VPN vs Tor pro anonymní Torrenting

Měl bych použít Tor nebo VPN pro stažení torrentů anonymně? Je to otázka našich čtenářů. Virtuální soukromé sítě i prohlížeč Tor umožňují anonymní přístup k webu. Ale který z nich je lepší pro anonymní torrenting? V tomto srovnání VPN vs Tor se podíváme na výhody a nevýhody používání každé metody s Bittorrent, uTorrent nebo podobnými P2P aplikacemi ke stažení torrentů..


VPN vs Tor pro anonymní torrent

VPN vs Tor pro anonymní Torrenting

Časem se internet vyvíjí a to samé platí o webových technologiích. Pryč jsou ty dny statických webových stránek a potřeba počkat, až se prvky webové stránky budou načítat. Můžete si koupit zařízení 4G LTE, která vám umožní přístup na web rychlou rychlostí na cestách!

V dnešní době je také možné stahovat velké mediální soubory a obsah přes web, i když nemáte velmi rychlé připojení. Stejně jako miliony jiných uživatelů webu můžete pomocí softwaru torrent a služeb P2P stahovat filmy ve vysokém rozlišení a podobné velké soubory bez problémů. Torrenty se staly populární po ukončení populárních služeb pro sdílení souborů, jako jsou Limewire a Napster. Chcete-li se však vyhnout porušení autorských práv nebo oznámení DMCA, musíte anonymně provádět činnosti stahování torrentů.

Potřeba anonymity při stahování torrentů

Technologie přichází s jeho flipside a je použitelná také pro torrent software. Torrenting se nepovažuje za samotný nezákonný akt, ale občas se můžete dostat do polévky na základě faktorů, jako jsou weby, ke kterým přistupujete, a obsah, který stahujete. Uživatelé torrentu někdy skončí v právním problému, protože nevědomky skončí stahování obsahu, který nezná, může být nezákonné.

Při používání softwaru Torrent můžete být ve skutečnosti obviňováni z nelegálního přístupu a stahování materiálů chráněných autorskými právy a někdy mohou být důsledky závažné.

Škytavky spojené s torrentováním přiměly miliony uživatelů takových služeb k používání konkrétních služeb a softwaru, které jim nabízejí určité soukromí online. Existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat pro torrenting a zároveň zůstat neviditelní online. Před výběrem je nutné, abyste si vzpomněli na výhody a nevýhody takových opatření. Většina uživatelů torrentů s vědomím soukromí se uchýlí k používání služeb VPN nebo sítě Tor.

Torrentování prostřednictvím VPN

Virtuální privátní síť nebo VPN, kdysi oblíbená mezi geky a korporátními lidmi, je nyní široce využívána miliony uživatelů webu po celém světě. Jedná se o technologii, která umožňuje přístup na web a provádět téměř všechny úkoly online a zároveň účinně maskovat IP adresu vašeho počítače. Žádná entita, která monitoruje internetový provoz, nemůže zjistit IP adresu a skončí s virtuální IP používanou poskytovatelem VPN. Mějte na paměti, že některé služby VPN podporují aplikace P2P, zatímco jiné ne.

VPN také přichází s krytím šifrování, čímž se minimalizuje riziko ztráty dat nebo krádeže online. Můžete použít Torrenty přes VPN služby a dosáhnout obou cílů současně – anonymitu a obrovské stahování obsahu podle vašeho pohodlí.

Torrenting přes Tor

Tor síť se také objevila jako oblíbená možnost pro uživatele webu, včetně těch, kteří preferují torrenty před anonymitou. To, co bylo vytvořeno pro potřeby amerického námořnictva, se původně stalo preferovanou službou pro uživatele webu, kteří se chtějí vyhnout cenzuře nebo sledování různými subjekty..

Prohlížeč Tor je používán těmito uživateli, kteří pomocí sítě Tor procházejí web anonymně. Nejedná se však o VPN. Tor v podstatě přesměruje webový provoz svých uživatelů prostřednictvím různých uzlů, a tak identifikace skutečné IP se stává těžkou.

Tor však nebyl navržen tak, aby stahoval soubory anonymně. Tor lze použít pouze pro připojení k trackeru souboru, který chcete stáhnout. Spojení typu peer-to-peer jsou směrována mimo Tor. V zásadě se DHT spoléhá na transportní protokol UDP a Tor nedokáže zpracovat připojení UDP.

