Twitter Password Leak – Jak zůstat v bezpečí a chránit se

Poté, co chyba softwaru uchopila Twitter, gigant sociálních médií varoval svých 330+ milionů uživatelů, aby změnili svá hesla. Zatímco výzkum na Twitteru neodhalil žádnou podporu pro porušení nebo zneužití neoznačených hesel, platforma sociálních médií doporučuje, aby uživatelé změnili svá hesla nejen na samotném webu, ale také u aplikací třetích stran, jako jsou TweetDeck a Twitterrific..

Twitter Password Leak - Jak zůstat v bezpečí a chránit se

Twitter Password Leak – Jak zůstat v bezpečí a chránit se

Twitter oznamuje, že heslo uživatelů bylo vystaveno

Twitter oznámil, že k chybě došlo kvůli problémům s hašovacím procesem. Hashing zahrnuje maskování hesel jejich nahrazením řetězci náhodných znaků. Z důvodu chyby v systému však byla hesla uložena v interních protokolech v prostém textu. Twitter tvrdil, že chybu objevil sám a odstranil neodmaskovaná hesla. Společnost se snaží zajistit, aby se stejný druh problémů neobnovil znovu.

Nedávno jsme našli chybu, která uložila hesla odhalená v interním protokolu. Opravili jsme chybu a nemáme žádný náznak porušení nebo zneužití nikým. Jako preventivní opatření zvažte změnu hesla u všech služeb, kde jste toto heslo použili. https://t.co/RyEDvQOTaZ

– Podpora Twitteru (@TwitterSupport) 3. května 2018

Twitter nesdílí, kolik hesel mohlo být ohroženo. Důležité je, že společnost požádala všechny uživatele o změnu hesla. To naznačuje, že se zdá, že byl ovlivněn značný počet uživatelů.

Twitter přidal varování ke svým mobilním aplikacím a žádal uživatele o změnu hesel:

Zabezpečení účtu Twitter

Když nastavíte heslo pro svůj účet Twitter, používáme technologii, která jej maskuje, aby ho nikdo ve společnosti neviděl. Nedávno jsme identifikovali chybu, která uložila hesla odhalená v interním protokolu. Opravili jsme chybu a naše vyšetřování neprokázalo, že by někdo porušil nebo zneužil.

Z důvodu velké opatrnosti vás žádáme, abyste zvážili změnu hesla u všech služeb, kde jste toto heslo použili.

Twitter CTO Parag Agrawal se omluvil za únik po zveřejnění oznámení. Sdělil, že Twitter sdílí tyto informace „s cílem pomoci lidem učinit informované rozhodnutí“ týkající se zabezpečení jejich účtu. I když řekl, že „nemuseli, ale věřili, že je to správné,“ vzbudilo to mnoho obočí..

Toto zveřejnění na Twitteru bylo ironicky provedeno ve Světový den hesel! Na vážnější poznámku, i když neexistují žádné náznaky skutečného porušení, tato chyba posiluje potřebu základní bezpečnostní hygieny a slouží jako dobrá připomínka.

V důsledku toho stojí za to strávit několik okamžiků zvážením, jak jsou nastavena vaše hesla. Zvažte přechod na správce hesel a ve službách vždy používejte různá hesla. Tímto způsobem, když dojde k únikům, lze zabránit nejhoršímu poškození.

Používání jedinečných hesel pro každou službu je snadné pomocí správce hesel, protože ten vám pomůže sledovat je všechny.

Zůstaňte v bezpečí a proveďte tyto kroky

Přestože dlouhodobé a úplné důsledky úniku hesla nejsou jasné a není přímo ovlivněn počet uživatelů, nedochází k žádné újmě v jednání okamžitě.

Generální ředitel společnosti TrustedSec, penetrační testování, tvrdil, že se jednalo o „špatnou věc a Twitter by měl být za to považován za oheň“, ale kanál sociálních médií podniká všechny „správné kroky“ tím, že naléhá na lidi, aby měnili hesla a oznamovali chybu , spíše než to skrýt.

