Ošklivá pravda o tom, jak Facebook používá vaše soukromá data

Žijeme ve věku rozmachu sociálních médií, kde naše časové osy dominují falešné zprávy řízené sociálními manažery. Když mluvíme o sociálních sítích, jako první se objeví jméno Facebook – platforma, která změnila způsob, jakým svět zůstává propojen, a obrovský dodavatel falešných zpráv. Kromě toho je těžké najít příliš mnoho lidí, kteří nejsou na Facebooku nebo kteří jej v minulosti někdy nepoužili. Snadnost a pohodlí zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou prostřednictvím Facebooku jsou tak vysoké, že většina lidí se nediví, zda jejich soukromé informace používají a využívají intelektuální dovednosti Marka Zuckerburga. Facebook je v podstatě prodej vašich soukromých údajů nejvyššímu uchazeči, i když tvrdí jinak. Ale jak přesně to dělají?

Ošklivá pravda o tom, jak Facebook používá vaše soukromá data

Ošklivá pravda o tom, jak Facebook používá vaše soukromá data

V zásadách ochrany osobních údajů Facebooku je „malé“ soukromí

„Shromažďujeme obsah a další informace, které poskytujete při používání našich služeb, včetně případů, kdy se zaregistrujete k účtu, vytvoříte nebo sdílíte, posíláte zprávy nebo komunikujete s ostatními. To může zahrnovat informace v nebo o obsahu, který poskytujete, jako je umístění fotografie nebo datum vytvoření souboru. Shromažďujeme také informace o tom, jak používáte naše služby, například o typech obsahu, který si prohlížíte nebo se s ním angažujete, nebo o frekvenci a době trvání vašich aktivit. ““

Toto je úryvek ze zásad ochrany osobních údajů Facebooku. Upřímně řečeno, většina z nás se při zápisu do jakékoli služby na internetu nikdy neobtěžovala číst zásady ochrany osobních údajů nebo podmínky použití. Znepokojující věcí na zásadách ochrany osobních údajů Facebooku je to, že jednoduše obsahují širokou definici typu informací, které shromažďují, když používáte jejich službu..

Facebook v podstatě ví všechno o vás. Patří sem váš věk, e-mail, telefonní číslo, pracoviště, škola, přátelé, navštívená místa a navštívené weby. Všechny tyto informace směřují do cílené reklamy. Pokud jste se někdy pokusili vytvořit reklamu na Facebooku, pravděpodobně jste si vědomi, že si můžete vybrat své publikum na základě jejich zájmů, věku, umístění, mimo jiné.

Jak Facebook používá vaše soukromá data – základy

Legrační je, že Facebook neukradl vaše informace. Spíše, dobrovolně ji sdílíte s Facebookem. Sdělili jste Facebooku vše o sobě, své poloze, své práci, svých přátelech a také o vašem vztahu. Také jste rozdali, jaké jsou vaše oblíbené filmy, jaké sportovní týmy podporujete a do které školy jste chodili.

Ve svém profilu jste museli vidět reklamy, které se objevují na základě něčeho, co se vašim přátelům líbilo, nebo na základě nedávno provedeného vyhledávání Google. Přemýšleli jste někdy, jak to Facebook dělá?

Je to vlastně jednoduché. Když se zaregistrujete k účtu na Facebooku, je do vašeho webového prohlížeče vložen měřicí soubor cookie, který shromažďuje všechna data, která sdílíte online nebo offline. Tato data jsou prodávána inzertním partnerům Facebooku, aby mohli zobrazovat reklamy, které jsou pro vás relevantnější. A to není všechno.

Facebook také dokáže rozpoznat vás nebo vaše přátele z obrázků, které nahrajete, a to také s obrázky, které nahrajete kdekoli na webu. Je to kvůli schopnostem „rozpoznávání obličeje“, které Facebook používá.

Nyní, když o tom přemýšlíte, je to nepříjemné? Pokud se tak stane, nebudete na vině. Facebook jde dále, než jen analyzuje vaše profilové údaje, aby vás úplně sledoval na celém webu. Pokud se přihlásíte na Facebook a poté se přihlásíte na jiné webové stránky, Facebook to ví.

Většina lidí navíc neví, jak tyto věci fungují, takže když zjistí, jak Facebook využívá své soukromé informace, jsou překvapeni a vystrašení. Časopis Time v roce 2014 zdokumentoval některé z nejkontroverznějších způsobů, jak Facebook v průběhu let využíval soukromá data svých uživatelů..

