Je Avast Antivirus bezpečný? Přechod softwaru na spyware

Avast je tu už nějakou dobu. Jak víme Anti-Virus, všichni víme, že software poskytoval mimo jiné nejvyšší zabezpečení prohlížeče, antivirový software, zabezpečení počítače, firewall, antispam, anti-phishing a antispyware. Avast tak věrohodně využil více než 435 milionů uživatelů, kteří hledají maximální zabezpečení online. Zdá se však, že do hloubky se zdá, že software má nějaké škodlivé úmysly ohledně vašeho soukromí.

Je Avast Anti-Virus bezpečný

Když dáte svou důvěru Antivirový software, přichází to jako ničivá zpráva, když se dozvíte, že to může dělat to, co vás má chránit. Avast chrání vás před příchozími hrozbami.

Jak se však uvádí ve zprávách, ukázalo se, že software vás zajímá odchozí procházení. Může to být shromažďování vašich dat a pak prodat je třetím stranám. Otázka tedy zní: Jak bezpečný je Avast Anti-Virus? Co víme o skandálu? Zjistit v článku níže.

Avast – Software pro ochranu soukromí?

Vždy to říkám ve svých článcích, a tohle se neliší. Avast nabízí své služby pro volný, uvolnit, ale jsou to opravdu? Bez ohledu na to, jak populární je určitý produkt, je-li zdarma, vždy je tu háček.

Vlastně to už neříkáme produkt. Proč? Protože se stanete hlavní produkt v této rovnici. Jak bylo oznámeno, Avast shromažďuje vaše údaje o prohlížení a prodává je třetím stranám.

Horší je, že množství shromážděných údajů přesahuje to, co považujeme za nezbytné nebo vhodné, dokonce i pro rozšíření zabezpečení.

Shromažďujete takové množství dat, abyste nám mohli lépe sloužit? Je mi to líto, ale tohle není vůbec ospravedlnitelné. I když nemáte Rozšíření nainstalováno ve vašem prohlížeči stále pracují uživatelé Zabezpečený prohlížeč Avast.

No, špatní chlapi, Avast Online Security je ve výchozím nastavení. Nezdá se vám to tak snadné, protože je skryto ze seznamu rozšíření a nemůže být odinstalovat běžnými prostředky.

Jaký druh dat je sběr Avast

Informace, které Avast shromažďuje, jsou dost alarmující. Pokud máte rozšíření nainstalované v prohlížeči, bude společnost schopna shromažďovat všechna následující data:

Avast ví, že Kaliforňané jsou posedlí Selfie Sticks z Amazon.com, stejně jako lidé v Maine kupují spoustu kokosový olej. Ale jak? Všechna tato data jsou analyzována pomocí Jumpshot, společnost, která je 65% -owned Avast.

Používají data, která shromažďují ze skenování Každý měsíc navštíví uživatelé 150 miliard adres URL. Seznamy skoků „Data clickstream od 100 milionů globálních online nakupujících a 20 milionů uživatelů globálních aplikací“ jako jeho produkt. Nechám vás hádat, kam vaše data směřují.Mapa skoků

Toto je podrobná mapa Amazon.com hodnoty nákupního košíku podle státu. Pokud je shromážděno tolik informací, jak bezpečné je vaše soukromí?

Potřebujete důkaz – máme to

Když navštívíte webovou stránku, zatímco Avast rozšíření ve vašem prohlížeči, můžete udělat několik věcí, abyste zjistili, jak je tento software sledujete každý váš pohyb.

V prohlížeči použijte myš “klikněte pravým tlačítkem myši” a zamířit Kontrolovat. Dále se zobrazí žádost https://uib.ff.avast.com/v5/urlinfo pokaždé, když se na stránku načte nová stránka.Avast Žádost

Když je rozšíření zapnuto, odešle některá data sama sobě, aby mohla určit, zda je tato stránka škodlivé nebo ne. Je to docela zřejmé, protože na adrese můžete vidět úplnou adresu stránky binární data. To zahrnuje část dotazu a kotva. 

Pokud si myslíte, že je to všechno, dobře, zamyslete se znovu. Nemusíte ani procházet stránku. Avast také pošle požadavek kdykoli vy přepínání karet. Takže v zásadě existuje v žádném případě kolem.

Prohlížeč vytrhl Anti-Virus

Mozilla Firefox udělal první krok a zablokoval produkty Avast a AVG na jeho úředníka Webové stránky doplňků. Scénáře jsou, že Mozilla přidá rozšíření do seznamu blokovaných bloků, který udržuje, nebo si vyžádá Avast provede změny v rozšířeních. V opačném případě Mozilla nikdy nebude moci rozšíření obnovit.

Pokud se prozatím pokusíte vyhledat Avast na webu Doplňky, všimnete si, že z toho nic nevyplývá. Vše, co dostanete, je chybové hlášení s uvedením:

“Jejda! Tuto stránku nemůžeme najít. “Avast Není k dispozici

Pokud vím, Mozille blacklist rozšíření. Jsou však na a seznam blokovaných. Nevíme, zda Mozilla rozšíření rozšíří, ale pokud Avast s tím něco neudělá soukromí, Nevidím jeho produkt v dohledné době.

