komu dáte heslo. Kdokoli to má, může zkontrolovat vaše nahrávky a dokonce změnit aktuální heslo. Nyní víte, jak zabezpečit svůj soukromý život, aniž byste Alexa poslouchali vše, co musíte říct.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me