Jak nainstalovat VPN na routeru Linksys

VPN je úžasný nástroj kybernetické bezpečnosti, který vám pomůže udržet si bezpečí a soukromí online. Získání VPN na vašem počítači, tabletu nebo mobilu je snadné, protože většina VPN má aplikace, které si můžete pro tato zařízení stáhnout. Co když chcete přistupovat k internetu pomocí PS4, Xbox One, Smart TV, Apple TV, Roku nebo Amazon Fire TV Stick? Nebo možná jen chcete způsob, jak zajistit, aby každé zařízení, které vaše rodina používá, bylo chráněno? V tomto případě budete chtít nainstalovat VPN do routeru. V této příručce vás provedu kroky, které potřebujete nainstalovat VPN do routeru Linksys.


Jak nainstalovat VPN na routeru Linksys

Jak nainstalovat VPN na routeru Linksys

Pokud nemáte Linksys router, podívejte se na našeho obecného průvodce routerem zde.

Proč nastavovat VPN na routeru Linksys?

Sítě VPN obvykle přicházejí s omezeným počtem současných připojení zařízení. To znamená, že můžete chránit pouze omezené množství zařízení současně. Pokud na svém routeru nakonfigurujete svou VPN, můžete toto otravné omezení provést na straně. Jakmile na svém routeru nastavíte síť VPN, bude všem VPN, které se připojí přes internet, ochrana VPN.

Tímto způsobem si můžete být jisti, že všechna vaše zařízení jsou zabezpečená.

Pokud máte rodinu, je to skvělý způsob, jak zajistit, aby byl každý vždy chráněn. Majitelé firem mohou také připojit své směrovače společnosti Linksys pomocí připojení VPN a udržovat soukromí a zabezpečení všech svých zařízení a zaměstnanců..

Nejlepší VPN pro routery Linksys

Charles, náš odborník na VPN, diskutoval o nejlepších VPN službách, které lze použít na routerech Linksys. Vřele doporučuji, abyste si tento článek přečetli, abyste získali lepší přehled o důvodech jeho rozhodnutí. ExpressVPN přistál na prvním místě a je snadné vidět proč.

ExpressVPN podporuje protokoly OpenVPN. To umožňuje relativně snadnou konfiguraci na zařízení, která nepodporují nativní aplikace VPN. Ve skutečnosti má mnoho nových směrovačů Linksys „aplikaci“, kterou si mohou stáhnout z ExpressVPN.

Pokud jste se přihlásili k odběru ExpressVPN a máte některý z níže uvedených směrovačů, nemusíte tuto příručku dokončovat. ExpressVPN obsahuje podrobné návody a pokyny, které vás provedou celým procesem nastavení VPN na routeru Linksys.

Podrobnější průvodce najdete na následujících modelech:

 • WRT1200
 • WRT1900
 • WRT3200
 • EA6200

Pokud nemáte následující modely nebo se nechcete přihlásit k odběru ExpressVPN, přečtěte si obecnější postup níže.

Jak nainstalovat VPN na router Linksys – Průvodce krok za krokem

Pro nastavení VPN na routeru Linksys existují dva hlavní kroky. Nejprve musíte router „flashovat“.

Zklidni se.

To jen znamená, že musíte do routeru nainstalovat nový firmware. Pro fungování nastavení VPN potřebujete firmware DD-WRT. Druhým krokem je nastavení samotné sítě VPN. Zatímco budu používat ExpressVPN k rozpracování vysvětlení, strrocess je stejný se všemi VPN, které Charles navrhl.

Krok 1 – Blikání routeru Linksys pomocí DD-WRT

Prvním krokem, jak je uvedeno výše, je blikání routeru. V zásadě měníte firmware, na kterém běží router. Skvělá věc na routerech Linksys je, že většina z nich je kompatibilní s DD-WRT.

VAROVÁNÍ: Toto je technický postup. Samotný proces blikání je velmi jednoduchý, ale musíte si dát pozor na to, jaký firmware stahujete. Než začnete instalovat firmware, nezapomeňte znát přesnou značku a model routeru Linksys.

