Prodávají VPN vaše data třetím stranám?

Prodej dat třetích stran prostřednictvím VPN je skutečný! Lidé na celém světě používají virtuální soukromé sítě pro soukromí a pro anonymní surfování po internetu. Stejně jako všichni poskytovatelé služeb mají i sítě VPN dobré a špatné odstíny. Špatní neberou bezpečnost vašich dat tak vážně. Nedávné šetření ukázalo, že téměř 26 ze 117 nejoblíbenějších sítí VPN ukládalo uživatelská data. S novými platnými zákony GDPR, které jsou nyní v platnosti, jsou poskytovatelé služeb VPN také pečlivě prověřováni, jak využívají zákaznické datové banky. Zajímavé je, že sběr dat není nezákonný, protože poskytovatelé služeb tyto podmínky zmiňují ve svých zásadách ochrany osobních údajů. Jako uživatelé však tuto část většinou přeskočíme a klikneme na „Souhlasím“..


Prodávají VPN vaše data třetím stranám?

Do VPN prodávají vaše data třetím stranám?

Jak VPN skončí prodejem vašich dat

Mnoho poskytovatelů služeb VPN není jasné, jak vydělávají peníze na základě vašeho využívání jejich služeb. Existují bezplatné VPN i placené služby, některé jsou pokládané, populární a velmi široce využívané, zatímco některé mohou být trochu stinné. Není opravdu tak snadné určit, která služba může vaše data zneužít a která je zajistí.

Zůstat zcela anonymní při používání VPN není zcela možné. Poskytovatelé služeb VPN mají velké zásoby uživatelských dat, která jsou neocenitelná pro technologii řízenou daty a digitální giganty. Za tyto informace, které společnosti VPN ochotně přijímají, platí za tyto peníze kruté částky.

Jak společnosti VPN prodávají zákaznická data třetím stranám:

Existuje mnoho způsobů, jak poskytovatel služeb VPN může použít vaše osobní údaje k provedení několika dalších chyb. Většina metod zahrnuje prodej informací, které poskytujete VPN, reklamním agenturám.

 • Vaše e-mailová adresa je sdílena s jejich marketingovými partnery. To přichází jako neocenitelné informace pro společnosti, které vyžadují velké e-mailové databáze pro digitální marketing, e-mailový marketing a další podobné podniky.
 • Mnoho společností VPN má vlastní obchodní ramena, která mohou dobře využít analytiku dat, pro kterou vyžadují velké množství zákaznických dat. Není těžké odvodit, kde k nim všechny tyto informace přicházejí.
 • Některé společnosti poskytující VPN zdarma používají vaši síť k směrování ostatních uživatelů, aby měli přístup k vaší místní síti a adrese IP. Tento postup může být obzvláště nebezpečný, protože vaši síť může použít kdokoli, kdo se podílí na kyberkriminalitě, a neexistuje způsob, jak přesvědčit úřady, že jste to nebyli vy.
 • Společnosti VPN získávají své příjmy z reklam, které se také zobrazují ve vaší síti. Tito inzerenti mají povoleno protokolovat a sledovat vaše data. Zobrazování reklam na aplikacích, které používáte, sponzorovaných reklam, videí a mnoha dalších různých typů reklam ve vaší síti VPN lze snadno získat přístup k vašim datům.
 • Nejčastěji obdržíte upozornění, která vás upozorní na soubory cookie přidané do vašeho prohlížeče a dovolíte, aby k tomu došlo. Nevědomě nebo vědomě jsou vaše data sledována a prodávána společnostmi VPN těm, kteří jsou ochotni zaplatit cenu.
 • Sítě VPN nastavují strop 500 MB / den nebo podobně, abyste mohli upgradovat na placený tarif. Jakmile tak učiníte, mohou být zaznamenány vaše platební údaje a bankovní informace, data PayPal atd.
 • Informace o vašem zařízení, údaje o vaší poloze, informace o hardwarovém zařízení a informace o poskytovateli služeb lze prodat společnostem provádějícím těžbu dat.
 • Některé sítě VPN mohou mít také úplnou kontrolu nad vaším smartphonem – mohou přistupovat k vašemu zařízení a historii aplikací ke stavu a identitě vašeho telefonu. Je to děsivá myšlenka, ale některé nezabezpečené sítě mohou také upravovat a mazat média telefonu.

Proč sítě VPN prodávají vaše data?

Jak se říká: „Pokud produkt neprodáváte, pravděpodobně jste produktem“. Cokoliv s příslibem svobody přichází se skrytou agendou. Jak si myslíte, že si nějaká „bezplatná“ služba udržuje svoji funkci a udržuje se sama (nic není zdarma, o tom víme všechno poté, co nás Obamacare zasáhl do tváře!)? Musí existovat nějaký zdroj příjmů. VPN, které nakonec prodávají uživatelská data, tak činí z mnoha důvodů, včetně následujících:

 • Náklady na údržbu serveru: Když používáte VPN, váš provoz musí být směrován přes jejich servery, s tím jsou spojeny náklady. Vše záleží na síle uživatelské základny bezplatné VPN. Čím nižší je síla, mohou být poplatky za server v tisících dolarů a pro VPN s většími sítěmi mohou nabíječky serverů jít do milionů.
 • Chcete-li zvýšit příjmy: Bez stálého generování výnosů z produktů a udržení peněžního růstu může být docela výzvou. V nedávné době začaly grafické reklamy platit méně. Poskytovatelé služeb VPN to využívají a sdílejí informace o uživateli nebo je prodávají společnostem, které potřebují vytvářet cílené reklamy na základě cenných dat.
 • Jednoduše vydělat miliony: Mít přístup k údajům milionů uživatelů je jako sedět na zlatém dole. Bylo by také obtížné odolat touze nepoužívat ho nějakým způsobem a získat miliony dolarů. Pokud společnost nemá přísné zásady, kterými se řídí, mohou být tyto informace o uživateli snadno prodány nebo vyhozeny výměnou za statné částky bonusových peněz..

Nenechte se naivní: VPN zdarma prodávají vaše data!

Závěrem lze říci, že nelze zaručit úplné zabezpečení dat od poskytovatele služeb VPN, pokud to výslovně neuvádí ve svých zásadách ochrany osobních údajů..

Můžete však učinit opatření, abyste se ujistili, že děláte maximum pro zabezpečení osobních, soukromých a důvěrných informací a využíváte služeb pouze důvěryhodných a renomovaných společností VPN, které poskytují placené a prémiové služby.. 

Chraň sebe!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map