Onavo VPN – Facebook uvádí na trh svou vlastní aplikaci VPN

Co je to Onavo VPN? Je Onavo VPN bezpečné použití v zařízeních Android a iOS? Byly chvíle, kdy společnosti sociálních médií mezi sebou soupeřily o nejlepší místo. V dnešní době se scénář mírně změnil. Společnosti v oblasti sociálních médií stále soupeří o sebe, ale tentokrát jde o to, že jsou nejlepším poskytovatelem VPN. Virtuální soukromé sítě se dnes staly populárnějšími než sociální média. Protože každý od poskytovatelů internetových služeb až po bezpečnostní agentury špehuje naše online aktivity, uživatelé internetu zoufale hledají prostředky, jak chránit sebe a svá data. Přestože sítě VPN někdy mohou být drahé, stále jim to nezabrání. V současné době neexistuje lepší alternativa k VPN, pokud jde o všestranné zabezpečení Internetu, ale ne všichni poskytovatelé služeb VPN jsou si rovni.


Onavo VPN - Facebook uvádí na trh svou vlastní aplikaci VPN

Onavo VPN – Facebook uvádí na trh svou vlastní aplikaci VPN

Co je to Onavo VPN?

Netřeba dodávat, že mezi poskytovateli VPN existuje tvrdá konkurence. S ohledem na popularitu sítí VPN chce každá společnost nyní tento trend vydělat. Společnosti v oblasti sociálních médií nejsou příliš pozadu. Facebook si klade za cíl tuto dobu vést také poskytováním své vlastní služby VPN a taktickým přesměrováním uživatelů, aby ji nainstalovali.

V případě, že jste si toho nevšimli, je v mobilní aplikaci Facebook nová funkce, která vede uživatele do obchodu s aplikacemi Apple ke stažení jejich vlastní VPN nazvané Onavo Protect. VPN společnosti Onavo byla třetí stranou, kterou společnost Facebook zakoupila v roce 2013.

Většina uživatelů si může myslet, že zavedení vlastní VPN na Facebooku je velmi výhodná funkce, ale motivy společnosti se nepodobají tradičním službám VPN. Mnoho lidí věří, že Facebook by měl přestat vydávat falešné zprávy a být politicky korektní, ale toto je další téma.

Používání sítě VPN Onavo je bezpečné?

Možnost VPN je v současné době k dispozici v USA, Indii a Brazílii, ve třech nejlidnatějších zemích světa. Je však k dispozici pouze v aplikaci pro iOS na Facebooku, což znamená, že společnost tuto funkci testuje s omezenou uživatelskou základnou. Dříve se uživatelům ve Velké Británii poskytoval přístup k VPN.

Zpočátku se Onavo zdá být jako každá jiná VPN, šifruje vaše data a maskuje vaši IP adresu, aby vás udržel v anonymitě. Sítě VPN vás chrání před online hrozbami předáním dat zabezpečeným tunelem mezi počítačem a serverem VPN. Protože jsou data šifrována, i když se někomu podaří dostat do vaší sítě, budou jim data pouze blábolit.

Sítě VPN vás chrání před všemi, dokonce i před samotnou sítí VPN. VPN nemají ukládat IP adresy ani zaznamenávat uživatelská data. Takto udržují vaši anonymitu a soukromí online. Onavo Protect však nemluví o soukromí. Pokud si přečtete popis aplikace, zjistíte, že místo ochrany vašich dat je Onavo shromažďuje a odesílá na Facebook.

Popis aplikace zní: „Pro zajištění této ochrany používá Onavo VPN k vytvoření zabezpečeného připojení k nasměrování veškeré vaší síťové komunikace přes servery Onavo. V rámci tohoto procesu, Onavo shromažďuje váš mobilní datový provoz. To nám pomáhá vylepšovat a provozovat službu Onavo analyzuje vaše používání webových stránek, aplikací a dat. Protože jsme součástí Facebooku, používáme také tyto informace ke zlepšování produktů a služeb Facebooku, získávání informací o produktech a službách, které lidé ocení, a získávání lepších zkušeností. “

Zkrátka to znamená, že společnost Onavo shromažďuje vaše data místo zachování vašeho soukromí. Aplikace odesílá data na Facebook, aby společnosti pomohla zjistit, co uživatelé dělají online. Jedná se o přímé porušení soukromí.

Všichni víme, že Facebook špehuje uživatele a prodává data reklamním partnerům. Co to dělá s údaji od společnosti Onavo není úplně jasné, ale existují spekulace, že data se používají ke zjištění, která aplikace je mezi uživateli populárnější a která aplikace kape v popularitě..

Facebook stále nasává tyto informace o vás

To pomáhá Facebooku předpovídat příležitosti akvizice a také jim pomáhá kopírovat oblíbené funkce z jiných aplikací. Při instalaci Onavo do zařízení se Facebook v podstatě dozví, které další aplikace, které používáte v telefonu, i když jste odhlášeni. To je strašidelné, ale velmi pravdivé.

Onavo je bezplatná síť VPN a stejně jako u většiny bezplatných sítí VPN není služba, kterou získáte, v té nejvyšší kvalitě. Uživatelská data jsou často tajně protokolována, tunelovací protokoly jsou zastaralé a všude jsou nepříjemné reklamy. Pro nejlepší druh online ochrany získáte placenou VPN. Zpočátku to může vypadat jako drahé, ale stojí to za to.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me