Je Hola legální a bezpečné použití?

Je Hola v bezpečí? Ne. Skutečnost, že se jedná o ošklivý a nebezpečný poskytovatel VPN, není velkým tajemstvím. Každý web pro zabezpečení internetu, web pro kontrolu VPN a komunitní fórum pro bezpečnost byly ostražité při hlášení nebezpečí Holy. Přesto to mnoho lidí stále používá, možná nevědomá o všech rizicích, které Hola představuje pro jejich soukromí a zabezpečení online.


Je Hola bezpečné používat?

Je Hola bezpečné používat?

Hola není bezpečná. Ani trochu. Zde je úplný seznam důvodů, proč byste měli Hola odinstalovat právě teď.

Hola: Ne opravdu VPN

Hola se prodává jako poskytovatel VPN, který nabízí bezplatný a prémiový plán. Pravda je, že Hola není VPN. Ani blízko.

Pro začátek Hola vaše data nešifruje. Toto je primární funkce VPN a nezbytná funkce z důvodů ochrany soukromí a zabezpečení.

Další funkcí VPN, kterou Hola nedokáže poskytnout, je přesměrování provozu. VPN fungují tak, že přesměrují vaši komunikaci přes zabezpečený tunel na jednom z jejich serverů. Hola to nedělá. Ve skutečnosti ani Hola nemá servery, které by to dokázaly. Co to dělá, je přesměrovat váš provoz do počítače jiného uživatele. Nakonec použijete šířku pásma a veřejnou IP adresu tohoto uživatele, zatímco někdo jiný vaši použije.

Tento druh přesměrování nezaručuje váš provoz. Nezabrání to třetím stranám v špionáži nebo sledování používání internetu. Nezakrývá vaše online aktivity. Vše, co dělá, je naráží na někoho jiného a narazí na někoho jiného provoz.

Znamená to, že Hola vám nemůže pomoci odblokovat omezený obsah? Ne. Pokud používáte IP někoho jiného, ​​budete mít přístup k místnímu obsahu této osoby. Hola však neodblokuje Netflix, BBC ani žádný web, který kontroluje proxy servery.

Krátká verze tohoto odstavce je, že Hola není VPN. Je to proxy. Proxy neudělají nic, aby vás udrželi v bezpečí a soukromí online.

Nebezpečí Hola’s Peer-to-Peer Network

Jak jsem vysvětlil výše, Hola je služba založená na proxy, nikoli VPN.

Jak již bylo řečeno, dovolte mi přesně vysvětlit, jak Hola funguje.

Když si stáhnete Hola a připojíte se k její síti, budete v podstatě připojeni k P2P síti. Stejně jako u Torrentingu se stanete klientem i serverem. Můžete použít počítač a IP někoho jiného a mohou s vámi dělat totéž. To znamená, že používáte šířku pásma cizince stejně jako cizinec může používat vaši šířku pásma.

Zatím žádné šifrování, žádné tunelování a aktivně dovolujete ostatním lidem připojit se k počítači. Hola tvrdí, že sdílení IP prostřednictvím sítě Peer-to-Peer je bezpečnější a anonymnější než použití vojenských šifrování, ale má to na stránce FAQ:

Všimněte si této konkrétní věty: „Jako u každé nové technologie, kromě výhod, které přináší mohou existovat zástupná řešení“. Ačkoli Hola nepřiznává, že bezpečnost jejich P2P sítě může být snadno ohrožena, udělali si čas, aby se zbavili jakékoli možné viny. Velmi stinné.

Ne všichni uživatelé se rodí stejně

Další věc, kterou Hola zakopává hluboko na své stránce FAQ, aniž by řádně vysvětlila důsledky, je to, že prémioví uživatelé nemusí sdílet šířku pásma.

Jo. Pokud platíte Hole 5 $ měsíčně, technicky kupujete šířku pásma ostatních lidí pro vlastní potřebu. Uživatelé Premium Hola se mohou zapojit do sítě P2P bez účasti v síti P2P.

Takto Hola ospravedlňuje tento zvláště ohromující aspekt své služby:

„Pro komerční použití v podnicích poskytuje společnost Hola podobnou funkci směrování přes síť Hola za poplatek… Množství provozu, které společnost Hola prochází průměrně ve své síti denně, je v průměru méně než 20 sekundový klip YouTube. Prémioví uživatelé [sítě] platí měsíční předplatné a na oplátku používají pouze síť a nepřispívají k ní svými nečinnými prostředky. “

Zní to dobře, že? Myslím, že … přenos je menší než klip na YouTube, takže by to mělo být v pořádku. Že jo? Špatně.

Hola nijak neovládá, co jeho prémioví uživatelé dělají s jejich připojením. Jinými slovy, Hola neomezuje, co její placení zákazníci dělají s vaší IP a vaší šířkou pásma. Jak přesně se to promítá do stěží jakéhokoli přenosu procházejícího jejich sítěmi? (Náznak: to není.)

TLDR: Hola prodává vaši šířku pásma svým skutečným zákazníkům. Vaše informace (provoz) jsou přesměrovány na jiné uživatele pomocí proxy s nulovým šifrováním. O tom, jak Hola funguje, není doslova nic bezpečného ani soukromého. Hola není bezpečná.

Nebezpečí sdílení / prodejní šířky pásma

Zde je seznam důvodů, proč je Hola primární funkce protože P2P síť by měla být dostatečným důvodem k odinstalaci:

  • Někdo připojený k vašemu počítači může využívat všechna vaše data.
  • Mohou zpomalit vaše rychlosti internetu.
  • Jakákoli nezákonná činnost provedená během tohoto připojení bude připisována vaší IP. Vaše IP adresa není skrytá a lze ji vysledovat přímo zpět k vám.
  • Někdo připojený k vašemu počítači může snadno spouštět programy ve vašem systému (včetně rootkitu).