Díky iniciativě společnost Twitter oznámila uživatelům stolních počítačů a mobilních zařízení změnu hesla. Takže, tady je to, co musíte udělat.

Jak změnit své heslo Twitter

Navštivte Twitter a klikněte na obrázek profilu umístěný v pravém horním rohu. Klikněte na Nastavení a soukromí a přejděte na kartu Heslo. Twitter požádá o existující heslo a dá vám možnost jej změnit novým.

Nezapomeňte zadat jedinečné a silné heslo. Další věcí, kterou musíte udělat, je použití různých hesel ve všech online účtech, aplikacích a více službách. Abychom byli opatrní, pokud bylo vaše staré Twitter heslo použito pro jiné účty, mělo by se tam také změnit.

Ověření přihlášení & Dvoufaktorové ověření

Abyste byli v bezpečí, musíte zapnout dvoufaktorové ověření. Je k dispozici na Twitteru a některých dalších Twitter aplikacích. Zkontrolujte, které další aplikace mají přístup k vašemu účtu. Pokud jsou tyto aplikace nezabezpečené, mohou hackerům nabídnout zkratku do vašeho účtu, aniž by dokonce prolomily vaše heslo.

Dvojfaktorové ověřování je proces, který hackerům ztěžuje hackerská hesla. Pokud někdo získá vaše uživatelské jméno a heslo a pokusí se přihlásit ke svému účtu, Twitter odešle do vašeho telefonu SMS zprávu pro potvrzení. Protože pravděpodobně nebudou mít přístup k vašemu telefonu, nebudou moci váš účet napadnout.

Můžete si dokonce vybrat aplikaci pro generování kódu, například Authy nebo Google Authenticator. Tyto aplikace generují nový kód po každých několika sekundách, což je činí velmi bezpečnými.

Jak nastavit ověření přihlášení online

 • Klikněte na ikonu profilu. Poté klikněte na Nastavení a soukromí.
 • Vyberte účet a postupujte podle pokynů Nastavit ověření přihlášení. U smartphonů je další krok – v části Nastavení a soukromí klikněte na sekci Zabezpečení.
 • Než kliknete na Start, projděte si přehledové pokyny.
 • Po zadání hesla klikněte na Ověřit.
 • Klepnutím na Odeslat kód přidejte číslo smartphonu.
 • Zadejte kód pro ověření zaslaný na váš mobilní telefon a poté kliknutím na Odeslat aktivujte ověření přihlašování.

Jak generovat kódy pomocí aplikací třetích stran

 • Klepněte nebo klepněte na ikonu Profil a poté vyberte Nastavení a soukromí.
 • Vyberte kartu Účet.
 • Klikněte na Zkontrolovat metody ověření vašeho přihlášení umístěné pod Zabezpečením a hned vedle ověření přihlášení.
 • Zadejte své heslo a klepněte na Potvrdit.
 • Najdete vedle položky Nastavení zabezpečení mobilní aplikaci.
 • Pečlivě si přečtěte pokyny a poté stiskněte Start.
 • Pokud jste vyzváni k ověření hesla, udělejte to.

Zobrazí se vám QR kód, který poté pomocí aplikace naskenujete a vygenerujete přihlašovací kód Twitter.

Po dokončení procesu aplikace automaticky vygeneruje šestimístný kód. Tento kód se mění jednou za 30 sekund.

Do pole pro bezpečnostní kód zadejte aktuálně aktivní kód. Klikněte na Hotovo.

Závěr

Zatímco Twitter mohl být nedbalý s našimi hesly, dobrá věc je, že chyba byla zaznamenána před porušením. V každém případě je vhodné změnit heslo a použít dvoufaktorové ověření na Twitteru a souvisejících účtech. Chcete-li zůstat na všech účtech sociálních médií v bezpečí, postupujte podle zde uvedených pokynů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me