DD-WRT obsahuje komplexní průvodce, který vás provede každým krokem blikání routeru. NEPŘESAHUJTE část preventivních opatření a nezapomeňte postupovat podle pokynů k T.

Udělejte si čas, dvakrát zkontrolujte svůj pokrok a nebojte se požádat o pomoc.

Krok 2 – Instalace klienta VPN do směrovače Linksys

Tento krok vysvětlím pomocí ExpressVPN. Pokud používáte jinou službu VPN, nebojte se. Následující pokyny fungují na většině sítí VPN.

 1. Přihlaste se ke svému účtu ExpressVPN. Jít do „Nastavení ExpressVPN“.
 2. Vyberte ‘Manuál Config‘A poté zvolte „OpenVPN“.
 3. Stáhněte si “.Ovpn” soubor do vašeho PC nebo Mac.
 4. Přejděte na konfiguraci routeru Linksys. To lze provést zadáním adresy IP směrovače do adresního řádku prohlížeče. Většina směrovačů bude mít adresy IP začínající číslem 192.168.
 5. Najdete ovládací panel DD-WRT (protože firmware routeru není DD-WRT). Zde zvolte „Služby“ pak klikněte na „VPN“.
 6. Povolit „Spusťte klienta OpenVPN“ volba.

Linksys Routers - Povolte klienta OpenVPN

Nyní musíte vyplnit výše uvedené informace. Chystáte se vyplnit ‘IP adresa / jméno serveru’, ‘port’, autentizační klíč TLS, CA Cert, Public Client Cert, a Klíč soukromého klienta.

Nebojte se, stáhli jste již vše, co potřebujete.

Technická instalace

Přejít zpět na the.ovpn‘Konfigurační soubor, který jste stáhli dříve.

Otevřete jej pomocí textového editoru (jako Poznámkový blok).

Můžete najít IP adresa / název serveru a Přístav na začátku souboru. Obrázek níže ukazuje, kde je hledat. Nezapomeňte, že jsme na níže uvedeném obrázku zablokovali naše IP / jméno a port serveru, ale adresa a port budou mít stejný formát.

Linksys Routers - IP serveru: Název a port

Nyní na TLS autentizační klíč. Ve stejném souboru, který jste otevřeli v programu Poznámkový blok, vyhledejte .

Přejděte trochu dále dolů a najděte

Nyní zkopírujte text, který je mezi nimi nalezen. Mělo by to vypadat takto:

Linksys Router - autentizační klíč TLS

Zkopírujte text zvýrazněný modrou barvou a vložte jej do TLS autentizační klíč na konfigurační stránce směrovače.

Jedná se o stejný proces, jak najít CA Cert informace. Hledejte text, který spadá mezi a , a zkopírujte / vložte do CA Cert pole.

Linksys Routers - CA Cert

Pro Public Client Cert pole, zkopírujte / vložte text mezi a

Konečně, pro Soukromý klient pole, zkopírujte / vložte text mezi a .

Nyní klikněte na Uložit, pak jdi na Použít nastavení zahájit připojení VPN. Chcete-li zkontrolovat, zda vaše připojení VPN funguje správně, přejděte na Postavení > OpenVPN. Ve stavovém poli byste měli vidět „Klient: PŘIPOJENÝ ÚSPĚCH“.

Linksys Routers - Status Connected

Pokud se tato zpráva zobrazí ve vašem stavovém poli, úspěšně jste nakonfigurovali svou VPN do svého routeru Linksys.

Gratulujeme!

Nyní se poplácajte po zádech a jděte si dostat cookie. Zasloužíš si to.

Jak nainstalovat VPN na routeru Linksys – závěrečné myšlenky

Instalace VPN do routeru Linksys založeného na DD-WRT není snadné. Při provádění této příručky si pečlivě přečtěte každý krok a řiďte se pokyny od slova ke slovu. Vím, že to může vypadat příliš obtížně, ale všechny zdroje uvedené v této příručce jsou plné podrobností a vysvětlení. Po dokončení domácích úkolů by vám celý proces instalace neměl trvat déle než 20 minut!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map