Je Disk Google bezpečný a bezpečný?

Většina lidí používá cloudové služby pro potřeby svého úložiště a pro zálohování svých souborů. Myšlenka na uložení rodinných obrázků nebo videí a na to, aby si ty okamžiky nostalgie vážily, má k tomu emotivní prsten. Profesionální použití pro cloudové úložiště nevyžaduje úvod. Většina uživatelů nahrává své dokumenty a soubory na Disk Google a naše digitální přítomnost je propojena s účty Google. Všechna vaše data jsou synchronizována s vašimi zařízeními se systémem Android, takže je pohodlný přístup na Disk Google, kdykoli potřebujete. Víte však, jak Google udržuje zabezpečení a soukromí našich nahraných dat? Je Disk Google skutečně bezpečný a bezpečný? Pojďme se podívat, jak jsou soubory šifrovány a ukládány do cloudu.


Je Disk Google bezpečný a bezpečný?

Je Disk Google bezpečný a bezpečný?

Šifrování na Disku Google

Disk Google používá zabezpečený šifrovací algoritmus AES, který odpovídá standardu šifrování vlády USA. AES je odolný vůči většině útoků na soukromí.

Kusy příchozích dat jsou samostatně šifrovány datovým klíčem jedinečným pro každý kus. Tento datový klíč dále podléhá procesu šifrování pomocí specifického šifrovacího klíče dat. Tímto způsobem Google Drive poskytuje ochranu, když jsou soubory v procesu nahrávání (v přenosu) a později, když jsou v klidu po uložení.

Google neposkytuje svým uživatelům vysvětlení, jak se tento proces provádí v prostředí Disku Google. Neexistuje tedy způsob, jak zjistit, zda integrované šifrování je dostatečné pro vaše soukromí a zabezpečení.

Omezení šifrování

  • Váš soubor má ochranu Transport Layer Security (TLS), která slouží k ochraně dat během nahrávání. Ve chvíli, kdy se vaše data dostanou na Disk Google, jsou na okamžik dešifrována, aby Google mohl analyzovat soubory před druhým šifrováním. Ke skenům však dochází rychle, v tuto chvíli však může dojít k úniku dat.
  • Možná nemáte pocit, že nemáte žádnou kontrolu nad přizpůsobením a rozhodováním, protože nemáte přístup ke šifrovacím klíčům Google. To znamená, že nemáte skutečnou kontrolu nad svými vlastními údaji.

Mohu zlepšit zabezpečení Disku Google?

Neexistuje žádný systém, který je naprosto bezchybný. Znamená to tedy, že si musíte myslet dvakrát, než důvěřujete na Disk Google a nahrajete své soukromé soubory? Určitě však můžete podniknout několik kroků, abyste zlepšili soukromí a zabezpečení svého účtu.

Použijte další šifrování

Než soubory nahrajete do cloudu, zašifrujte je nejprve ve svém vlastním systému. Využijte některou z aplikací na trhu. Tady jsou některé z nich.

Boxcryptor

Pomocí nástroje Boxcryptor můžete změnit nastavení účtu Google Drive tak, abyste pouze mohli prohlížet a upravovat šifrované soubory a složky. Boxcryptor také šifruje vaše soubory a složky z vašeho systému vytvořením virtuální jednotky a poté tyto soubory nahraje na váš účet na Disku Google. Budoucí soubory a další poskytovatelé cloudu se automaticky přidají na disk.

Protože aplikace Boxcryptor je uzavřeným zdrojem, existuje skepticismus ohledně zadních vrát. Zdarma stáhnout Boxcryptor nabízí vysokou bezpečnost, ale to má omezení, protože můžete použít pouze na 2 synchronizovaných zařízení. Zkuste si zakoupit prémiovou verzi a získat přístup k dalším funkcím a počtu firemních a osobních účtů.

Cryptomator

Bojíte se zadních dveří? Vyzkoušejte Cryptomator, open source aplikaci, která nevyžaduje registraci uživatele. Cryptomator nevytvoří ve vašem systému žádné další složky, ale pouze přidá úschovnu Cryptomator na váš Disk Google. Soubory můžete přidat na virtuální pevný disk, který je nutný k prohlížení a úpravě dat po jednom. To znamená, že pouze soubor, se kterým pracujete na změnách, a zbývající soubory zůstanou šifrované.

Rclone

Rclone, další open source aplikace, poskytuje tolik potřebnou kontrolu nad synchronizací vašich dat do cloudu. Tento program příkazového řádku obsahuje funkci šifrování, která umožňuje šifrovat soubory v systému a přizpůsobit proces synchronizace.

Nastavení dvoufaktorové autentizace (2FA)

Zjistili jsme, že Disk Google používá dvojí šifrování. Kromě toho jste nastavili metodu dvoufázového ověření, která vytvoří zvláštní přikrývku zabezpečení. Dvojfaktorové ověření (2FA) znamená, že do svého zařízení přidáte dva kroky ověření pomocí správce hesel. To ztěžuje hackerům přístup k vašim informacím. Pokud používáte Disk Google a vlastníte zařízení Android, věnujte nějaký čas a úsilí zabezpečení ekosystému Android.

Připojte se pomocí zabezpečených sítí

Pokud máte obavy o ochranu osobních údajů, je rozumné přijmout preventivní opatření, která používají pouze zabezpečená připojení. V jednu chvíli měli všichni přístup ke svému účtu na Disku Google mimo zaměstnání nebo bydliště. V takových případech je lepší se připojit k internetu pomocí mobilního zařízení, než používat nezabezpečené sítě Wi-Fi. Nechte nastavení Wi-Fi vypnuté, protože nechtěné prvky mohou získat přístup prostřednictvím sítě, která se připojuje bez hesla. Vaše finanční údaje jsou nejzranitelnější, pokud často nakupujete na cestách.

Věnujte pozornost oprávnění aplikace

Když stahujete aplikace z obchodu Google Play, musíte jim povolit přístup k některým funkcím v zařízení. To může být nutné, aby aplikace načítaly data synchronizovaná s vaším účtem na Disku Google.

Pomocí nastavení účtu Google zkontrolujte a změňte oprávnění, která jste svým aplikacím udělili. Na kartě Zabezpečení v části Oprávnění účtu můžete zobrazit celý seznam. Můžete zrušit přístup k některým aplikacím, které již nepoužíváte.

Použijte VPN

VPN vás chrání a šifruje všechna vaše data. Takže i když máte přístup k nezabezpečenému Wi-Fi, vaše uživatelská jména, hesla a další data zůstanou v bezpečí. Při použití sítě VPN jsou vaše data odesílána v zašifrované podobě. Takže i když někdo zachytí soubory mezi nimi, dostane šifrované kousky dat, které by jim nedaly smysl.

Je tedy Disk Google bezpečný a bezpečný?

Google interně šifruje všechny vaše soubory a Disk Google je skutečně bezpečný. Často však vidíme zprávy o úniku celebritních fotek nebo o přístupu některých hackerských skupin k důležitým datům. Uživatelé používají nejslabší odkazy cílené přizpůsobenými reklamami, když používají svůj bezplatný produkt Disk Google. Pomocí zde uvedených tipů můžete posílit zabezpečení svého účtu a soukromí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map