Co je Tails OS a jak jej nainstalovat ve 3 jednoduchých krocích

Soukromí online je pro lidi, kteří používají internet, jedním z největších problémů. Všichni chceme, aby naše online komunikace zůstala soukromá. To se však snadněji říká, než udělá, i když existuje několik nástrojů pro šifrování e-mailů a jiné digitální komunikace.


Co je Tails OS a jak jej nainstalovat ve 3 jednoduchých krocích

Co je Tails OS?

InfoSec je jednou z nejznámějších online komunit vyvíjejících nástroje a metody využívající síť Tor. Tor poskytuje mnoho výhod s některými nevýhodami a může být zneužíván škodlivě. To však není žádný dobrý důvod k tomu, aby se jeho postup zastavil.

Jedním z příkladů je Whonix. Tento software může sloužit jako práh pro jakýkoli druh operačního systému a směrovat všechna data přes Tor. Ale Whonix je jen jeden příklad.

Další alternativou je platforma Tails. Ti, kteří se zabývají vývojem bezpečnosti, budou vědět, že Tails použil Snowden při svém kontaktu s novináři.

Protože už roky používám @Tails_live. Novináři, kteří porušili odhalení hromadného sledování roku 2013, se na to všichni spoléhali. Projekty svobodného, ​​svobodného a otevřeného softwaru každý den tiše zachraňují svět, i když jej nevidíte, a jejich úspěch závisí na vaší podpoře. https://t.co/82mQy1PlQT

– Edward Snowden (@Snowden) 19. března 2018

Co dělá ocasy jedinečnými?

Tails má řadu funkcí, díky kterým je jedinečný z jiného softwaru na ochranu soukromí. Pro jednu věc, to běží přes USB nebo DVD a používá RAM. Nezanechává tedy žádné stopy a bezpečnější než Whonix, který je nainstalován na pevném disku a využívá místo na disku. I kdyby někdo měl fyzický přístup k použitému zařízení, nemohl by sledovat komunikaci.

Tails je derivát Debianu vytvořený pro soukromí a anonymitu. Má všechny primární softwarové funkce, jako jsou internetové prohlížeče, klienty pro zasílání zpráv, kancelářský software a e-mailový software atd. Ocas se nespoléhá na možnosti hlavního zařízení, protože se používá přes USB / DVD. Díky tomu je snadné použití na jakémkoli veřejném nebo soukromém místě.

Funkce OS Tails

Platforma Tails překrývá její operační paradigma nad vaším nativním operačním systémem. Díky tomu bude vaše zařízení zcela anonymní. Protože je již předinstalován veškerý nezbytný software, není třeba za nimi přistupovat k internetu. Není třeba říkat, že nezanechává žádné kroky.

 • Vestavěná internetová anonymita: Toto je nejoblíbenější důvod pro použití operačního systému Tails. Obsahuje prohlížeč založený na Tor s názvem Iceweasel kompletní, všechny klíčové bezpečnostní doplňky jako HTTPS Everywhere, AdBlock, NoScript atd..
 • Vestavěný e-mail a chat s šifrováním: Systém Tails také nabízí plně šifrované možnosti e-mailu a chatu prostřednictvím e-mailového klienta Claws a Pidgin pro zasílání zpráv. Drápy mají OpenPGP šifrování, zatímco Pidgin má OTR kryptografické nástroje pro šifrování.
 • Nativní šifrování souborů: Tails nabízí automatické šifrování souborů pomocí LUKS, pokud používáte jednotku USB.
 • Rozsah možností úprav: Ocas je dodáván s veškerým klíčovým kancelářským softwarem pro dokumenty, Gimp a Audacity pro úpravy fotografií a zvuku.

Jak nainstalovat OS Tails

Na rozdíl od toho, co si myslíte, Tails je poměrně snadné stáhnout a nainstalovat. Ve skutečnosti se jeho proces příliš neliší od vytváření jiných Linux Live CD. Ale existuje několik kroků, které můžete podniknout k zajištění toho, že jste to udělali správně.

Krok 1: Stáhněte potřebné soubory

Stahování Tails vyžaduje dvě věci: ISO obraz Tails a kryptografický podpis pro jeho ověření.

Podle vývojářů systému Tails je nejlepší použít podpis k ověření, že vaše kopie je neoficiální oficiální verze. Hostitelská webová stránka Tails obsahuje podrobný postup pro zajištění výše uvedeného. Pokyny obsahují kompletní návod pro Windows i Mac OS. Důrazně doporučujeme postupovat podle toho, než přejdete k dalšímu kroku.

Krok 2: Vypálení ocasů na CD / DVD

Jakmile úspěšně dokončíte výše uvedený krok, je čas použít obraz ISO k vytvoření spouštěcího zdroje. Pokud používáte USB, můžete podle pokynů na webu vytvořit USB.

V opačném případě můžete vytvořit spouštěcí USB instalaci Tails, jakmile ji nainstalujete ze živého DVD. Vytváření DVD je však snazší než USB. Takto to můžete udělat:

 • V systému Windows: Klepněte na pravé tlačítko myši / touchpadu na obraz ISO, vyberte možnost Vypálit obraz disku, vyberte jednotku DVD.
 • V systému Mac: Klepněte na pravé tlačítko myši / touchpadu na obraz ISO, vyberte možnost Vypálit „ocasy…“ na disk a vyberte jednotku DVD.

Poté, co DVD dokončí vypalování obrazu, můžete jej použít k zavedení do Tails.

Krok 3: Zavedení do ocasu

Vložte zařízení Tails DVD nebo USB do zařízení. Způsob spuštění systému bude záviset na operačním systému, který používáte. Zde je rozpis pro Windows i Mac OS.

 • V systému Windows: Různé verze systému Windows mají obvykle různé protokoly pro spouštění externích jednotek. V případě, že vaše zařízení nehledá automaticky spouštěcí zdroj, můžete mu dát příkazový řádek. Při načítání zařízení stačí upravit pořadí spouštění systému BIOS a nařídit zařízení, aby vyhledalo spouštěcí jednotku. V opačném případě se můžete podívat na BIOS při načítání operačního systému. Jakmile se pohne, aby zjistil spouštěcí zdroj, udělá to z vašeho DVD a boot Tails.
 • V systému Mac: Jakmile se váš počítač Mac načte, stiskněte a podržte klávesu Option. Tím získáte přístup ke Správci spouštění. Zde můžete vybrat správný spouštěcí zdroj, tj. DVD Tails, a poté spustit systém. Možná zjistíte, že Startup Manager kategorizuje zaváděcí DVD Tails jako Windows, takže se nemusíte zmást.

Závěr

Všechny výše uvedené kroky v podstatě pomáhají lidem, kteří nemají žádné zkušenosti s Tails. Pomocí nich k ovládání zařízení v operačním systému Tails můžete být zcela anonymní. Kybernetická bezpečnost je důležitým hlediskem, takže pokud máte obavy o zabezpečení online, měli byste vědět, jaké soukromí nabízejí. Lidé mají tendenci skočit na Tor, aniž by věděli, jak to funguje a kde to postrádá. Stejná myšlenka funguje pro platformu Tails. Ale musíte pochopit, jak nakonfigurovat oba, aby vyhovovaly vašim potřebám. Než začnete používat některou z těchto možností, měli byste plně porozumět tomu, jak je používat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map