Zdarma VPN vs placená VPN – jaký je rozdíl

Zdarma VPN vs placená VPN. Jaký je rozdíl? V tom smyslu, že získání věcí zdarma může být stejně vzrušující, všichni bychom se pravděpodobně shodli na tom, že cokoli s dobrou hodnotou pravděpodobně přijde za dobrou cenu. Totéž platí, když porovnáváte bezplatné služby VPN s těmi, za které platíte. Největší nevýhodou při získávání bezplatné služby VPN je to, že vaše zabezpečení není v dlouhodobém horizontu nikdy stoprocentně zaručeno. Přemýšlejte o tom; aby síťová služba fungovala, je třeba zaplatit účty, a pokud se nerozloučíte s některým z vašich dolarů, vaše návyky procházení jsou cenným aktivem, které lze přeměnit ve zdroj příjmů. Tito poskytovatelé služeb obchodují s vašimi informacemi třetím stranám za poplatek, a tím dochází k ohrožení soukromí vašich dat. To jde zcela proti logice za službou VPN, ale realita je taková, že se tak stává.


Zdarma VPN vs placená VPN - jaký je rozdíl

Zdarma VPN vs placená VPN – jaký je rozdíl

Zdarma VPN vs placená VPN – rozpis

Při zvažování typu poskytovatele VPN, který se má přihlásit k odběru vašich osobních údajů, byste měli mít na paměti následující skutečnosti:

 1. Nabízené protokoly
 2. Péče o zákazníky
 3. Rychlost připojení
 4. Zásady ochrany osobních údajů
 5. Výběr serveru
 6. Čepice šířky pásma

Nabízené protokoly

U bezplatných sítí VPN pravděpodobně získáte protokol PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol); ta, která je schopna alespoň maskovat vaši IP adresu, ale je jisté, že se bude potýkat s bezpečnostními riziky. To by mělo být dostačující pro uživatele, aby se vyhnuli protokolu PPTP.

Na druhou stranu spolehlivý a placený poskytovatel VPN nabídne řadu protokolů, jako jsou IPSec, L2TP, IKEv2 a samozřejmě OpenVPN. Tyto protokoly umožňují uživatelům přizpůsobit připojení VPN a z dostupných možností vytěžit maximum.

Péče o zákazníky

Kvalifikovaný a dobře vyškolený tým péče o zákazníky, který je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, stojí dohromady. Můžete to očekávat pouze od placeného poskytovatele VPN a jejich zákazníci by to byli jediní, kdo to všechno umožní.

Dobře zavedený poskytovatel, jako je ExpressVPN například má připravený tým v pohotovosti, aby pomohl svým zákazníkům, kdykoli nastane problém. Určitě získáte pomoc i ve svátek, kdy byste očekávali, že nikdo nebude pracovat.

Rychlost připojení

Volné věci jsou povinny vytvořit hodně pozornosti a přilákat velký dav. Pokud je bezplatná služba VPN dostatečně populární, aby si ji vyzkoušel dobrý počet lidí, její servery by se mohly pod tím tlakem vzdát.

Pokud ne, uživatelé by se měli občas schovávat kvůli předčasným odpojením; něco, co byste nechtěli zažít, když streamujete něco jako živé vysílání.

Poskytovatelé placených sítí VPN dělají svou prioritu, aby zajistili bez ohledu na to, jak velký je provoz, infrastruktura, kterou používají, je pro její podporu vhodná. Pokud ne, platící zákazníci jim umožní přidat více a zvýšit kvalitu služeb.

Zásady ochrany osobních údajů

Jak bylo zmíněno na začátku, většina poskytovatelů VPN zdarma prodává vaše datové informace, aby zůstali nad vodou. Rovněž se vyhýbají poskytnutí jasných prohlášení o tom, jak mají v úmyslu uchovat vaše data „soukromá“. Díky tomu je jejich důvěra ve vaše údaje velmi riskantní.

Poskytovatelé placených sítí VPN však jasně vysvětlují, zda si budou uchovávat záznamy o vaší historii prohlížení nebo ne. Ti, kteří to pravděpodobně dělají jako vrstvu ochrany pro své podniky. Ti, kteří například IPVanish neplní, zůstávají věrni slibu, že vaše osobní údaje zůstanou exkluzivní pouze pro vás.

Výběr serveru

Čím více umístění serverů má služba VPN, tím méně přeplněný bude každý z těchto serverů z hlediska provozu. Placené VPN mají mnohem více míst ve srovnání s bezplatnými.

Se zkušenostmi zjistíte, že existují POPs, které jsou k dispozici pouze pro předplatitele placených VPN. Tato skutečnost se nejvíce projeví, když streamujete obsah přes médium, jako je Netflix, ale přes VPN. Uživatelé, kteří doufají, že zabezpečí pouze obsah v USA, by to snadno dokázali, protože v USA existuje velký počet bezplatných serverů VPN. Ti, kteří žijí v jiných oblastech, jako je Velká Británie nebo Austrálie, kde je nastavení serverů o něco nákladnější, se mohou ocitnout v malém problému.

Čepice šířky pásma

Pravda je, že většina, pokud ne všechny bezplatné služby VPN, mají omezení šířky pásma. To znamená, že si můžete stáhnout pouze konkrétní, obvykle minimální množství dat, pokud upgradujete předplatné. Proto se pojem freemium VPN. Některá bezplatná služba VPN také omezuje, kolikrát můžete denně přepínat umístění serveru VPN. Žádným z těchto problémů nebudete čelit u prémiových poskytovatelů služeb VPN.

Nejlepší poskytovatelé VPN služeb

Předplatné VPN můžete získat za pouhých 5 $ měsíčně. Balíček zahrnuje přístup k prémiovým serverům VPN, neomezenou šířku pásma, spolehlivé aplikace VPN, podporu 24/7 a záruku vrácení peněz, která obvykle trvá až 30 dní. Výhody, které sklízíte, stojí nakonec za každý cent. Zde jsou naše nejlepší služby VPN od roku 2017.

Bezplatná VPN vs placená VPN – vaše soukromí online se vyplatí

Častí uživatelé internetu, kteří spoléhají na web při provádění citlivých úkolů, by si měli být vědomi toho, že bezplatné sítě VPN prostě nejsou schopny udržet krok s úrovní spolehlivosti, zabezpečení nebo rychlosti, kterou musí zaplatit za služby nabízet. Udržujte svá data v bezpečí zadáním služby VPN, která umístí vaše potřeby v oblasti soukromí na jejich přední a středové místo, a poskytne vám pomoc, kterou potřebujete pro co nejlepší využití jejich služeb..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map