Různé podvody v aplikaci App Store v obchodě Apple App Store

Apple je dnes samozřejmostí. Značka, to je. Sedm z deseti lidí používá Macbook a ještě více je připojeno k jejich iPhone. Navíc existují zjevné výhody špičkového gadgetu. Můžete si vzít svět s sebou, sledovat Netflix, streamovat hudbu nebo číst knihy (Drahý a slavný lékař Taylor Caldwell je úžasný, stejně tak je na cestách jakákoli kniha Jamese Michenera, Lee Child a také nějaký John Grisham)..


Můžete číst a odesílat e-maily, aniž byste potřebovali počítač, a stahovat skvělé aplikace, které poskytují zábavu, informace a připojení.

Pokud jde o aplikace, jsou na výběr miliony lidí. Obchod Apple App Store má spoustu bezplatných a placených aplikací, které jsou užitečné, ale existují také podvodné aplikace, které mohou vytéct peníze, infikovat zařízení nebo obojí. Často je obtížné rozlišovat mezi skutečnými a falešnými aplikacemi. Hackeři využívají důvěřivost uživatelů, aby jim podváděli své peníze, osobní údaje nebo zabezpečení.

Různé podvody v aplikaci App Store v obchodě Apple App Store

Různé podvody v aplikaci App Store v obchodě Apple App Store

Podvody při nákupu v aplikaci

Technologická jednoduchost přichází za cenu a podvody s nákupem v aplikaci tuto realitu odmítají. V dnešní době jsou všude hackeři, kteří na vás útočí, když používáte WiFi hotspot v kavárně, streamování hudby nebo stahování aplikací. Oběti si většinou neuvědomují, že na ně někdo zaútočil, dokud nenajdou peníze pryč nebo nebudou infikováni systémovým virem.

Podvody společnosti Apple na nákupech v aplikacích rostou a každý den se na ni hrozí několik lidí. To se stane, když si koupíte aplikaci, která neexistuje, a nakonec přijde o peníze, nebo když provedete nákupy v aplikaci, jako je obnovení předplatného, ​​abyste si uvědomili, že vaše peníze jsou pryč, ale předplatné se neobnoví.

Podvody s aplikacemi jsou obvykle útokem typu člověk uprostřed, což znamená, že informace, které odesíláte, nepocházejí do společnosti Apple, ale do hackera, který se umístil mezi vámi a společností Apple.

V obchodě Apple App Store je mnoho aplikací, které jsou falešné. Některé z nich mohou odcizit vaše osobní údaje nebo infikovat zařízení nebo vyčerpat peníze. V některých případech aplikace nemusí existovat, takže peníze, s nimiž provedete nákup, půjdou do kapsy hackera.

V populárním článku autor vysvětluje, jak zjistil, jak podvodníci vydělávají peníze pomocí falešných aplikací. Pokud si všimnete, ceny aplikací nejsou přehnané. Zároveň Apple tvrdí, že vývojářům aplikací zaplatili více než 70 miliard dolarů. Kam tyto peníze jdou?

Je to jednoduché: předstírat vývojáře aplikací. Prodej aplikace na platformě iOS vyžaduje Apple pouze 30 procent provize. Pokud tedy falešná aplikace podvádí miliony svých peněz každý měsíc více než 80 000 dolarů, není divu, proč to nakonec bude 70 miliard dolarů ročně..

Hackeři podvádějí uživatele a také sami podvádějí Apple, čímž poškozují reputaci společnosti a zásady ochrany zákazníků. S falešnými aplikacemi, které vplývají na App Store, je na čase, aby s tím Apple něco udělal. 

Příbuzný: Nejlepší VPN pro iPhone a iPad Odhaleno

Je Apple na vině?

Existují miliony lidí, kteří každý den nakupují na iTunes, ať už jde o knihy, filmy nebo aplikace. Hacking obvykle používá únos DNS k odcizení informací a umístění mezi uživatele a Apple. Kované bezpečnostní certifikáty se používají k proniknutí do připojení SSL společnosti Apple k odcizení informací od uživatelů. I když Apple nemůže být obviňován, pokud někdo používá falešný bezpečnostní certifikát k proniknutí do svého systému, existuje řada věcí, za které jsou zodpovědné.

Největším omylem Apple je jednoduchost potvrzení o nákupu v aplikaci. Mohou být snadno duplikováni, aby oklamali uživatele, že mají skutečný nákup. Druhý způsob, jak Apple usnadňuje hackerům vydělat peníze na prodej falešných aplikací, je umožnění reklam ve vyhledávání bez řádného schvalovacího systému. Reklamy zobrazené v obchodě s aplikacemi jsou upravovány tak, aby zobrazovaly falešné aplikace. Pomocí této jednoduché metody vydělávají falešní vývojáři aplikací tisíce dolarů. Nejhorší část? Neexistuje způsob, jak je sledovat.

Jak zůstat v bezpečí?

Protože technologie s sebou přináší různá nebezpečí, uživatelé musí být při nákupech v aplikaci opatrní a opatrní. Některé způsoby, jak rozpoznat falešné aplikace, jsou následující:

  • Zkontrolujte recenze v App Store. Skutečná aplikace má obvykle tisíce recenzí, zatímco falešná aplikace nemá.
  • Zkontrolujte pravopisné nebo gramatické chyby. Špatná angličtina, neobvyklé používání slov, nesprávné použití velkých písmen a interpunkční znaménka ukazují, že aplikace je falešná.
  • Zkontrolujte datum zveřejnění. Skutečné aplikace nemají „zveřejněné“ datum. Mají datum „aktualizováno“. Pokud aplikace zobrazuje datum zveřejnění dne, znamená to, že je to falešná aplikace.
  • Dává aplikace slib nebo nároky, které jsou příliš dobré na to, aby to byla pravda? Pak jsou pravděpodobně. Nespadejte do obchodů nebo slibů, které znějí neuvěřitelně. Falešní vývojáři aplikací se vás snaží podvádět.
  • Při stahování aplikace určitého webu je nejlepší jít na web a následovat odkaz „dostat naši aplikaci“. Tím se dostanete do správné aplikace.

Podvody při nákupu v aplikaci v obchodě App Store – závěr

Aplikace poskytují zábavu, zábavu a užitečné informace. Při nákupu v aplikaci buďte opatrní a budete v bezpečí a zároveň maximalizujete své potěšení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me