Telia byla nucena zveřejnit osobní informace uživatelů

Švédský poskytovatel internetových služeb Telia je nyní nucen zveřejnit osobní údaje patřící do 8 600 švédských IP adres podezřelých z nelegálního sdílení souborů. Patenty a tržní soud oznámil své rozhodnutí včera. Dánská advokátní kancelář Njord předložila věc soudu. V důsledku toho musí Telia zveřejnit osobní informace o lidech, kteří věří, že stahují pirátský materiál prostřednictvím aplikací P2p, jako jsou Bittorrent nebo uTorrent. Zveřejněné informace budou zahrnovat tyto lidi e-maily, telefonní čísla a fyzické adresy. Njord bude poté kontaktovat tyto porušovatele autorských práv a přinutí je také zaplatit vyrovnání nebo předložit věc soudu. Je to další smutný den pro všechny, kdo se zajímají o soukromí na internetu. Rozhodnutí přichází týdny poté, co byl Bredbandsbolaget, další švédský poskytovatel internetových služeb, nucen blokovat uživatelům přístup k Pirate Bay.


Telia je povinna zveřejňovat osobní informace uživatelů

Telia je povinna zveřejňovat osobní informace uživatelů

Telia zveřejní osobní informace uživatelů

Tiskový referent společnosti Telia, Inger Gunterberg, prohlásil, že „jsme přesvědčeni, že soukromí našich zákazníků je neuvěřitelně důležité, ale nyní je třeba soudit a musíme se řídit.“ 

To znamená, že Njord Lawfirm nyní může zasílat dopisy o porušení autorských práv lidem, kteří se zdají být odpovědní za IP adresy používané pro sdílení souborů a stahování torrentů. Advokátní kancelář uvedla, že se nebude zabývat soudem, pokud osoba zaplatí poplatek ve výši 2 000 až 3 000 SEK. Toto číslo se přibližně rovná 240 až 330 USD.

Njord to také požadoval Tele2, Telenor a Bredbandsbolaget musí také zveřejnit osobní údaje svých uživatelů. Pokud tedy žijete ve Švédsku, je zde vaše online soukromí.

Jak mohu získat chytil Torrenting?

Kdykoli se účastníte sdílení souborů nebo torrentingu, vaše IP adresa bude přidána do torrent roje. Jinými slovy se zveřejní IP adresa každého, kdo vysílá nebo peeringuje stejný soubor torrentu. Telia má přístup k tomuto roji torrentu a poté zkontroluje každou IP adresu stahující tento torrent.

Poté Njord odešle IP adresu podezřelou z nelegálního sdílení souborů Telii, která zase poskytne zákonné osobě osobní informace kohokoli, kdo tuto IP adresu používá..

Jediným způsobem, jak se nechat chytit, je skrytí vaší IP adresy při torrentování. Použití VPN je nejlepší způsob, jak zůstat anonymní, kdykoli stahujete filmy, hudbu, aplikace nebo televizní pořady online.

Jak chránit své soukromí pomocí VPN

Stále můžete provádět své každodenní online aktivity, aniž byste se museli obávat, že trollové autorských práv špehují to, co děláte. Musíte pouze použít virtuální soukromou síť. Připojení k serveru VPN umožňuje šifrovat veškerý provoz a skrýt vaši IP adresu.

  • Namísto přidání vaší adresy IP do torrentového rázu stahovaného souboru bude přidána adresa IP serveru VPN, ke kterému jste připojeni..
  • Stahujte torrenty anonymně pokud jste připojeni k serveru VPN.
  • VPN také umožňuje přístup na stránky zakázané poskytovatelem služeb Internetu jako je Pirate Bay nebo KickAss Torrents.
  • Můžete použít VPN obejít geografická omezení a přístup k geoblokovým streamovacím kanálům ve Švédsku. Jinými slovy, odblokujte American Netflix, HBO GO, BBC iPlayer a mnoho dalších.

Jak nastavit VPN pro stahování torrentů anonymně

Nastavení připojení VPN je jednodušší, než si myslíte. Proces vytvoření účtu VPN a připojení k serveru VPN může trvat méně než 10 minut. Postupujte podle těchto pokynů stahujte torrenty anonymně bez ohledu na to, který ISP používáte.

  1. Nejprve se zaregistrujte u poskytovatele VPN. Ujistěte se, že vaše VPN služba skutečně podporuje P2P aplikace.
  2. Poté si stáhněte aplikaci VPN z webu poskytovatelů VPN do zařízení PC, Mac, Android nebo iOS.
  3. Nyní spusťte aplikaci a přihlaste se pomocí účtu VPN.
  4. Nakonec se připojte k serveru VPN z aplikace.

Pokud po připojení k serveru VPN přejdete na WhatIsMyIP.Network, zobrazí se namísto vaší IP adresa tohoto serveru VPN. Všechny aplikace a weby, které navštěvujete nebo používáte, uvidí také IP servery VPN a ne vaše.

Pokud jde o kterého poskytovatele VPN, s nímž byste se měli zaregistrovat, musíte ověřit, zda poskytovatel VPN, se kterým se zaregistrujete, nevede záznamy o vašich procházeních. ExpressVPN je dobrým příkladem služby VPN přátelské k P2P.

Telia byla nucena zveřejňovat osobní informace svých uživatelů – co bude dál?

Ve Švédsku je nová zásada, že poskytovatelé internetových služeb sdílejí osobní informace svých uživatelů s trolly autorských práv. Uživatelé internetu v jiných zemích, jako je Velká Británie, USA a Německo, však již několik let trpí takovými opatřeními. My, jako koncoví uživatelé, nemůžeme udělat mnoho pro změnu těchto zásad, ale můžeme podniknout další kroky k ochraně našeho online soukromí pomocí VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me