VPN vs Tor – Proč je VPN lepší pro Torrenting

I když vám VPN i Tor nabízejí anonymitu online, je rozumnější použít dříve uvedenou možnost – pokud je to, co chcete torrentování. Důvody jsou uvedeny níže:

 • Jak VPN, tak Tor pomáhají skrývat skutečnou IP adresu vašeho počítače a zajišťují neviditelnost online, ale účinnost není stejná. VPN je efektivnější, když se chcete vyhnout zvědavým očím online a chcete, aby vaše IP byla ve většině situací odhalena. Tor přitahuje více pozornosti ze strany vládních úřadů a jiných internetových hlídacích psů než VPN. Kromě toho Tor spojuje IP nabízenou vaším ISP a sledování Tor uživatele může být občas jednodušší. Pokud aplikace, které používáte online, unikají vaší identitě, Tor vás nemůže opravdu pokrýt.
 • Většina uživatelů netrpělivě při stahování velkého obsahu, prostřednictvím jakékoli služby. Tor bude pomalejší pro torrenting, protože přesměruje provoz přes několik uzlů. Rychlosti VPN se mohou lišit v závislosti na určitých faktorech, ale ve většině situací bývá rychlejší než Tor. Můžete tedy dávat přednost VPN než Tor při torrentování těžkého mediálního obsahu, jako jsou filmy ve vysokém rozlišení atd.
 • Po připojení k serveru VPN v zařízeních Mac, PC, Android nebo iOS bude veškerý váš internetový provoz šifrován. Tímto serverem VPN projde vše, co děláte online. Pokud jde o online anonymitu, neexistují lepší alternativy, na které bych si vzpomněl.
 • Kdykoli stáhnete soubor pomocí P2P aplikací, jako je uTorrent, vaše veřejná IP adresa bude přidána do torrent roje. Jinými slovy, vaše veřejná IP adresa je veřejně viditelná pro všechny, včetně autorských práv. Když se připojíte k VPN serveru, IP adresa VPN serveru bude přidána do torrent roje a ne vaše. Nikdo nemůže zjistit, které torrenty stahujete.

Užitečné tipy pro anonymní torrent

Při anonymizaci online budete mít prospěch z použití níže uvedených tipů pro torrenting:

 • Použití VPN je určitě rozumné pro použití torrentů, ale musíte si také vybrat tu správnou VPN službu nebo aplikace. Jsou tu desítky bezplatné služby VPN, ale mají několik vlastních omezení. Přicházejí s škrticí klapkou na šířku pásma, data a další omezení. Můžete si proto vyzkoušet zkušební nabídky placených služeb VPN a poté vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. V tomto ohledu si také můžete přečíst recenze VPN.
 • Pak jsou některé služby VPN, které zaznamenávají aktivity uživatelů. Při používání služeb VPN je třeba mít na paměti toto. Je však také pravda, že ne všichni poskytovatelé VPN udržují nebo uchovávají protokoly se škodlivým úmyslem. Protokolování klientských dat jim někdy pomáhá při řešení problémů souvisejících se sítí a také při navrhování a implementaci nových opatření, která nabízejí vyšší rychlost.
 • Stejně jako služby VPN musíte také pečlivě vybírat software a služby torrent. To je důležité, protože autority internetového hlídacího psa udržují přehled o populárním torrent softwaru více než ostatní. Bylo by však špatné vybrat náhodně novou torrentovou službu. Některé takové služby přicházejí s hrozbou adwaru a vestavěného sledovacího softwaru.
 • Je také důležité, jak a kdy stahujete obsah pomocí torrent stránek. Můžete mít například chuť stáhnout a sledovat nejnovější film Transformers nebo True Detective nebo hodně propagovaný animovaný film. Dává to však smysl, pokud budete čekat několik měsíců a pak si to projít torrenty. To vám pomůže vyhnout se cenzuře online do značné míry.

Nejlepší VPN pro Torrenting

Pokud se chcete podrobně podívat na nejlepší VPN služby, které můžete použít pro torrenting, podívejte se na tuto recenzi. Stručně řečeno, služba VPN, kterou používáte ke stahování torrentů, by měla nabídnout následující funkce.

 • Zabezpečené šifrování dat
 • Funkce zabíjení
 • Až 256bitová síla šifrování AES
 • Nejnovější protokoly VPN
 • Aplikace pro všechna vaše zařízení
 • Přísná zásada no-logs
 • Rychlé servery VPN.

Na základě výše uvedených funkcí jsou nejlepší VPN služby pro torrenting od roku 2017.

VPN vs Tor pro anonymní Torrenting – shrnující to vše

Pokud jde o anonymní stahování torrentů, porovnání VPN a Tor je neomylné. VPN je rychlejší, jednodušší a hlavně nabízí vyšší úroveň soukromí a zabezpečení ve srovnání s Tor. Výhodou tedy bude, když pro torrentování vyberete VPN přes Tor. Při výběru torrentového softwaru a poskytovatele služeb VPN byste však měli být opatrní, pokud se chcete pokusit o co nejlepší využití.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map