Ale podle společnosti Avast je to společnost pracuje na splnění požadavků. Můžete to vidět v prohlášení, které vydali před chvílí:

„Již jsme implementovali některé nové požadavky Mozilly a vydáme další aktualizované verze, které jsou plně kompatibilní a transparentní podle nových požadavků. Tyto budou k dispozici jako obvykle v obchodě Mozilla v blízké budoucnosti. “

Jsou přece transparentní

V jejich Zásady ochrany osobních údajů, Avast tvrdí, že ano sbírat informace o jejich uživatelích. Níže uvádíme některé údaje o sklizních Avast, pokud používáte jejich produkt:

 • Fakturační údaje zahrnuje vaše jméno, e-mailovou adresu, číslo kreditní karty a za určitých okolností vaši fakturační adresu a vaše telefonní číslo. Ve většině případů jsou naše produkty a služby nakupovány od důvěryhodného poskytovatele služeb, distributora nebo obchodu s aplikacemi třetích stran. Za těchto okolností jsou vaše fakturační údaje zpracovávány příslušnou třetí stranou a my dostáváme pouze podmnožinu těchto údajů, abychom vedli řádné obchodní záznamy.
 • Údaje o účtu obsahuje vaše jméno, adresu, e-mailovou adresu, telefonní číslo, fotografii, datum narození, pohlaví a zájmy. Tato data se používají k registraci účtu u Avastu.
 • Údaje o produktu zahrnují dvě podkategorie:
  • Data zařízení zahrnuje informace o operačním systému; Hardware; město / země zařízení; protokoly chyb; prohlížeč; síť; aplikace běžící na zařízení, včetně produktů Avast; a
  • Servisní data zahrnuje informace o použití produktu Avast a událostech.

Aplikace Avast vás varuje

Avast COO Ondřej Vlček vysvětluje:

„Jsme si vědomi, že někteří uživatelé nechtějí, aby byla v analýze trhu použita žádná data – bez ohledu na to, jak jsou obecná a depersonalizovaná. Proto během instalace našich produktů jasně uvádíme, jaké informace shromažďujeme a co s nimi děláme, a nabízíme uživatelům možnost odhlásit se od shromažďování těchto údajů. “

Technicky to, co Vlček říká, je pravda. Při instalaci antivirového programu Avast, software vás varuje že některé vaše údaje budou shromažďovány. Ve chvíli, kdy spustíte instalační soubor, získáte následující informace:Zásady ochrany osobních údajů společnosti Avast

Dobře, tak co kdybyste odmítli? Přestane Avast pracovat? Odstraňuje software vaše data a nikdy je nepoužívá a neprodává je třetím stranám? No, ne. Avast bude vaše data shromažďovat v obou směrech.

Jediným rozdílem je však to, že pokud akceptovat, Avast uchovává a agreguje data hlášeno pomocí rozšíření prohlížeče, pokud ano pokles, to po použití data zahodí. Software tak použije vaše data, ať se vám to líbí nebo ne.

Důležitá poznámka

“Avast sama o sobě nepopírá, že shromažďuje data, ale výkonný ředitel společnosti tvrdí, že nedochází k porušování soukromí, protože Avast prodává anonymizované informace, které nemají nic společného s osobními údaji uživatelů.”

Avast si vyhrazuje právo použít vaše data, jak si přejí, včetně a dává to nepojmenovaným třetím stranám pro „analýzu trendů“. Tam přichází výše uvedená poznámka. Pokud Avast anonymizuje vaše data, myslím, že chrání vaše soukromí, ne??

Můžete to vypnout?

Rychlá odpověď, ano můžete tuto funkci vypnout. Nejprve vám ukážu, co s tím můžete udělat aplikace, pak přejdeme k rozšíření.

 1. Nejprve spusťte Avast Anti-Virus aplikace a přejděte na Nastavení.Avast Home Screen
 2. V Okno nastavení, jít do Všeobecné následován Soukromí.Nastavení Avast Ochrana osobních údajů
 3. Nyní na konci stránky najdete vše, co s tím souvisí sběr dat.Nastavení ochrany osobních údajů ve službě Avast (1)
 4. Konečně, zrušit vše aby Avast nezachytával vaše data a neukládal je.Vypněte kolekce Avast

Nyní víte, jak deaktivovat sběr dat při používání Aplikace Avast. Dále vám ukážu, že musíte vypnout, pokud pracujete s rozšíření. Mimochodem, je to docela jednoduché a vyžaduje jen několik kliknutí sem a tam. Koukni na to:

 1. Ve vašem prohlížeči, což je pravděpodobně Chrome, klikněte na Avast ikona v pravé horní části obrazovky.Aktivujte Avast Extension
 2. Klepněte na ikonu Ikona ozubeného kola přejít na Sekce nastavení.Zadejte nastavení Avast
 3. Přejděte dolů a najdete „Povolit sdílení dat o využití s ​​třetími stranami pro účely Analytics.“Povolit údaje o použití
 4. Nyní, vypněte funkci, a budete v pořádku.Zakázat funkci

Anonymní prohlížení webu je něco, co by měl mít každý. Jen proto, že máte nejnovější bezpečnostní technologii, nedává Avastu právo shromažďovat vaše data.

proces deaktivace je velmi snadné sledovat, jak můžete vidět výše. Existuje však efektivnější způsob, jak zabezpečit vaše soukromí před shromažďováním dat Avastu – Jen odinstalovat software, začít s.

Je Avast bezpečné používat? – Závěrečné myšlenky

Jak jsem zmínil, Avast je vynikající Anti-Virus že mnoho lidí používá k ochraně svých zařízení před příchozími hrozbami. nicméně, Soukromí také přichází první, pokud jde o prohlížení internetu a shromažďování uživatelských dat je něco, čemu by se takový software neměl vyhnout, pokud to není nutné.

Společnost to uvedla anonymizuje váš provoz aby se k tomu nevrátil identifikovat vás. Co myslíš? Je to pravda? Je jedním z nejúspěšnějších a nejefektivnějších Anti-viry ohrožení soukromí? Podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me