8 Zásadních bezpečnostních tipů online nakupování

Online nakupování nám dává tolik možností. Je to snadné, zábavné a překonává geografické bariéry. Mnoho prodejců nabízí rychlou přepravu a vzrušující vyjednávání. Neexistuje absolutně žádný důvod, proč nakupovat online. Až na jednoho – hackery. Vzhledem k tomu, že na webu musíte zadat své platební údaje, co když hacker ukradne informace o vaší kreditní kartě? Došlo k několika pokusům o phishing a mnoho lidí ztratilo svá data. Jak můžete být v bezpečí při nákupu zboží online? Zde je několik tipů, jak bezpečně nakupovat online, abyste byli chráněni před škodlivými subjekty, které ukradly vaše drahocenné údaje.


8 Zásadních bezpečnostních tipů online nakupování

8 Zásadních bezpečnostních tipů online nakupování

8 Zásadních bezpečnostních tipů online nakupování

Následující tipy vám umožní nakupovat své oblíbené položky online, aniž byste se museli obávat podvodů nebo odcizení údajů o vaší kreditní kartě.

Používejte důvěryhodné weby

Při vyhledávání online uvidíte několik webových stránek prodávajících stejný produkt. Vždy je nejlepší používat důvěryhodný web. Webové stránky jako Amazon jsou důvěryhodné po celém světě a můžete si tam bezpečně koupit věci. Kromě toho Amazon prakticky nese vše, co potřebujete, takže nemusíte hledat většinu věcí na jiných webech. Pokud na Amazonu nemůžete najít konkrétní věc a chcete hledat jinde, vyberte spolehlivý web.

Zámek znamení

Pokud na svých preferovaných webech nic nenajdete, měli byste se podívat na jiné weby. Jak ale můžete vědět, zda jsou důvěryhodní? Když otevřete web, podívejte se na adresní řádek / stavový řádek. Symbol visacího zámku se zobrazí v adresním řádku nebo ve stavovém řádku a jeho URL spustí HTTPS místo HTTP. Znaménko zámku znamená, že je web bezpečně uskutečnitelný. Neposkytujte nikomu e-mailem podrobnosti o své kreditní kartě. I když to pravděpodobně pochází z webové stránky, ze které se snažíte koupit. Vždy zadejte příslušné podrobnosti na samotném webovém portálu.

Sledujte své bankovní výpisy

Ujistěte se, že stále kontrolujete své bankovní výpisy. Pokud si všimnete něčeho podezřelého, je nejlepší to nahlásit včas. Pokud některé poplatky za kreditní kartu vypadají dobře, nezaplatte poplatky, pokud nevíte, že se jedná o nákup, který jste provedli. Máte 30 dní na to, abyste informovali banku o případných problémech, takže je nejlepší kontrolovat své výkazy.

Nepoužívejte veřejné hotspoty

Veřejné hotspoty jsou nebezpečné, protože za nimi mohou číhat hackeři. Pokud hacker vytvoří bezplatný hotspot Wi-Fi a vy jej používáte, mohou vidět každý kousek dat odeslaných přes toto připojení. Vždy je nejlepší spoléhat se na vaše mobilní data, když jste na cestách. A pokud potřebujete použít veřejný hotspot, ujistěte se, že používáte VPN. VPN bude šifrovat váš provoz a bude vás chránit před hackery. To se týká všech bezplatných hotspotů dostupných také v restauracích a na letištích.

Použijte silné heslo

Webové stránky v Nákupech vám umožní vytvořit účet. Při registraci na těchto webových stránkách se ujistěte, že používáte silné heslo. Pokud pro všechny účty používáte stejné heslo, neměli byste je používat pro nákupy. Pokud někdo udrží vaše heslo na jiných účtech, bude moci otevřít vaše informace na nákupním webu a získat přístup k vašim platebním údajům. Tyto informace mohou být použity pro zákeřný záměr. Pro každý účet používejte vždy jiné heslo a ujistěte se, že je silný. Pokud si nepamatujete hesla, můžete použít dobrého správce hesel.

Udržujte počítač čistý

I když dodržujete všechna bezpečnostní opatření, hackeři mohou stále získat přístup k vašim podrobnostem. Pokud máte v počítači nainstalován spyware, může hackerům zaslat vaše přihlašovací údaje a údaje o bankovní / kreditní kartě. Nezapomeňte tedy do počítače nainstalovat dobrý antivirový program. Bude detekovat a odstranit viry a spyware z vašeho systému.

Použijte dobrou VPN

VPN vás nejen ochrání před hackery na veřejných hotspotech, ale také před hackery, kteří se pokoušejí čichat vaše data také na vašem soukromém připojení. Šifruje všechna vaše data, takže i když hacker spustí člověka uprostřed útoku, aby chytil vaše datové pakety, bude pro ně téměř nemožné přerušit otevřené šifrování. Za tímto účelem se ujistěte, že získáte VPN, která nabízí 256bitové šifrování.

Postupujte podle osvědčených postupů

Můžete se chránit pomocí dobré VPN a antiviru, ale musíte si také dát pozor na podvodné aktivity. Pokud web požádá o další osobní informace, které ve skutečnosti nejsou nutné k nákupu, nedůvěřujte jim. Pokud například požadují číslo sociálního zabezpečení a datum narození, nic od nich nekupujte a místo toho hledejte důvěryhodný web. Po provedení nákupu se také odhlaste z účtu.

Zajímavé trendy v online nakupování

Podle BigCommerce.com, 67% Millennials raději nakupovat na internetu, spíše než v obchodě. Zde jsou některé další zajímavá fakta:

 • 51% Američanů raději nakupuje online
 • 96% Američanů s přístupem na internet provedlo v životě online nákup.
 • Elektronický obchod meziročně roste o 23%.

Bezpečné nakupování online – další tipy

Následující video se svolením společnosti NordVPN poskytuje další informace o tom, jak provádět online nakupování v zabezpečené věci.

8 Zásadních tipů na bezpečné nakupování online – Zabalte

Online nakupování je skvělé a otevírá mnoho nových možností. Věci, které nebyly k dispozici místně až před několika lety, lze snadno objednat online. Ujistěte se však, že používáte důvěryhodné služby. A pokud něco vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, neklikejte na odkaz – mohlo by se stáhnout virus do počítače. I když se několik hackerů snaží ukrást vaše finanční údaje, můžete je udržet v bezpečí pomocí několika opatření.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map