Hola’s Army of Botnets

Botnet je síť počítačů, které byly infiltrovány / infikovány hackerem. Hacker obvykle odesílá malware do celého seznamu uživatelů internetu. Každý, kdo skončí s instalací malwaru (aniž by o tom věděl, samozřejmě) změní svůj systém v bot v armádě hackerů botnet.

To hackerovi poskytuje kontrolu nad všemi těmito infikovanými zařízeními, což mu umožňuje zahájit útoky, většinou útoky DDoS, pomocí všech těchto systémů.

Hola dělá totéž. Místo neúmyslné instalace malwaru se uživatelé Holy aktivně připojují k této P2P síti instalací softwaru Hola. Ve skutečnosti existuje definitivní důkaz, že uživatelé Holy jsou součástí botnetu. Protože tento „poskytovatel“ pracuje na předpokladu sdílení P2P, jedná se o chybu zabezpečení, která nebude nikdy opravena.

Zde je to, co společnost Vectra, kybernetická pojišťovna, musela říct o společnosti Hola po analýze softwaru:

“Při analýze Holy vědci Vectra Threat Labs zjistili, že kromě chování jako botnet, Hola obsahuje řadu schopností, které se téměř zdají být navrženy tak, aby umožňovaly cílený, lidsky řízený kybernetický útok na síť, ve které je stroj uživatele Holy bydlí. “

Vectra to vysvětlila takto:

  • Software může bez vašeho vědomí stahovat a instalovat, co chce.
  • Obsahuje zabudovanou konzolu, která může zabíjet běžící procesy, stahovat a spouštět soubor a obcházet antivirový software a přistupovat k / odesílat obsah na jakoukoli IP adresu.
  • Je prošpikován malwarem.

Hola a Luminati

Mnoho uživatelů Holy neví, že společnost má jinou službu specificky pro firmy a korporace zvané Luminati. Uvádí se v něm, že podniky používají síť Hola ke kontrole na svých vlastních webových stránkách z různých IP a ke spuštění analýzy konkurentů, aniž by odhalily svou totožnost. Firmy však platí za gigabajt, což je trochu divné.

Chcete-li projít gigabajtem, musíte udělat více než „kontrolu na svém webu“. Technicky Luminati prodává šířku pásma. Vaše šířka pásma.

Je to však ještě horší. Organizace s názvem Adios Hola kontaktovala zákaznickou podporu společnosti Luminati, aby zjistila, jak brání svým zákazníkům v tom, aby dělali něco nezákonného s šířkou pásma, kterou kupují.

Agent live chatu jasně ukázal, že Luminati neví, co jeho zákazníci dělají s nakoupenou šířkou pásma. Ve skutečnosti jim odpověděli „jednoduše vám nabízíme proxy platformu. Co s tím uděláte, záleží na vás “a„ nemáme tušení, co děláte na naší platformě “.

Luminati tedy prodává šířku pásma uživatelů Hula komukoli, kdo by platil, a nedělá nic pro to, aby jej používal legálně.

Hola zaznamenává spoustu vašich informací

Pokud potřebujete ještě přesvědčivější, že vás společnost Hola neochrání nic, zde je seznam všech uživatelských informací, které zaznamenává, které jsou uvedeny v zásadách ochrany osobních údajů společnosti Hola:

  • Data protokolu: typ prohlížeče, navštívené stránky, čas strávený na stránkách, čas přístupu, datum přístupu.
  • Osobní údaje: IP adresa, jméno, e-mailová adresa, přezdívka, platební a fakturační údaje, „a další informace“.
  • Informace o sociální síti (pro uživatele, kteří se zaregistrují prostřednictvím účtu sociální sítě): celé jméno, adresa bydliště, e-mailová adresa, datum narození, obrázek profilu, seznam přátel, osobní popis a „jakékoli další informace, které jste veřejně zpřístupnili na tomto účtu“.

Jinými slovy, Hola zaznamenává vše o vás.

Rovněž konkrétně prohlašují, že sdílejí všechny tyto informace s třetími stranami:

“Můžeme sdělit osobní údaje jiným důvěryhodným poskytovatelům služeb nebo partnerům třetích stran … Můžeme také převést nebo sdělit osobní údaje našim dceřiným společnostem, přidruženým společnostem.”

Jak je to bezpečné nebo soukromé? (Není to tak, abychom to vyjasnili.)

Nejlepší Hola Alternativy

Abych znovu zopakoval, co jsem říkal na tomto blogu: HOLA JE NEBEZPEČNÁ. TENTO SERVIS NEPOUŽÍVEJTE.

Používejte však důvěryhodnou a důvěryhodnou službu VPN. Vaše soukromí a bezpečnost jsou v tomto dni a věku nesmírně důležité. Existuje několik platných sítí VPN, které fungují jako skvělá alternativa pro server Hola, aniž by ohrozily vás, vaše data nebo šířku pásma..

Je Hola bezpečná – závěrečné myšlenky

Myslím, že je bezpečné říci, že Hola není v žádném případě bezpečná ani bezpečná. Nejedná se o VPN, navzdory tomu, co sama o sobě nabízí. Zabývá se také některými docela stinnými činnostmi s daty a šířkou pásma jeho uživatelů, čímž vystavuje každého uživatele v síti Hola neustálému riziku. Pokud jste uživatelem Hola, odinstalujte jej ASAP a ve vašem systému spusťte důkladnou kontrolu malwaru a virů. Pamatujte, že vždy používejte důvěryhodnou službu VPN a zkontrolujte zásady ochrany osobních údajů jakéhokoli softwaru, který používáte.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me