VPN vs Antivirus: To je nejlepší pro online ochranu v roce 2020

Každý, kdo vlastní počítač a je si vědom online bezpečnosti, zná antivirový software a virtuální privátní sítě (VPN). Pokud potřebujete způsoby, jak chránit sebe a svá data, když jste online, jedná se o nejlepší řešení.


VPN vs Antivirus: To je nejlepší pro online ochranu v roce 2020

VPN vs Antivirus: To je nejlepší pro online ochranu v roce 2020

Web je nebezpečným místem, kde se v každém digitálním koutku skrývá něco temného. Zabezpečení vašich dat před podvodníky a hackery je v těchto dnech stále obtížnější. Jaké jsou nejlepší nástroje, které můžete použít k boji proti neznámým nebezpečím virtuálního světa? Zde přicházejí VPN a antivirový software na obrázek.

Počítače VPN i antivirový klient zabezpečují počítač před hrozbami. Takže přetrvávající pochybností je, zda je můžete vzájemně nahradit.

VPN a antivirus – rozdíly

Ačkoli na povrchu se zdá, že jsou oba použity pro podobné účely, mají hlubší rozdíly.

Co VPN dělá

Virtuální soukromá síť vám nabízí úplné soukromí, když jste online. Můžete udržovat soukromou komunikaci pomocí zabezpečeného šifrovaného připojení VPN. Třetí strany nebo hackeři nemohou prohlížet vaše data ani prohlížet aktivity, protože veškerý váš internetový provoz bude šifrován. Skryje vaši původní IP adresu tím, že směruje váš internetový provoz přes šifrovaný tunel.

Co Antivirus dělá

Antivirový software prohledává webové stránky, které navštěvujete, a další zařízení připojená k systému. Detekuje příchozí hrozby, jako jsou viry, trojské koně a červy. Mezi další skryté hrozby patří škodlivý software, který vstupuje do vašeho systému, zůstává skrytý a infikuje vaše soubory. Když antivirus detekuje škodlivý software, odešle jej do karantény, odkud můžete podniknout příslušné kroky.

Podívejme se nyní hlouběji na funkčnost antivirového softwaru a sítí VPN a dozvíte se, které mohou lépe chránit vaše online soukromí. Nejprve však musíte vědět, jaké druhy hrozeb čelíte online.

On-line hrozby, kterým čelíte

Digitální svět je plný nebezpečí, která mohou zničit nevinné uživatele, kteří nevědí o navštívených webových stránkách. Všude existují silné hrozby ve všech velikostech a formách.

Souhrnně se označují jako malware nebo škodlivý software. Jedná se o softwarový program, který může vstoupit do vašeho zařízení prostřednictvím vašeho prohlížeče. Spyware, trojské koně, viry, adware a červy jsou několik typů. Některé z nich mohou způsobit nenapravitelné poškození dat a hardwaru. Mohou infikovat vaše zařízení, vymazat soubory a zpomalit zpracování.

 • Viry zaváděcího sektoru jsou viry, které jsou přítomny na discích CD-ROM a dalších externích paměťových zařízeních. Když mluvíme o cloudovém úložišti, jedná se o velmi vzácný případ.
 • Trojské koně jsou spustitelné programy, které na povrchu připomínají užitečné aplikace. Obsahují v nich skryté viry.
 • Červi jsou destruktivní programy, které mají schopnost infikovat různá zařízení replikací sebe samých.

Obrana malwaru však není při prohlížení jediným problémem. Existují i ​​další nebezpečí, s nimiž se můžete setkat při streamování nebo stahování dat z webu. Krádeže identity, spam a podvody typu phishing jsou nejčastější hrozbou, se kterou se všichni potýkají. Internetová cenzura a pokuty za přístup k omezenému obsahu závisí také na zeměpisné poloze.

Hackeři přistupují k vašemu serveru využíváním zranitelností v DNS (Domain Name System), známém jako útok DNS. Jedním z nejlepších útoků je útok typu Denial-of-Service (DoS), který vás dočasně odpojí od webu. Především se zvyšuje dohled ze strany vlád, poskytovatelů internetových služeb, společností a počítačových zločinců, kteří těží vaše data pro různé účely.

Dobrou zprávou však je, že antivirový software a sítě VPN mohou bránit váš počítač před těmito počítačovými hrozbami. Podívejme se na jejich zásadní silné stránky a možné slabiny.

Antivirový software

Antivirový software porovnává všechny spuštěné programy s existujícím seznamem známých hrozeb. Kontrolou vašeho zařízení na přítomnost škodlivého softwaru a hodnocením činnosti počítače se ujistíte, že nehrozí žádné nebezpečí.

Kdykoli se připojíte k internetu, můžete začít dostávat infekce malwaru prostřednictvím jakéhokoli kanálu, který používáte. Pokud používáte e-mailové klienty, weby, aplikace nebo nové soubory, nový kód se představí procesoru vašeho zařízení. Antivirový software tomu může zabránit. Tento podezřelý kód je detekován antivirovou kontrolou, kterou byste měli mít neustále v provozu. Kód se izoluje a automaticky odstraní.

Bohužel má pouze omezený seznam známých a existujících hrozeb. Novější hrozby se však objevují každý den a antivirová řešení se musí neustále vyvíjet. Z tohoto důvodu byste měli software občas aktualizovat.

Soukromá virtuální síť

VPN může maskovat vaši identitu a chránit vaše soukromí online. Hackeři, zločinci a některé úřady špionují webové aktivity lidí. Ale když se uživatelé rozhodnou pro VPN, tyto špionážní agentury jim nemohou ublížit. VPN používá proces tunelování a zapouzdřuje vaše data, což je udržuje před skrytými očima. Vytváří šifrované připojení, díky kterému jsou vaše data a aktivity nečitelné vládám, špionážním agenturám nebo počítačovým zločincům.

S VPN můžete zůstat anonymní online připojením k webu pomocí jejich zabezpečeného soukromého serveru. Tímto způsobem bude vaše skutečná adresa IP skrytá. V některých zemích vlády některé webové stránky zakazují nebo omezují přístup občanů na internet. Uživatelé mohou stále přistupovat k tomuto cenzurovanému obsahu, blokovaným televizním sítím a dalším omezeným službám prostřednictvím serveru VPN.

Kvalitní VPN také používají bezpečnostní ventily a automatické vypínače pro další zabezpečení. Pokud se VPN server odpojí, přeruší vaše připojení k webu. To je obzvláště důležité, protože pokud je server VPN vypnutý, jsou dveře otevřené pro sledování.

Ale pokud jde o ochranu počítače před škodlivým softwarem, VPN zaostávají. Pokud nejste opatrní, můžete si stáhnout viry nebo infikované soubory a kliknout na podezřelé odkazy.

Verdikt

Nyní, když jste se naučili základní rozdíly mezi oběma z nich, by mělo být jasné, že jaký nástroj, který používáte, závisí na vašich potřebách. Pokud potřebujete online ochranu a soukromí, měli byste jít za pokládanou VPN. Zabraňuje hackerům plížit se do vašich aktivit a chrání citlivá data před krádeží. Nemůžete však říci, že VPN vám nabízí 100% ochranu.

Ačkoli nejlepší VPN mají vestavěnou ochranu proti malwaru, není tak účinná jako ta, kterou získáte u antivirových klientů. Na druhou stranu vám antivirus nemůže nabídnout anonymitu a soukromí online. Faktem je, že VPN a antivirový software fungují dobře tím, že se vzájemně doplňují, nekonkurují. Je lepší je kombinovat, abyste získali co nejvíce z obou těchto nástrojů.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map