Co se stane, pokud nesdílíte žádné informace?

Možná si myslíte, že odstranění vašich informací o profilu nebo ponechání profilu prázdné může být méně děsivé. Studie ukazují, že tomu tak není. K vytvoření účtu je třeba sdílet některé základní informace, například váš věk a místo.

Pokud Facebook nenajde žádné další informace kromě toho, zacílí na vaše přátele. Na vašem profilu se tedy budou zobrazovat reklamy na základě toho, co se vašim přátelům líbilo. Budete informováni o fotografiích, které vaši přátelé nahráli, ao nedávných úpravách jejich profilu. Inzerenti mohou k odesílání reklam používat vaše minimální demografická data spojená s údaji vašich přátel.

Neexistuje způsob, jak zastavit toto zneužívání osobních údajů?

Myšlenka, že vaše soukromé informace se šíří po celém webu, je znepokojující. Jaké časté aktualizace zabezpečení a ochrany osobních údajů na Facebooku způsobují, že se lidé zajímají, zda je váš účet opravdu bezpečný? Je dobré, když Facebook najde přátele ze staré školy nebo doporučí produkty, které by vám mohly být užitečné, ale sledování všeho, co na webu děláte, není s čím být pohodlný.

Chcete-li zajistit větší bezpečnost dat, můžete podniknout kroky. Některé způsoby ochrany vašeho soukromí jsou následující:

  • Smažte svůj účet Facebook: Pro naprostý klid můžete svůj účet Facebook trvale smazat. Chcete-li to provést, postupujte takto.
  • Přejít do anonymního režimu: Nejjednodušší způsob, jak zabránit prohlížeči v ukládání jakýchkoli dat o vašich online aktivitách, je použití soukromého režimu při procházení webu.
  • Znáte nastavení účtu Facebook: Většina lidí zná pouze některá základní nastavení na Facebooku. Pokud hlouběji hloubíte, zjistíte, že existují nastavení, která můžete vylepšit, aby byl váš účet bezpečnější.
  • Jedním z těchto nastavení je odhlásit se z reklam. Můžete to udělat kliknutím na ikonu „zamknout“, když jste přihlášeni na Facebook, a poté vyberte „zobrazit další nastavení“. Na postranním panelu se zobrazí karta „Reklamy“, klikněte na ni a poté klikněte na „Upravit“ v části „Stránky třetích stran“ a změňte nastavení na „Nikdo“. Dále klikněte na „Upravit“ pod „Reklamy“. & Přátelé a vyberte možnost „Nikdo“. Tento krok zakáže zobrazování reklam ve vašem profilu.
  • Blokování sledování: Chcete-li Facebooku zabránit ve sledování vašich aktivit na webu, můžete nainstalovat software třetích stran. Tento software zablokuje jakékoli sledování a také vás upozorní, pokud dojde k pokusům o sledování vašich aktivit. Dvě z nejpopulárnějších softwarových aplikací pro blokování sledování jsou DoNotTrackMe a Ghostery.
  • Nainstalujte VPN: Virtuální privátní síť může znít drahá, ale ve skutečnosti je nejbezpečnějším způsobem ochrany soukromí online. Pokud se nakonec zaregistrujete pomocí služby VPN, žádáme vás, abyste se vyhnuli „bezplatným“ VPN, jako je například Hola. Tito poskytovatelé služeb VPN často ohrožují vaše soukromí namísto ochrany. Jděte s osvědčenými VPN, jako je ExpressVPN nebo BulletVPN pokud si ceníte své bezpečnosti a osobních údajů. 

Jak Facebook používá vaše soukromá data – Zabalte

Sociální média jsou dnes nezbytným zlem. Mějte na paměti, jaké informace sdílíte online a jak se používají na sociálních sítích k lepší ochraně vaší bezpečnosti. Na konci dne jsou „bezplatné“ online služby vzácností. Ve většině případů vás produkt, který se inzeruje jako bezplatný, z vás stane produktem. V případě Facebooku jsou inzerenty zákazníci a uživatelé Facebooku jsou prodejem produktu. Nezapomeňte, že Facebook také vlastní Instagram a Whatsapp. Google na druhé straně má nákupy YouTube před lety. Spojte všechny tyto služby dohromady a přemýšlejte o všech soukromých datech, která shromažďují nepřetržitě. ošklivá pravda není soukromí online.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me